najnowsze

najnowsze

prace

42.5 Poemat o jedzeniu...

wallie
06.04.2009r. | Wiersze
autor: wallie
średnia ocen: 5.231 komentarzy: 13


27.4 Cance(r/l)

jazzu
26.06.2014r. | Wiersze
autor: jazzu
średnia ocen: 6 komentarzy: 2


27.4 Frenezja

klonjarząb
19.02.2009r. | Wiersze
autor: klonjarząb
średnia ocen: 5.75 komentarzy: 4


26.2 A cisza ruga...

Anima
15.05.2011r. | Wiersze
autor: Anima
średnia ocen: 6 komentarzy: 2


czyli co zrobić, aby zobaczyć swoją pracę w serwisie


1. Uważaj na błędy ! Używaj polskich znaków!
Jednym z najważniejszych czynników, który decyduje o tym czy praca będzie dodana jest brak błędów ortograficznych, interpunkcyjnych czy językowych. Wskazane jest też używanie polskich znaków - ich brak jest traktowany jako błąd! Drobne pomyłki (np.: literówki) będą poprawiane przez Redakcję, jednak prace bez polskich znaków są natychmiastowo odrzucane. Wystrzegaj się także stosowania dwóch przecinków/apostrofów jako cudzysłowu. Na każdej klawiaturze znajduje się znaczek "" - to jego należy używać.

2. Zwróć uwagę na formę i estetykę!
Bardzo ważna jest forma pracy - nie musisz stosować się bezkrytycznie do przyjętych schematów, jednak wiersz powinien wyglądać jak wiersz, opowiadanie jak opowiadanie, artykuł jak artykuł itd.. Nie stosuj w swoich pracach ozdobników typu "...........". Nie musisz także kończyć każdego wersu wielokropkiem (to odnośnie wierszy). Nie rób także licznych wcięć czy wyśrodkowania za pomocą spacji. Nie dodaje to żadnych walorów estetycznych tekstowi, wręcz przeciwnie - taka praca jest po prostu brzydsza i nie będzie dodawana przez Redakcje.

3. Poprawnie zatytułuj swoją pracę!
Wypełniając pole z tytułem, nie zaczynaj go ani nie kończ od cudzysłowu (ani też żadnego innego znaku interpunkcyjnego). Tytuł powinien zaczynać się od dużej litery i mieć związek z tematyką pracy. Redakcja zastrzega sobie prawo do zmiany tytułu nadesłanej pracy. Jeśli nie masz pomysłu na tytuł - użyj pierwszej strofy wiersza. Pamiętaj o wypełnieniu formularza zgłoszeniowego przy wysyłaniu pracy - koniecznie wypełnij rubrykę "Autor" i wybierz odpowiednią kategorię dla swojego tekstu. Wybrana przez Ciebie kategoria jest tylko kategorią sugerowaną - Redaktor może ją zmienić według własnego uznania. Prace anonimowe (czyli bez wypełnionej rubryki "Autor") będą usuwane.

4. Nie dodawaj cudzych prac!
Wszystkie prace przed dodaniem są dokładnie sprawdzane, więc odradzamy nadsyłanie plagiatów. Skopiowanie czyjegoś tekstu jest nielegalne i grożą za to prawne konsekwencje (plagiaty w Polsce podlegają karze grzywny, ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 3 - Prawo Autorskie i Prasowe, rozdz. 14., art. 115) oraz zablokowanie możliwości dodawania kolejnych prac do serwisu. Każdy plagiat, natychmiast po wykryciu, jest usuwany i zgłaszany administracji serwisu.

5. Ważne są też walory artystyczne Twojej pracy.
Jeśli Twoja praca spełnia wszystkie powyższe wymagania nie oznacza to jeszcze, że zostanie dodana do serwisu. Redakcja ocenia nadsyłane teksty także pod względem ich wartości artystycznej - dziecięce rymowanki, recenzje składające się z kilku zdań czy wyjątkowo nudne opowiadania nie będą dodawane.


Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68308 | Użytkownicy: 12452
Online(30): 30 gości i 0 zarejestrowanych: