najnowsze

najnowsze

prace

31 Mea Culpa

jazzu
06.05.2010r. | Wiersze
autor: jazzu
średnia ocen: 6 komentarzy: 5


31 Cegła

Mariangela
03.09.2012r. | Wiersze
autor: Mariangela
średnia ocen: 6 komentarzy: 5


28.6 Fatamorgana

Marzycielka
06.03.2012r. | Wiersze
autor: Marzycielka
średnia ocen: 6 komentarzy: 2


20.3 Notka autobusowa

QuercR
17.05.2010r. | Wiersze
autor: QuercR
średnia ocen: 5.333 komentarzy: 5


czyli odpowiedzi na najważniejsze pytania- Co znaczy wpmt?
- Jak dodać swój tekst?
- Ile trzeba czekać na zaakceptowanie pracy?
- Czemu moja praca nie jest dodana?
- Co mi daje dodawanie prac jako zarejestrowany?
- Skąd się biorą "polecane" prace?
- Jakie są różnice uprawnień pomiędzy gościem a zarejestrowanym użytkownikiem?
- Jak się zarejestrować?
- Dlaczego nie mogę się zalogować?
- Dlaczego jestem automatycznie wylogowywany?
- Zapomniałem hasła!
- Jak mogę usunąć konto?


- Co znaczy wpmt?
WPMT to skrót od naszego hasła Wspieramy Polską Młodą Twórczość.

- Jak dodać swój tekst?
Redakcja poleca najpierw przeczytać Poradnik Młodych Twórców, następnie zastanowić się jaki gatunek tekstu chcę napisać. Jeżeli jestem zarejestrowanym użytkownikiem to w slidzie u góry znajdują się odnośniki do dodania wszystkich rodzajów tekstów. Jeżeli jednak jestem gościem - potrzebne jest zalogowanie.

- Ile trzeba czekać na zaakceptowanie pracy?
Każda praca jest dodawana ręcznie, nie odbywa się to w sposób automatyczny. Zdarzają się godziny (zazwyczaj standardowo szkolne), kiedy na portalu nie ma nikogo z redakcji – wtedy dodawane prace znajdują się w oknie Oczekujące. Kiedy na portal zaloguje się redaktor, natychmiast sprawdza oczekujące prace i dodaje Je do portalu. Redakcja stara się dodawać prace na bieżąco.

- Czemu moja praca nie została dodana?
Każda praca, która jest dodawana musi zostać zaakceptowana przez zespół redakcyjny. Jeśli redaktor uzna, że praca nie nadaje się do dodania zostaje ona odrzucana. Aby uniknąć wątpliwości i sprzeczek na temat poglądów danych osób na poszczególne prace, są one oceniane na podstawie kryteriów, które zamieszczone są po krótce w poradniku. Prace nie są dodawane bądź usuwane według subiektywnej oceny redaktora. Redaktor ma obowiązek podać powód odrzucenia pracy w komentarzu - wszystkie nowe komentarze pokazują się po zalogowaniu obok avatara.

- Co mi daje dodawanie prac jako zarejestrowany?
Dodawanie prac jako zarejestrowany użytkownik niewątpliwie daje mi możliwości osiągnięcia doskonałości twórczej – moje prace są poddawane ocenie przez zespół redaktorów, oraz mogą być komentowane i oceniane przez innych twórców. Pozwala mi to na poprawę tego, co jeszcze nie jest idealne, ale i dzięki temu potrafię się wczuć w odbiór jaki osiąga moja praca, sprawdzam dzięki temu, czy mój zamierzony cel został osiągnięty.

- Skąd się biorą "polecane" prace?
"Polecane" prace dostępne np.: na stronie głównej są wybierane dzięki specjalnemu wzorowi. To on przyznaje danemu tekstowi określoną ilość punktów. Brane są pod uwagę takie czynniki jak: średnia ocen, ilość oddanych głosów, liczba komentarzu oraz polecania przez redakcję.

- Jakie są różnice uprawnień pomiędzy gościem a zarejestrowanym użytkownikiem?
Zarejestrowany użytkownik ma więcej możliwości, np. własny profil, dostęp do prywatnych wiadomości, ustawienie avatara, a także (najważniejsze) może komentować i oceniać prace innych osób. Jeżeli jestem gościem mogę je tylko przeglądać.

- Jak się zarejestrować?
Wystarczy wejść w opcję Rejestracja, umieszczoną w oknie Logowanie ZN. Po wejściu znajdę tam dwuczęściowy formularz, do wypełnienia są pola obowiązkowe i nieobowiązkowe. Ode mnie zależy jak bardzo chcę pozostać anonimowy. Nie da się ukryć, że im więcej informacji zamieszczę, tym chętniej inni użytkownicy będą chcieli się ze mną porozumieć, w celu wymiany zdań na temat własnej twórczości. Avatar, adres e-mail oraz hasło mogę zmienić po zalogowaniu się na forum ZN. Dane logowania są identyczne jak dla wpmt.pl.

- Dlaczego nie mogę się zalogować?
Muszę sprawdzić jeszcze raz czy login i hasło zostały podane poprawnie. Zazwyczaj to właśnie błędny login lub hasło są problemem, ale jeśli tak nie jest muszę skontaktować się z administratorem forum, gdyż problem może leżeć po stronie błędnej konfiguracji skryptu.

- Dlaczego jestem automatycznie wylogowywany?
Jeżeli nie zostanie zaznaczona opcja "Zapamiętaj" podczas logowania na forum będę zawsze wylogowywany po pewnym czasie. To zapobiega wykorzystaniu mojego konta przez kogokolwiek innego. Aby pozostawać zalogowanym należy zaznaczyć powyższą opcję. Nie jest to zalecane, gdy korzystam z publicznego komputera, np. w bibliotece, kawiarni internetowej czy na uczelni.

- Zapomniałem hasła!
Nie muszę panikować i zakładać nowego konta! Wystarczy, że przejdę na stronę logowania i kliknę "Zapomniałem hasła", oraz będę postępował zgodnie z podanymi instrukcjami.

- Jak mogę usunąć konto?
Nie usuwamy kont, rejestracja na portalu WPMT musi być więc procesem przemyślanym i rozwojowym.


Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68308 | Użytkownicy: 12452
Online(29): 29 gości i 0 zarejestrowanych: