najnowsze

najnowsze

prace

36.6 Wieszak podręczny

michalslow
07.04.2009r. | Wiersze
autor: michalslow
średnia ocen: 6 komentarzy: 6


31 Kredki

Krzyku_1993
06.12.2008r. | Wiersze
autor: Krzyku_1993
średnia ocen: 4.889 komentarzy: 13


28.8 Konglomerat...

jazzu
29.11.2009r. | Wiersze
autor: jazzu
średnia ocen: 6 komentarzy: 3


27.3 Niepodzielny

jazzu
21.03.2011r. | Wiersze
autor: jazzu
średnia ocen: 6 komentarzy: 3


czyli co coś o przeszłości idei wpmt


- Prehistoria
- Starożytność
- Nowożytność
- Dopisek


- Prehistoria
Gdy 4 lutego 2006 roku (11 miesięcy po powstaniu Forum Życie Nastolatków) odbyła się premiera Portalu ZN, w głowie Pawlaka rodził się kolejny pomysł. "Co myślicie o wierszach na portalu?" - zapytał swoją Ekipę. Wszystkim pomysł bardzo się spodobał i tym sposobem 4 miesiące po premierze nasi młodzi twórcy mogli już dodawać swoje prace. Ideą portalu miało być nie tylko wspieranie wierszokletów, a także inne osoby, które miały coś do powiedzenia, dlatego ustalono, że obok wierszy powstaną również inne działy takiej jak: Artykuły, Recenzje i Opowiadania. Forum od dawna wspierało młode, rozwijające się talenty. Twórczość szybko się rozrastała, dlatego potrzebne byłe osoby na tyle kompetentne i odpowiedzialne, by mogły się nią zająć. Pawlak postanowił powołać na stanowiska szefów redaktorów z danych działów. Jednak na skutek małego konfliktu, który wynikł wśród ekipy redaktorskiej musiano wybrać jedną osobę, która potrafiłaby temu zaradzić i z powrotem zaprowadzi w niej porządek. W szale obowiązków i wielu spraw wybrano osobę, która będzie ostatecznie decydować i zatwierdzać plany oraz pomysły, których było co niemiara. Powołano więc funkcję Dyrektora Twórczości.

Strona zmieniła oficjalną nazwę na: "Serwis Życie Nastolatków". Pomysłów na nowe funkcje nie brakowało. Walczono o jak największe zainteresowanie portalem. Jednak tym najistotniejszym problemem była duża liczba dodawanych prac. Redakcja była zbyt mała. Dlatego ogłoszono nabór na redaktorów. Nabór otwarty był bez ograniczenia czasowego, dlatego w tym momencie chciano nałożyć na to szczególny nacisk, gdyż był to priorytet dla ZN. Redakcja została pozytywnie zaskoczona. O naborze napisała "Angorka" w numerze 18/2006. To spowodowało kolosalną liczbę zgłoszeń. Dzięki temu liczba redaktorów przekroczyła na końcu 20 użytkowników. Ekipa redaktorska powiększyła się. Pracy jak i prac było dużo, ale nasi ambitni redaktorzy dawali sobie radę. Warto wspomnieć, że o naszym Serwisie pisano w takich czasopisma jak: "Komputer Świat", "Komputer Świat Ekspert" czy "Enter".

W tym samym czasie wśród Ekipy redaktorskiej odbywała się burzliwa dyskusja. Wszakże nasz zespół powiększył się i każdy dopisał się do działu, w którym czuje się najlepiej. Dlatego też Dyrektor Twórczości wraz z redaktorami postanowili powołać na nowe funkcje nowych Szefów Działów. I tak po kolejnej już burzy mózgów i głosowaniach wybrano nową władzę. Serwis kwitł i był bardzo często odwiedzany (co sprzyjało naszemu forum, gdyż goście rejestrowali się na nim), liczba prac na portalu szybko rosła. Pewnego słonecznego dnia, tj. 27 kwietnia rozpoczęto "Wielki konkurs Asterixa". Podjęto współpracę z dystrybutorem nowego filmu: "Asterix i Wikingowie". Z tej okazji można było wygrać atrakcyjne nagrody, odpowiadając na kilka łatwych pytań związanych z samym filmem. Należy również wspomnieć o tym, że współpracujemy z takimi wydawnictwami jak Jaguar czy Rafael. Nasi redaktorzy pisali już recenzje książek, takie jak: seria "Trzynastolatek" czy "cała ta jazda z Kiffo i Pitbulem".

Jako że chcemy skupić się przede wszystkim na młodzieży i pomóc w rozwinięciu ich talentów, w kolejnej dyskusji naszej Ekipy zrodziła się nowa wizja, która miała na celu również urozmaicenie portalu. Podczas obrad Wielkiego Stołu odbyła się kolejna burza mózgów. "Stwórzmy coś dla młodych!" - krzyczeli wszyscy. I tym sposobem powstał pomysł, którego hasłem jest WPMT, czyli Wspieramy Polską Młodą Twórczość. Razem z tym projektem narodził się pomysł stworzenia nowego serwisu, jakim będzie Nowa Twórczość. Miała być bardziej dopracowana, przemyślana, a przede wszystkim atrakcyjniejsza i miła w pożytku dla nowych użytkowników.

Pomysłów na Nową Twórczość nie brakowało. Każdy dorzucał swoje trzy grosze. I tak ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka. Następnym pomysłem Ekipy redaktorskiej było wprowadzenie funkcji Namiestników DT. Wszyscy redaktorzy postanowili oczyścić Twórczość. Usuwano powtarzające się wiersze oraz te, które nie były bardzo dobre. Chcieliśmy w ten sposób podnieść poprzeczkę nieco wyżej. W redakcji nastąpiło wiele zmian, jednak mimo to udało nam się zachęcić nowe osoby do współpracy.

Praca nad Nową Twórczością nabierała rozpędu. Wszyscy wiedzieliśmy, że już prawie wszystko gotowe. Prawie. Redaktorzy musieli teraz współpracować jak nigdy dotąd. Przenosiliśmy najlepsze wg nas prace z portalu na Nową Twórczość. U wszystkich widać było pełne zaangażowanie i wielki wkład w pracę. Aktywność redaktorów wzrosła. Ekipa bardzo się do siebie zbliżyła.

Przyszłość w dalszym ciągu jest dla nas wielką niewiadomą... Jednak już zasadziliśmy nasionko, którym jest NT i teraz każdy musi je podlewać, by wyrósł nam tak piękny kwiatostan jaki będziemy mieli możliwość podziwiać już niedługo. ;)

- Starożytność
Portal wpmt.pl powoli się rozrastał, jednak potrzebował kolejnych zmian. Trzeba pnąć się do góry. Dzięki poznaniu extohera udało się przygotować całkowicie nową wersję portalu "Wspieramy Polską Młodą Twórczość". W ten sposób zamiast kolorowej wersji z 6 grudnia 2008 po półtora roku, 5 lipca 2010 roku miała miejsce premiera nowej odsłony strony. Nowe, biało-niebieskie barwy były bardziej przyjazne dla użytkowników. W naszym serwisie doszło do wielu zmian technicznych. Pojawiły się Wydarzenia, podkomentarze, suwak z szybkimi informacja o naszym koncie czy SEO linki. Strona główna jak i podstrony zmieniły swój układ, wszystko wydawało się bardziej czytelne i lepiej poukładane.

Redakcja serwisu ciągle starała się sukcesywnie ulepszać portal dostosowując go do potrzeb użytkowników. W ten oto sposób dział "Opowiadania" został zastąpiony szerzej pojętą "Prozą".

Z ciekawostek technicznych pojawiły się powiadomienia oraz (prywatne) wiadomości.

Jako, że wszyscy w ekipie działają charytatywnie, dla własnej ambicji i satysfakcji wiele osób odchodziło, a w ich miejsce pojawiali się nowi. Od powstania inicjatywy "Wspieramy Polską Młodą Twórczość" szeregi redakcji przekroczyło ponad 100 osób! Dzisiaj nie jesteśmy w stanie ich wszystkich zliczyć.

- Nowożytność
Przeskoki w rozwoju serwisu są tak duże, że grupujemy jej zgodnie z wytycznymi historii. Przed nami kolejne wyzwania. Chcemy założyć stowarzyszenie, wydawać tomiki wierszy, publikować najlepsze teksty prozatorskie w ogólnopolskich czasopismach i obejmować własnym patronatem medialnym wiele interesujących książek. Wszystko przed nami. Mamy nadzieję, że już niedługo nasze plany zostaną zrealizowane i będziemy o nich się wypowiadać w czasie przeszłym. Wszystko w jednym cel, żeby dumnie powiedzieć, że WSPIERAMY POLSKĄ MŁODĄ TWÓRCZOŚC!

- Dopisek
Byli członkowie, którzy przyczynili się do powstania serwisu oraz jego rozwijaniu:

Keruz (Dyrektor Twórczości), Marta, Sirion, Poetka, Gokinka, Mucha(Szef Opowiadań), Victoria, PJ(Dyrektor Twórczości), Jedaz, Marcela, Morella Lete


Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68308 | Użytkownicy: 12452
Online(33): 33 gości i 0 zarejestrowanych: