Cim
Pseudonim: Cim
Imię: Mmm, cóż za wykwintne danie, hrabino Katarzyno
Skąd: Tak, tak, słodzę dwie łyżeczki
O sobie: Zaciśnij zęby.
Napisanych prac:
- wiersze: 11
- proza: 8

Średnia ocen: 3.8
Użytkownik uzyskał: 138 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Wegetacja" 18.01.2012
"Bójstwo" 01.07.2012
"Zmora kościoła" 08.02.2012
"Szybka robota" 22.01.2012
"Niewol(no)nica" 14.02.2012

Inne prace tego autora:
"Bójstwo" 01.07.2012
"Wegetacja" 18.01.2012
"Paliwo" 25.06.2012
"Słowik" 02.12.2014
"Pozwól" 22.08.2013


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Zmora kościoła

Ożywili mnie wyprowadzając z Syberii ograniczonej ścianami zamrażarki wśród braci-probówek nie-istniałem teraz pieczętuję swoją obecność wypukłościami życia między żebrami istnienia zachwycam matkę i nie-mojego ojca protestują, że człowiek powinien żyć nasienie powinno umierać Jestem nienawiścią kościoła Oto ja - dziecko z in-vitroPłeć: mężczyzna
Ocena: 4.5
Liczba komentarzy: 4    
Data dodania: 08.02.2012r.

1     

Faun Użytkownik wpmt 09 02 2012 (15:23:24)

Nie uważam, by zastosowanie małej litery w słowie "kościół" w tejże konkretnej pracy było błędem. Pomimo całej instytucjonalności, staram się dostrzec w tym zabieg artystyczny(podparty poprzedzającą treścią). Dziwną jednakże sprawą jest jeden(!) przecinek w całej pracy. Mnie praca zainteresowała od strony portalowej, chyba takowej tu nie było, a przynajmniej w ostatnim czasie od tej strony niemataforycznej, dosłownej. Czuć pewną niekonsekwencję, którą zauważył Krzyku(pomijam swój początek komentarza, a chodzi mi o początek wersu pierwszego i początek wersu w zakończeniu). Myślę, że praca jest idealnym początkiem do poważniejszej dyskusji, dyskusji która w TV przybiera rozmiarów niekiedy komicznych(z obu podzielonych stron). Ty postawiłeś na ogromną wrażliwość i trafność w ocenie przy jednoczesnym nienaruszeniu delikatności tematycznej. Brawo

Pawlak Właściciel 09 02 2012 (14:32:51)

Użytkownik ocenił pracę na 4

Podziw za odwagę i zwrócenie uwagi na problem. I rozczarowanie za, moim zdaniem, nieuniesienie ciężaru. Podoba mi się za to łączenie słów. Podkreśla ciągłe wahania moralne w kwestii in-vitro. To jeden z życiowych problemów, który mnie mocno zastanawia.

"między żebrami istnienia" - coś w tym jest. Niepewne położenie. I jednocześnie mowa o dzieciach, jak i temacie, który jest co jakiś czas publicznie poruszany, a później znowu uciskany między jednym a drugim.

Nie podoba mi się końcówka. Mniejsza, że tak jak pisze Krzyku "Kościoła", bo masz na myśli instytucję, a przecież używasz wielkich liter w innych kwestiach. Odbieram to jako taki, bezcelowy ślad, to ogromna przestrzeń dla poety, która zostaje zakończona zanim się na dobrze rozkręciła.

Jednak ja uważam, że każda kontrowersja, dyskusja może przynieść ciekawe wnioski, więc proszę karm mnie dalej. Życzę powodzenia ;)

subtelny demon Użytkownik WPMT 09 02 2012 (14:31:00)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Muszę powiedzieć, że napisałeś c i e k a w y wiersz. To pierwsze jest bardzo ważne, są takie trzy kryteria wg których oceniam wiersze. To pierwsze, czyli że jest ciekawy, dalej musi być ładny i prawdziwy. I Twój wiersz spełnia wszystkie te trzy kryteria. Posługujesz się fajnymi metaforami, bawisz ironią, ale przede piszesz autentycznie, nie czuję fałszu w Twych słowach. W zasadzie wiersz cały jest do zjedzenia - mam na myśli, że nie potrafię wskazać najlepszej strofy. Takie wszystko albo nic. "protestują, że" - świetna przerzutnia. Piszesz z ogromną mocą o czymś ważnym, co dotyka może nie każdego bezpośrednio, ale w jakiś sposób z pewnością.
" pieczętuję swoją obecność
wypukłościami życia
między żebrami istnienia" - piękna metafora. I zakończenie, "jestem nienawiścią kościoła" (nota bene również zgadzam się z Krzykiem, że kościół powinien być tu pisany wielką literą) - perfekcyjnie dobrana puenta. Daję mocną 5.

Krzyku_1993 Użytkownik 08 02 2012 (18:48:18)

probówka, a nie próbówka.

Poruszasz ważny temat, o którym głośno ostatnio. Ciężko się do niego odnieść obiektywnie, bo sam wiersz jest bardzo subiektywny, dlatego nie chciałbym urazić kogoś swoją opinią na ten temat... Może dlatego skupię się bardziej na formie niż na treści.

Skoro już stosujesz majuskuły w np: "Ożywili", "Syberii" itp. to rób to konsekwentnie, bo ja tu widzę jedną na początku wersu pierwszego, potem ta Syberia, potem długo, długo nic, by w ostatniej strofie oba wersy nią rozpocząć. Wg mnie jeśli już np piszesz o Syberii z wielkiej litery, to "kościół" jako instytucja, a nie budynek też powinien być z wielkiej.
Poza tym w całym wierszu widzę tylko jeden przecinek... Już chyba lepiej byłoby gdyby ich w ogóle nie było.

Niepotrzebna spacja po "Oto ja"

Nie oceniam. Staram się zrozumieć uczucia podmiotu lircznego, ale jest to trudne.

Pozdrawiam.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68314 | Użytkownicy: 12452
Online(71): 71 gości i 0 zarejestrowanych: