Pseudonim: SobotnieSamotnie
Imię: Kuba
Napisanych prac:
- wiersze: 19

Średnia ocen: 3.9
Użytkownik uzyskał: 91 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Burza w słoiku" 19.06.2011
"Uwieczniacz" 20.06.2011
"Poświęcenie" 24.06.2011
"O śmierci w umyśle" 02.10.2011
"Sprawa Boża" 06.10.2012

Inne prace tego autora:
"Poranek" 25.10.2013
"Sprawa Boża" 06.10.2012
"Miłość w teatrze" 13.06.2011
"Zewnętrzno-wewnętrzny" 30.09.2011
"Tragedia człowieczeństwa" 03.05.2013


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Zignorowany apel

zobacz jak ogon grzechów ciągnie się pożerając karawany czystych dusz jak płód umiera w agonii uśmiechnięty do matki-zabójczyni jak Czarne Łoże pożera tych którzy prowadzili Cię za rękę jak mężczyzna pozostawia znamię zdrady a kobieta nóż zemstą splamiony życie stawia Ci ultimatum a Ty ślepy choć nie wydrapano Ci oczu głuchy choć nie odcięto Ci uszu obojętny na wszystko zrób cokolwiek        Dedykacja: dla wszystkich, których wiersze pokryte są banałem....

Płeć: nieznana
Ocena: 3
Liczba komentarzy: 2    
Data dodania: 13.06.2011r.

1     

SobotnieSamotnie Użytkownik wpmt 16 06 2011 (14:27:53)

Kurczę, no... Znów trója. No, ale cóż... Bywa, ja się nie będę poddawać.
Odnośnie interpunkcji - zrozumiałem.
Odnośnie fragmentu z kobietą, należy go czytać w ten sposób: "Zobacz (...) jak (...) [kobieta] pozostawia nóż zemstą splamiony".
Wiem, że to nadal banałem zajeżdża, wiem, ale staram się po prostu poczuć temat.

Dziękuję za ocenę.

Vinylandia Redaktor 15 06 2011 (21:25:49)

Użytkownik ocenił pracę na 3

Och, i co ja mam zrobić? Znam twój poziom pisania i wiem na co cię stać. Jednak nie wiem czy w tym wszystkim nie mogę odebrać zbyt dosadnie twojej pracy tzn. mogę uznać, że jak na twój poziom ta praca jest dobra, choć w porównaniu do innych jest słaba. Jednak muszę być bardziej obiektywna niż subiektywna.
Zacznę od tego, że nie stosujesz się do poprawnego stawiania znaków interpunkcyjnych. Tam stawiasz przecinek, a chwilę potem brak kropki. Innym razem strofa w ogóle nie zawiera żadnych kropek, przecinków etc. Musisz to sobie uzmysłowić, że albo cała twoja praca zawiera wszystkie kropki, przecinki itd. tam gdzie trzeba albo rezygnujesz w ogóle z interpunkcji, dobrze?
Jeszcze jedną rzeczą, do której muszę się przyczepić jest jakaś dziwna składnia zdania- "a kobieta nóż zemstą splamiony". W moim mniemaniu powinno być raczej "a kobieta splamiony zemstą nóż" lub coś w tą deseń, bo tak to jakoś mi nie pasuje ;)


Treść.

Opowiadasz nam o ludziach, o ich karygodnych czynach. Tych rzeczach, które tak naprawdę nie powinny się dziać, bo są po prostu złe. Przykład? Dziecko uśmiercone w łonie matki- według mnie najgorsza rzecz jaką można zrobić, przecież to niewinne dziecko.
W każdym bądź razie człowiek pomimo tego, że widzi, zdaje sobie sprawę z tych rzeczy to i tak nic z nimi nie robi. Jest obojętny na krzywdę, która dzieje się obok niego.

Podsumowując.
Cóż, mam pewne rozdarcie z twoją pracą. Z jednej strony trochę błędów, niezbyt dobre przedstawienie sytuacji ( w sensie nie wykorzystanie w 100% obranego tematu) i słabe środki stylistyczne. Z drugiej prawdziwe emocje.
I to tak waha się z jednej strony na drugą- z akceptacji do odrzucenia.
Jednak prawda, którą niesie twój wiersz jest bardzo widoczna i to mnie ujęło już od początku.
Za całokształt dam ci na dzisiaj tróję z minusem. Ale można by rzec, że nieco ulgowo. Musisz nadal ćwiczyć, choć widzę drobną poprawę w twoim pisaniu.
Pozdrawiam ;)


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68308 | Użytkownicy: 12452
Online(66): 66 gości i 0 zarejestrowanych: