Pseudonim: Flamma
Imię: Zuzanna
Napisanych prac:
- wiersze: 1

Średnia ocen: 3.0
Użytkownik uzyskał: 10 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Zegar" 28.01.2014

Inne prace tego autora:
"Zegar" 28.01.2014


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Zegar

Tik-tak, tik-tak Zegar rytm wybija Każde uderzenie w sercu się odbija Każda sekunda cierpienie wydłuża I w ocean lęków na nowo zanurza Tik-tak, tik-tak To sen czy to jawa Życie zasłania tu ciągła obawa Na kroki tej nocy czekają z nadzieją A złe wiatry wokół wciąż wieją i wieją Tik-tak, tik-tak Godzina się zbliża Słychać jak ktoś tu nadchodzi z pobliża I nagle emocje od dawna duszone Wychodzą na zewnątrz bólem ruszone Tik-tak, tik-tak Więzną w gardle słowa Tych uczuć nie wyrazi nigdy ludzka mowa Pożegnań łzy gorzkie i smak słodkiej nadziei Tęsknota już wieczna do rodowych kniei        Dedykacja: Wiersz nawiązuje do uratowanych z Getta dzieci, które za życie po drugiej stronie muru płaciły rozłąką z rodziną oraz wyrzeczeniem się swojej kultury i tradycji. Dedykuję go pamięci Ireny Sendlerowej, która umożliwiała im ocalenie.

Płeć: kobieta
Ocena: 3
Liczba komentarzy: 1    
Data dodania: 28.01.2014r.

1     

villemo Redaktor 01 02 2014 (20:48:12)

Użytkownik ocenił pracę na 3

"Rodowe knieje" są... Dziwne. Mam wrażenie, że ta metafora powstała tylko po to, by się zrymowało. Ten wiersz jest podporządkowany rymom, a powinno być odwrotnie. Same zaś rymy bardzo prościutkie, momentami aż za bardzo i to zdaje się odbierać utworowi należytą mu powagę. Poruszasz temat niełatwy, ale - szczerze powiedziawszy - gdyby nie dedykacja, nie wpadłabym na to, że piszesz o dzieciach uratowanych z Gett. Ktoś może powiedzieć, że to dobrze, bo wtedy tekst jest bardziej uniwersalny i można go rozpatrywać na wiele sposobów, ale wychodzę z założenia, że przydałaby się w nim jakaś wskazówka, czego dotyczy. Bez wyjaśnienia w dedykacji utwór jest bardzo ogólny i nie wywiera żadnego wrażenia. Ot, kolejny - bardzo prosty - wierszyk. Owo wyjaśnienie sprawia, że patrzy się na Twoją pracę innymi oczami, ale... Wiersz powinien bronić się sam. Ten broni się średnio. Piszesz bardzo prosto i operujesz bardzo słabymi środkami artystycznymi. Brakuje finezji, zabawy słowem. Ode mnie słabe 3, które stawiam bardzoej za tematykę niźli sam wiersz.
Pozdrawiam.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(24): 24 gości i 0 zarejestrowanych: