Pseudonim: Rebellious17
Imię: Cat...
O sobie: "[..]A zabić je może tylko to co je stworzyło" Czepiają się tego czego nie ma, niż popatrzeć na to co jest dobre.
Napisanych prac:
- wiersze: 4

Średnia ocen: 3.6
Użytkownik uzyskał: 38 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Nadzieja" 24.12.2011
"Z kaprysu" 05.02.2012
"Quo Vadis" 25.04.2011
"Pachnidło" 25.04.2011

Inne prace tego autora:
"Quo Vadis" 25.04.2011
"Pachnidło" 25.04.2011
"Z kaprysu" 05.02.2012
"Nadzieja" 24.12.2011


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Z kaprysu

Zaplątana jestem w skutki własnych uczuć. W słowa szczere i te z kaprysu. Chciałam cierpienie moje Tobie przybliżyć. W dobie ośmiu pór roku nie dowierzałam Twoim gestom i słowom. Zbyt uparta, zbyt arogancka, zbyt dumna by mówić co myślę i czuję. By widzieć, że naprawdę cierpisz. Za późno na pokutę, przepraszam nie wystarczy. Teraz ja cierpię z nadzieją.Płeć: nieznana
Ocena: 3.333
Liczba komentarzy: 6    
Data dodania: 05.02.2012r.

1     

Marzycielka Szef wierszy, redaktor prowadzący 05 02 2012 (17:29:43)

Użytkownik ocenił pracę na 4

Witaj!

Twój wiersz owszem, jest ubogi w środki artystyczne, ale zadziwiająco przyciągnął moją uwagę, zapewne swoją uroczą prostotą.
W strofie pierwszej podmiot liryczny ukazuje złosć na samego siebie, wyrzuty sumienia spowodowane działaniami w przeszłości.
Potem widzę pewnego rodzaju uzasadnienie postepowania, którym jest chęć empatii drugiej osoby. Ciąg dalszy Twojego utworu był zbyt prosty, gdybyć wplotła tam głębsze, bardziej metaforyczne myśli i usunęła powtórzenia, byłoby lepiej.
Czwarta strofa skojarzyła mi się z piosenką ,,Apologize"( Timbaland i One Republic). Po przetłumaczeniu refrenu jego fragment brzmi ,,jest za późno, żeby przepraszać, jest za późno", może o to chodziło mojemu poprzednikowi. Zakończenie jest naprawdę dobre, niby jeden wers, a wyraża bardzo dużo emocji podmiotu lirycznego, który ma nadzieję, iż spotka ulgę w swoim cierpieniu.
Utwór jest całkiem dobry, gdybys wprowadziła drobne poprawki mogłoby być jeszcze lepiej.

Pozdrawiam ciepło,
Alabastrowa Marzycielka :)

Rebellious17 Użytkownik wpmt 05 02 2012 (18:27:32)
Tak w zasadzie to macie rację, bo ostatnio mam fazę na tę piosenkę a to dlatego, że pasuje do mojej sytuacji i samopoczucia. Taka mała inspiracja do wiersza i uważam, że niezwykle trafna :)

Marzycielka Szef wierszy, redaktor prowadzący 05 02 2012 (20:06:18)
Czasem po prostu tak bywa i nie ma w tym niczego dziwnego, więc głowa do góry! :)

Rebellious17 Użytkownik wpmt 06 02 2012 (16:18:03)
No tak, racja. Jakoś to będzie. Dziękuję:)

dusfluran Redaktor 05 02 2012 (15:47:36)

Użytkownik ocenił pracę na 2

Zgodzę się z Krzykiem_1993, czy jakkolwiek Twój nick się odmienia, tylko po części. W moim odczucia nie tylko w czwartej zwrotce zalatywało tandetą, a niestety w wielu innych fragmentach także. Wiesz, prostota w poezji jest czymś bardzo dobrym, lecz istnieje niebezpieczeństwo, że popadnie się w pisanie tekstów na pograniczu banału i właśnie tandety. Mnie w tym przypadku akurat prostota twego wiersza nie zachwyciła, a wręcz przeciwnie- odstraszyła. Radziłbym Ci próbować używać bardziej wyszukanych środków poetyckich, uważam, że w tym przypadku wydźwięk pracy byłby o wiele lepszy gdybyś próbowała opisać uczucia za pomocą metafor, bo brakuje w tym wszystkim poetyzmu.
Pozdrawiam serdecznie,
dusfluran

Krzyku_1993 Użytkownik 05 02 2012 (15:35:02)

Użytkownik ocenił pracę na 4

Ogólnie całkiem mi sie podoba Twoja praca. Od początku jakoś przykuła moja uwagę, ale... Jest jedno "ale", tylko o tym potem :)

Podmiot liryczny ujawnia się już na samym początku, by w pierwszej strofie ukazać swoje rozdarcie i zagubienie. Kolejne dwa wersy ukazują już powód rozterek podmiotu lirycznego. Zwraca się on bezpośrednio do adresata. Jest to takie niewinne stwierdzenie, że łapie za serce.
Początek trzeciej strofy zmusił mnie do zatrzymania się i zastanowienia. "Doba ośmiu pór roku" - zastanawiałem się czy patrzeć na to przez pryzmat jednej doby, czy może ośmiu pór roku, czyli dwóch lat i chyba jednak to drugie będzie słuszniejsze :)
Wymienianie negatywnych cech przez podmiot liryczny mniej mi przypadło do gustu. Chodzi tu o powtarzanie słowa "zbyt". Poszukałbym tu jednak jakichś zamiennych słów/zwrotów. Zgubiłaś też przecinek przed "by mówić(...)".

Najgorzej z tego wszystkiego wypadła czwarta strofa. Nie wiem ... ale kojarzy mi się ona z jakims tandetnym tekstem piosenki o miłości.

Podoba mi się zakończenie, mimo że melancholijne, to daje podmiotowi lirycznemu nadzieję, że w końcu coś przyniesie ulgę w cierpieniu.

Wiersz przesycony jest emocjami. Jeśli mam oceniać, to biorąc pod uwagę moje subiektywne uczucia dam 4 - to ogólne wrażenie.Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68314 | Użytkownicy: 12452
Online(64): 64 gości i 0 zarejestrowanych: