Pseudonim: .Amber
Napisanych prac:
- wiersze: 2

Średnia ocen: 4.3
Użytkownik uzyskał: 11 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Wymiana materiału" 02.06.2013
"Opowiedzieć" 04.06.2013

Inne prace tego autora:
"Wymiana materiału" 02.06.2013
"Opowiedzieć" 04.06.2013


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Wymiana materiału

tylko ty otwarłaś drzwi do introwertycznych zakamarków ukrytych przed światem obcych to byłaś ty która weszła we mnie najgłębiej skąd mój brzuch taki pusty kiedy doszłaś we mnie do mnie najskrytszej * spójrz na jedyną konstrukcję rzeczywistości każdy obcy ma większe szanse by począć choć dociera raczej płytko jego poznanie ma tylko oczy        Dedykacja: Swoim

Płeć: nieznana
Ocena: 4.75
Liczba komentarzy: 6    
Data dodania: 02.06.2013r.

1     

illusion_and_dream Użytkownik wpmt 04 06 2013 (15:46:57)

Opowieść o bliskości homoseksualnej, której doświadczyła osoba mówiąca w wierszu, którą jest kobieta, tym bardziej zadziwia, że opis docierania do siebie, proces oswajania jest ujęty w słowa pasujące do erotyku. Czy byłby to erotyk dusz?
"kiedy doszłaś we mnie (erotyzm)
do mnie najskrytszej (wymiar duchowy)"
Często spotyka się zbliżenie dusz, którego podstawą jest zbliżenie fizyczne, jeszcze nigdy nie spotkałam się z postawieniem sytuacji niejako na odwrót. Pusty brzuch - bez dziecka - pomimo tak niesłychanej relacji, może się wypełnić przy byle "pierwszym lepszym" - mężczyźnie. Wiersz jest wyrzutem, dlaczego świat tak funkcjonuje, choć zdałoby się, że wszyscy wkoło powtarzają, że dusza jest ważniejsza od ciała. Pesymistycznie odczarowujesz wierszem cudowność duszy. Powtórzenia "we mnie" wydają się służyć grze z czytelnikiem: czy to działo się fizycznie? Jak kobieta może wejść w kobietę?

Nie pozostawiam oceny. Gratuluję dobrego wiersza.

.Amber Użytkownik wpmt 03 06 2013 (16:35:59)

Dziękuję za opinie, zwłaszcza te konstruktywne, :)

Efemeryczna Redaktor 03 06 2013 (11:15:09)

Użytkownik ocenił pracę na 4

Ave!

Wiersz jak najbardziej w porządku, wzbudza refleksje, ale momentami jest niestarannie napisany. Chodzi mi tutaj o powtórzenie w drugiej i trzeciej strofie. "we mnie, we mnie, do mnie" - no błagam... Ileż można? To chyba najsłabszy jego punkt. Nie jestem przekonana także, co do słowa "raczej" w przedostatniej części. Jakoś mi tam nie pasuje do końca, tak jakby podmiot liryczny nie do końca był przekonany o czym mówi, chociaż kończy tak dobrym, mocnym podsumowaniem.

Ogólnie wiersz robi wrażenie, ale momentami wymagałby jeszcze przemyślenia, takie jest moje zdanie.
Ode mnie 4.
Pozdrawiam.

cudzy Użytkownik WPMT 03 06 2013 (11:05:32)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Witam.
Tekst z pewnością można nazwać intrygującym. Dlaczego? Dlatego, że autor daje wiele płaszczyzn interpretacyjnych, można popłynąć, jednak zastanawiam się nad tym "otwarłaś" - jak najbardziej rozumiem, że mógł to być zabieg stylistyczny, jednak czy aby na pewno potrzebny?
Muszę szczerze przyznać, że puenta powaliła mnie na kolana. Tekst jest dobry, wiadomo, że zdarzają się potknięcia takie jak chociażby nieudolnie użyta przerzutnia, czy owy zabieg stylistyczny, o którym wcześniej wspominałem. Ode mnie pięć.
Pozdrawiam.
GR.


villemo Redaktor 03 06 2013 (10:38:45)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Witaj.

Zgadzam się z przedmówczynią, praca rzeczywiście robi wrażenie. Może nie nazwałabym jej od razu 'przejmującą' (moje osobiste zdanie), jednak zmusza do pewnej refleksji. Ogólnie rzecz biorąc nie mam również uwag, więc komentarz będzie raczej krótki. Trochę razi mnogość zaimków. Radzę unikać ich, tam, gdzie można, bo właściwie tylko zapychają tekst, nic do niego nie wnosząc. Ok, zgodzę się, że w Twojej pracy niemal każdy pełni jakąś funkcję, ale 'we mnie' w drugiej strofie, w drugim wersie usunęłabym. Byłoby bardziej przejrzyście- ot, taka sugestia.
Duży plus za końcówkę, stanowi kontrast dla treści i jednocześnie dobrze go podsumowuje- jeśli wiesz, co mam na myśli.
Pozdrawiam.

mcilrath Użytkownik wpmt 02 06 2013 (14:42:33)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Piękny wiersz o samotności, bardzo przejmujący, dotkliwy. O oderwaniu od świata, niezrozumieniu i powodowanym przez to bólu. Początkowo było mi ciężko zrozumieć drugą część, ale możliwe, że to tylko moje odczucie. Wydaje mi się, że chodzi o samotność mimo teoretycznego związku z drugą osobą, o obcość, brak głębszego poznania, dojścia
do mnie najskrytszej
, czego dokonał ktoś inny, ktoś, kto
nie ma szansy dania życia - najgłębszego (przynajmniej teoretycznie) zespolenia się z drugą osobą.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68308 | Użytkownicy: 12452
Online(38): 38 gości i 0 zarejestrowanych: