Pseudonim: Patrrryk.Swayze
Imię: Patryk
Skąd: Stargard Szczeciński
O sobie: Czas jest taką personą bez czasu dla siebie.
Napisanych prac:
- wiersze: 80
- proza: 21

Średnia ocen: 4.8
Użytkownik uzyskał: 290 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Rozstanie" 04.08.2011
"Poszukiwanie odpoczynku" 08.08.2011
"Wiersz o prawdzie" 09.08.2011
"Prostytucja" 12.08.2011
"Śród-mieście" 20.08.2011

Inne prace tego autora:
"Życie" 01.08.2011
"Zapomnienie" 30.09.2011
"Wspomnienie" 27.09.2011
"Płonące niebo" 02.11.2011
"Do życia" 09.09.2011


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Wiersz o prawdzie

przyjdź będziesz mnie roździelać na drogi i przejścia w rozstępy i przepaście pochowasz zegary sen będzie je zapalał pochodnią popiołów przyjdź dusza będzie wrastać na korze w powietrze są liczne filozofie noszące otchłanie korytarzami wirujących włóczęg słonecznych na niebie wybiera się pomiędzy odbiciem a wodą przyjdź prawdo odwrócona plecami i twarzą przychodzi pod twój pałac chłop głodny olśnienia gubiący w trawach oddech i cienie na ścianach ty dasz mu sierp i słońce oba do wyboruPłeć: mężczyzna
Ocena: 6
Liczba komentarzy: 1    
Data dodania: 09.08.2011r.

1     

Zoso Użytkownik wpmt 11 08 2011 (22:06:16)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Wiersz o prawdzie i po prawdzie Ci wyznam, że tytuł średnio mnie zainteresował.
Jednak treść...
...Patryku, z wiersza na wiersz raczysz mnie coraz ciekawszymi wizjami. Tak wizjami, bo twoje utwory są ich pewnym rodzajem.
Kolejna praca, która bardzo przypadła mi do gustu. Potrafię jakoś odpłynąć od tych wszystkich złości i nieporozumień dnia codziennego poznając twoją poezję. Kolejny raz nie zawiodłem się na twojej twórczości.
Jak napisałem na wstępie tytuł nie zaprezentował sobą niczego szczególnego, ot, kolejne przemyślenia.
Pierwszą strofą od razu huknąłeś potężną liryczną salwą w moją zmęczoną od wczoraj wyobraźnię. To "przyjdź" pod koniec pracy wręcz brzmiało w mojej głowie, swoją drogą ciekawie komponowało się na początku każdej ze strof.
Zaczynasz wołaniem do prawdy, podmiot liryczny chce by przyszła do niego. By pomagała mu w życiu, w wybieraniu właściwych dróg, odpowiedzi, wariantów, myśli. By go rozdzielała i łączyła, pochodnie popiołów - niby proste, a bardzo mile zwieńczyły pierwszą - moją ulubioną strofę. Świetna rytmika, przejścia między wersami osłodzone bardzo dobrymi środkami stylistycznymi i niebanalnymi przemyśleniami.
Wrastanie na korze w powietrze, wtrącenie o filozofiach jako osobiste przemyślenie podmiotu lirycznego w środku utworu jak i korytarze słonecznych włóczęg - są jakieś takie...po prostu świetne. Osobiście uważam, że jesteś jednym z moich ulubionych autorów na stronie od jakiegoś czasu i ciekaw jestem jak długo ten stan się utrzyma.
Druga część wiersza zwrócona bezpośrednio w kierunku prawdy, stawiasz ją w obrazie postaci odwróconej plecami i twarzą w kierunku nadawcy słów w jej stronę.
Ostatnimi wersami podmiot liryczny ujawnia swoją osobę, jest zwykłym wiejskim chłopem - fenomenalnie i rytmicznie budujesz całe tło utworu, nadajesz mu smak, zapach, treść, głębię - potrzebującym jej wsparcia. Chłopem gubiącym oddech w trawach.
Jestem ciekawy czego metaforą było słońce - jakiegoś szczęścia, wolności, idealnego pomysłu zmieniającego jego życie? Nie wnikam.
Utwór z bardzo interesującym tłem, które jest fundamentem bardzo chwytających przemyśleń, które na pewno mogą znaleźć w poetyckich kręgach niejednego zwolennika, trzymaj tak dalej, ocena być może trochę naciągnięta - jednak na zachętę dalszej twórczości. Takich ludzi tu trza.
Pokój!


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68305 | Użytkownicy: 12452
Online(65): 65 gości i 0 zarejestrowanych: