Pseudonim: jaszka
Imię: Agata
Skąd: Poznań
O sobie: mydlane bańki i kalejdoskopy.
Napisanych prac:
- wiersze: 17

Średnia ocen: 4.9
Użytkownik uzyskał: 60 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"***(Południe)" 10.02.2011
"Lustro" 29.04.2011
"Sennie" 12.03.2011
"Piąty marca" 25.06.2013
"70% wody" 24.01.2011

Inne prace tego autora:
"Waga" 06.05.2011
"Później" 11.06.2013
"Piąty marca" 25.06.2013
"Sen-ty-męt" 05.01.2011
"Nieczule" 25.04.2011


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Waga

nagości cienka granica i ostrożność jak zlizywanie miodu z żyletki uważaj bo mnie przestraszysz nigdy nie wiesz kiedy może się przechylić (równo)wagaPłeć: nieznana
Ocena: 5
Liczba komentarzy: 2    
Data dodania: 06.05.2011r.

1     

Zoso Użytkownik wpmt 07 05 2011 (20:34:35)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Krótkie pytanie, które pojawiło mi się po przeczytaniu tego utworu. Ciekaw jestem czy kobieta (bo zapewne ona jest tutaj podmiotem lirycznym) słowa kieruje do faceta z ironią, czy całkowicie poważnie...

Jest to ważne, bo w ten sposób można na dwa rodzaje rozumieć pracę. Ale to świetne. Jesteś charakterystyczna i sam nie wiem dlaczego, ale za każdym razem gdy widzę 'jaszka' pojawia mi się uśmiech.
W każdym razie kolejny utwór, który opowiada po prostu o od wieków najcieńszej chyba ze wszystkich znanych granic.
Pierwszą interpretacją, że tak to ujmę...
...może być sytuacja, w której kobieta nie jest do końca pewna intencji faceta. Wiadomo, sytuacja łóżkowa, w której facet wykazuje się bardziej spięciem i próbą wyczucia każdego ruchu niż samym w sobie obdarzeniem kobiety uczuciem. Z drugiej strony ów mężczyzna może być bardziej 'natrętny' niż kobieta tego oczekuje. Być może nie znają się długo, być może nie znają dobrze. Zlizywanie miodu z żyletki okropnie mi się spodobało i cholernie mocno oddziałało na moją wieczorną wyobraźnię. Obraz wykreowany przez twoją pracę w połączeniu z chrypą Cohena stworzyły dosyć ciekawą mieszankę.
Kontynuując pierwszą wersję...
...na uwagę zasługują dwa wersy: "Uważaj bo mnie przestraszysz". W opcji numer jeden brzmią jak ostrzeżenie, ostrzegawczy znak mówiący: "spokojnie, mamy czas". Trzecia strofa opisuje granicę, porównuje całość do wagi. W jednym momencie jeden miligram może zepsuć cały pomiar. Równowaga może runąć, szala może zmienić swoją idealnie prostą pozycję. Jej, chaos tutaj, ale chcę wylać w ten komentarz jak najwięcej przemyśleń ile mogę. Podsumowując moją pierwszą opcję - mamy do czynienia z kobietą, która odczuwa strach. Może nigdy wcześniej nie doznała mistycznej bliskości kobieta-facet. Być może jeszcze dla niej za wcześnie - i zdała sobie z tego sprawę dopiero w łóżku. Boi się, waha.

Z drugiej zaś strony wiersz można odbierać ironicznym okiem. Kobieta, która jak stare powiedzenie mówi "z niejednego pieca chleb jadła" ma do czynienia z niedoświadczonym kochankiem. Wręcz go wyśmiewa....."Jesteśmy w łóżku, ja tutaj chcę prawdziwego kochanka! a ty...pff.. ważysz każde posunięcie jakbyś miód z żyletki zlizywał! Ha! Sama nie wiem dlaczego właściwie cię tutaj zapraszałam...hej, uważaj bo mnie jeszcze przestraszysz! Granica mojej wytrzymałości może zaraz pęknąć i wyrzucę cię razem z twoimi dziurawymi skarpetkami z trzeciego piętra, jak nie przejdziesz do konkretów. Waga mojego podniecenia zaraz może się przechylić na stronę nudy, więc...do roboty!"

Jak widzisz masz pewnego rodzaju dar, który kilka wersów przemienia w niesamowite dociekania. Uwielbiam interpretować twoje wiersze i sprawia mi to wielką przyjemność. Oby tak dalej! Starczy tego... formy, środków, (blablabla) nawet się nie doczepiam. Jesteś indywidualnością.
Miłego wieczoru;) (piątka, bo nie poniosło mnie pod wrażeniowe niebiosa - po prostu króciutki utwór, jednak świetny)

KarolA_K Użytkownik wpmt 07 05 2011 (11:12:15)

Tytuł z dużej litery. Poprawiam.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(65): 65 gości i 0 zarejestrowanych: