Pseudonim: Muffineczka
Imię: Wiktoria
O sobie: Kochani ludożercy nie zjadajmy się Dobrze bo nie zmartwychwstaniemy Naprawdę
Napisanych prac:
- wiersze: 22
- proza: 2

Średnia ocen: 3.6
Użytkownik uzyskał: 76 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"*Emigrantka*" 26.02.2011
"Zwierzęca dola" 22.03.2011
"Dwudziesty wiek" 18.09.2012
"Niemoc" 26.02.2011
"***[Dobiegło kwity]" 28.02.2011

Inne prace tego autora:
"***[Dobiegło kwity]" 28.02.2011
"Zwierzęca dola" 22.03.2011
"Końcowy" 27.01.2011
"Dwudziesty wiek" 18.09.2012
"*** (od dziś)" 24.08.2012


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

W przestrachu przed świtem

W prześwicie przedwiosny, na przerwie przed kolejną ulicą prymitywnych konfliktów i banalnych konsumpcji. Zielone źrenice tępo wpatrzone w jasne lica nocnego słońca, w okółkowych pieczęciach i błahym pięknie następny chleb niestrawiony z kolejnymi w tych samych żołądkach prymitywnych stworzeń. Ułamki sekund liczone skąpymi ludźmi w przestrachu kolejnej wojny wpiły się w szarość.        Dedykacja: Dla nocnego słońca, który kreuje po cichu mój sen...

Płeć: kobieta
Ocena: 4
Liczba komentarzy: 4    
Data dodania: 19.03.2011r.

1     

AnonimowaFankaPoezji Użytkownik wpmt 20 03 2011 (16:49:04)

Napisałam podpunkt 'a', 'b' zabrakło xdd.. Wybacz:D Chyba chciałam coś jeszcze napisać.. Zapomniałam..

AnonimowaFankaPoezji Użytkownik wpmt 20 03 2011 (16:47:42)

Użytkownik ocenił pracę na 4

'W prześwicie przedwiosny,
na przerwie przed kolejną
ulicą prymitywnych konfliktów
i banalnych konsumpcji.'

- strofa:

a) odstaje. Całość niespójna, odnoszę wrażenie, że między tą a kolejną zwrotką powinno być coś jeszcze. Przerzutnia zastosowana między drugim a trzecim wierszem coś psuje. Miałaś z nią problemy? Psuje rytmikę, odstaje.

Mi się nie podoba. Poprzedniczka pisała o starannie dobranym słownictwie - dla mnie jest ono na siłę i miejscami nie pasuje. Sztuczne. Sztywne. Nie wiem, jak musiałabyś 'rozruszać' ten wiersz - poprzez dodanie emocji? Puść ryzy. Przestań się bać, że Ci nie wyjdzie. Skup się. I pisz.

Niektóre momenty naprawdę do siebie nie pasują, rytmika tu zgrzyta, ale o tym chyba już koleżanki pisały.

Stworzyłaś klimat, za to plus. Widzę też, że masz jakąś wprawę. Nie wiem, czy czytałam Twój wiersz, żadnych rad długofalowych nie będzie. Kurde, myślę jednak, że jeśli będziesz ćwiczyć, to za jakiś czas zachwycę się jakąś Twoją pracą. Jesteś temu bliska.

Tylko.. bądź lżejsza. Nie przytłaczaj swoich prac.. sama nie wiem.. brakiem pewności siebie? Strachem? A może mam omamy? Jeśli bredzę, to przepraszam.

Sądzę, że cztery minus będzie okay.

Mozzie Użytkownik wpmt 20 03 2011 (16:20:53)

Użytkownik ocenił pracę na 4

Nie pamiętam, żebym czytała kiedyś Twoją pracę, która tak bardzo by mi się spodobała. Mimo, że estetycznie nie jest w każdym momencie tekstu idealnie (mam na myśli stronę techniczną), mimo wszystko potrafisz się nieźle wybronić samą treścią. Jest ona dobra. Bardzo cieszę się, że nie pisałaś wiele, bo tak można łatwo zepsuć całość. Przed chwilą odrzuciłam właśnie kilka takich prac, więc wiem, o czym mówię.
Twojej nie odrzucę.

Po prostu widać, że trochę nad tym siedziałaś i dobór słów wcale nie pozostaje tutaj bez znaczenia, chociaż można by się doszukiwać również innych pozytywnych aspektów, jak choćby płynność, czy barwność epitetów (co pośrednio jest także związane z tym pierwszym).

Jest w tych słowach jakaś magia. Mimo, że piszesz o czymś całkowicie negatywnym, czyta się z przyjemnością. Można właśnie to urzeka i zachęca do wielokrotnej lektury wiersza.

Vinylandia Redaktor 20 03 2011 (16:17:41)

Użytkownik ocenił pracę na 4

Wkradło ci się parę błędów interpunkcyjnych, które zaraz poprawię jednakże proszę, aby przed dodaniem pracy na serwer sprawdzać wiersz pod kątem jakichkolwiek błędów (interpunkcyjnych, literówek itp.).

Piszesz o życiu w sposób bardziej okrutny i zimny niż radosny i pełny optymizmu. Ładnie ubrałaś wiersz w metafory. Dzięki temu twoja praca nabrała smaku i świeżości.

Interpretacja...
W moim mniemaniu napisałaś wiersz o ludziach- bardzo skąpych i złych, którzy patrzą jedynie na siebie. Ale napisałaś również o tym jaki ten świat jest okrutny i pozbawiony barw.

Podsumowując. Za błędy (interpunkcyjne), środki stylistyczne- naprawdę niezłe i emocje- w miarę dobrze wyczuwalne dam cztery, bo coś mi w tym wierszu zabrakło by dać pięć.
Pozdrawiam ;)


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(63): 63 gości i 0 zarejestrowanych: