Pseudonim: seska
Imię: Sylwia
Skąd: Kraków
O sobie: "Ciebie wołam, ale cisza i pustka dookoła" Niewidzialna, nieprzewidywalna, nieodgadniona, a przy tym zwyczajna jak filiżanka kawy każdego ranka. "I nawet, kiedy będę sam..."
Napisanych prac:
- wiersze: 121
- proza: 6
- publicystyka: 2

Średnia ocen: 4.4
Użytkownik uzyskał: 410 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Julia" 30.07.2011
"Nie spotkaliśmy się" 18.08.2011
"Do nieznanej mi kobiety" 26.12.2011
"Koniec lata" 13.09.2012
"Zakochana w Ikarze" 06.04.2009

Inne prace tego autora:
"Co to jest miłość?" 14.02.2009
"Z poezją na ty" 10.03.2009
"Chłodnoręki" 19.02.2010
"Czego mi trzeba" 22.04.2009
"Niewinna" 17.02.2009


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

W butiku

patrzę na ciebie potencjalny kliencie jak witryna sklepowa okiem szklanym udając obojętność wyciągam do ciebie rękawy niby od niechcenia prezentuję się dumnie jako najnowsza kolekcja ze mną byłoby ci do twarzy mówię pstrokacizną guzików cekiny wszyte w moją cieniutką jedwabistą skórę połyskują blaskiem szczerych oczu mijasz wystawę zaraz następna wchodzisz do innego sklepu tam cena była niższa dziś nie wrócisz z pustymi rękami plastikowym palcem ociera łzę sztuczny brylant od kiedy zostałam wystawiona na sprzedaż nie dostrzegasz we mnie żadnej wartościPłeć: kobieta
Ocena: 5
Liczba komentarzy: 2    
Data dodania: 17.02.2010r.

1     

amymone Użytkownik wpmt 18 02 2010 (13:27:30)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Być może lepszy byłby efekt, gdybyś po słowie 'kolekcja' podzieliła strofoidę na dwie części, choć bo ja wiem...jest spójnie i ta kompozycja mi nie przeszkadza. Nie wprowadza chaosu. Podoba mi się to porównanie podmiotu do witryny i przejęcie jej cech, zasymilowanie ich, a drugiego człowieka do klienta. Sklepy to jakby poszczególne życia, którym sens i treść nadaje właśnie 'witryna'. Opisałaś całość językiem potocznym, użyłaś znanych zwrotów i połączyłaś je ze swoim zamysłem co sprawiło, że temat jest bliski i nie izoluje się od odbiorcy. Konsekwentnie posłużyłaś się rekwizytami handlowymi, których sens przenośny dobrze przedstawia temat. "ze mną byłoby ci do twarzy" - to jedno zdanie jest znaczące. Ma zachęcić, przekonać, a jednak wyraża pewną niemożliwość, przewiduje jak będzie w rzeczywistości. Podmiot jest 'witryną' wymagającą, zna swoją wartość, której nie potrafi poświęcić tchórzliwemu 'klientowi'. W tym momencie "tam cena była niższa/dziś nie wrócisz z pustymi rękami" kumuluje się smutek. Spełniły się obawy podmiotu, który był bezsilny i mógł tylko obserwować. Zachęcić do siebie tylko powierzchownie. Zakończenie bardzo dobre, spełniające. Wyjaśnia całą sytuację, odczucia. Przebija się przez nie ból. Jest w tym pewien paradoks - rzecz wystawiona na sprzedaż zazwyczaj ma wartość, tutaj dzieje się odwrotnie - druga osoba nie potrafi patrzeć na podmiot tymi samymi oczami, mimo, że ona nie sprzedaje siebie samej. Podoba mi się Twoje podejście, jako Autorki - przemyślanie, konsekwencja stopniowaniu uczuć, wprowadzanie w sytuację. Robisz to bezpretensjonalnie, nie narzucasz odbiorcy niczego tylko zachęcasz delikatnie. I to jest piękne w poezji - można się do niej przysiąść w każdym momencie,a ona cierpliwie ciebie zniesie. Bardzo dobra praca.

jazzu Użytkownik WPMT 17 02 2010 (22:17:29)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Temat dosyć bliski, patrząc na to, że pracuję w centrum handlowym. Ciekawe ujęcie tematu, wykonanie w sumie dobre, chociaż pierwszą strofę podzieliłbym na dwie, bo ukazujesz tam część taką obojętną i emocjonującą. Mam tylko zastrzeżenie też do ostatniej strofy, tzn. masz tam "ocieram łzę sztuczny brylant" - proponuję poprawić na prawidłową odmianę przymiotnika tzn. sztucznego. A tak to myślę, że piąteczka wejdzie za innowacyjność.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(65): 65 gości i 0 zarejestrowanych: