Pseudonim: subtelny demon
O sobie: Diabeł tkwi w szczegółach.
Napisanych prac:
- nowości: 6
- wiersze: 109
- proza: 33
- publicystyka: 4

Średnia ocen: 4.6
Użytkownik uzyskał: 610 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Pół serio" 20.03.2010
"***(Dla niej zimno)" 25.02.2011
"Rysy bez rys" 26.03.2011
"Mało" 17.04.2011
"***(Na zawsze ty i ja)" 18.04.2011

Inne prace tego autora:
"Strach przestworzy" 03.08.2012
"Pomiędzy" 25.02.2009
"Urojenie na żądanie" 14.04.2014
"Piękno" 10.10.2012
"Szeptem" 23.06.2011


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Uciekające kurczaki

umysł wybiórczo traktuje przeszłość podsuwa kolor odsuwa sepię gdy przeglądasz albumy nie pamiętasz zimnych rąk ani potknięć i nawet jeśli te potknięcia temperatury były ważne z czasem oswoją cię ze sobą jak ze starszym człowiekiem któremu wybacza się błędy ad hoc którego się grzebie o którym w ostateczności nie mówi się wcale ale który j e s t choćby spróchniały pod kamienną płytą czasem wydaje mi się że to kompletny bullshit że to raczej jak skubanie kury żadne kocha nie kocha mnóstwo pierza którym nikt nie wypcha poduszek wyborny produkt końcowy rozebrana do rosołu prawda stolik dla jednej osobyPłeć: kobieta
Ocena: 5.5
Liczba komentarzy: 6    
Data dodania: 22.12.2013r.

1     

subtelny demon Użytkownik WPMT 10 02 2014 (19:05:16)

Konkurs.

Ilveran Redaktor 23 12 2013 (19:07:34)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Mam Toffifee i Ciebie. I to wystarczy. Kiedy przysiadłam pierwszy raz do tego wiersza postanowiłam być surowa, mimo mojego zakochania w tytule. Ale potem treść, środek, zakończenie, sama rozumiesz. Mówiłam już dobry wieczór?

Dalej pytam siebie, jak można wpaść na coś takiego. Żeby od kury rozsupłać pamiętanie, postrzeganie przeszłości, starego człowieka, który umiera, niewypchane poduszki i w końcu nagą prawdę przy stole. Trzeba mieć łeb. Ciekawa jestem co było impulsem. Bardzo mi się podoba Twoja wizja. Podoba mi się umysł, który decyduje jakby za nas co nam pokazać. Co w kolorze, a co nie. Podobają mi się albumy, które nie pamiętają, a raczej dłonie je trzymające nie pamiętają. I wtedy te potknięcia temperatur, które oswajają. I wtedy to jak ze starszym człowiekiem. Przerzutnia w dalszym fragmencie jest świetna. Czytelnik może go czytać, stymulować oddech, emocję. Bo po "j e s t" następuje taki zwrot, takie uderzenie, że milknę i odzywać się nawet ni chcę. Świetne wykonanie. Druga strofa jest ciekawą odmianą od "skubania" kwiatków i za to plus. Nigdy bym o tym nie pomyślała. I ostatecznie zostaje trafne, dobitne zakończenie. Czy bym złączyła dwa ostatnie wersy? Sama nie wiem, mi się właśnie dobrze je czytało, zależy jak się patrzy. Dochodząc do końca - nie wymieniłam żadnych błędów. Przerażające. Chyba najlepsze jest w tym wiersz właśnie to "niepomyślenie". Kura. Kurak. Pióra. I można sobie dostosować Twój wiersz do swoich potrzeb. Bo nagą prawdę i potknięcia temperatur każdy ma inne. Gorzki ten wiersz i za tą gorzkość, szczerość, wyśmienite poprowadzenie słowem ode mnie 5, a kiedy dojdzie do tego wpasowanie się w gust zmysłowy podbijam.

subtelny demon Użytkownik WPMT 16 01 2014 (16:11:31)
Czytanie Twoich komentarzy to przyjemność sama w sobie. Najstokrotniej - tulę.

jazzu Użytkownik WPMT 23 12 2013 (00:26:02)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Witaj subtelny sukkubie:) Tak jak lubię Twoją poezję, tak jest i tutaj, jednak nie obędzie się bez uwag, od których zacznę wywód. Czy nie uważasz, że w ostatnich wersach pierwszej strofy jest za dużo tych "których"? Dokładniej bardzo nie pasuje mi "o którym" w trzecim wersie od końca. Można by to spokojnie pominąć, nie tracąc sensu, stosując spójnik "i" zamiast "o którym". Wers myślę, że byłby lepszy, bo nagromadzenie zaimków w tej części jest wg mnie niekorzystne. Jakoś nie jestem fanem stosowania angielszczyzny w polskiej poezji, aczkolwiek domyślam się, że ciężko byłoby znaleźć słowo oddające to samo, co bullshit. Za to końcówka wyśmienita, choć też zabrakło mi tam spójnika w ostatnim wersie, upierałbym się przy "i" by zbytnio go nie przedłużać, lecz może być cokolwiek innego, by zaznaczyć, że jest ta naga prawda i stolik dla jednej osoby, bo brakuje takiego płynnego przejścia między rosołem a stołem;p Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi. Są to drobne rzeczy, za które nie dam 6, ale dam mocne 5 z dużym plusem:)

subtelny demon Użytkownik WPMT 16 01 2014 (16:08:29)
Sukkub, zabawnie, Salem nieraz się upierał, że żaden ze mnie demon tylko sukkub - właśnie. Wiesz, jazz, pamiętam, gdy zaczynałam się bawić tutaj poezją, wszystkie Twoje rady i słowa chłonęłam jak gąbka. Ba, przez pewien krótki kawałek czasu tylko Ty pochylałeś się nad tymi moimi tekścidłami, więc byłam na Ciebie skazana ;) ale wyszło z tego dużo dobrego, więc to tylko taki tam przyjacielski przytyk.

A dlaczego o tym? Bo nadal się czuję, jakby Wujek Jazz prowadził mnie za rączkę. A ja już chyba z tego wyrosłam. I nie mam Ci tego broń Boże za złe! Po prostu chyba zbyt długo już siedzę na wpmt (mój błąd) albo oczekuję innego spojrzenia na moje wiersze niż inni młodzi twórcy, wymagający opieki i wsparcia. Innymi słowy: jeśli bawię się w anafory, makaronizmy i inne elipsy, robię to świadomie. I możesz tego nie kupować, masz do tego solenne prawo, ale nie pytaj mnie, czy "nie sądzę" ;) zwłaszcza że taka zachęta do dialogu okrutnie trąci protekcjonalizmem ;)

Ciepło pozdrawiam i dziękuję za w końcu bardzo wysoką ocenę,
Kinga

jazzu Użytkownik WPMT 16 01 2014 (18:02:23)
No to chyba rzeczywiście będę musiał inaczej rozpatrywać Twoje prace;p będzie ciężko się odzwyczaić od roli "wujka dobrej rady". Nie mam Ci tego za złe, wręcz się cieszę, że jak niewielu potrafisz obronić swoją pracę poprzez wiedzę o środkach i samoświadomości ich użycia - że nie jest to "na czuja". Nic, tylko mogę nakryć się kołderką z rumieńców i z łezką dumy:))


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68305 | Użytkownicy: 12452
Online(62): 62 gości i 0 zarejestrowanych: