Pseudonim: klasyk
Napisanych prac:
- wiersze: 1

Średnia ocen: 4.0
Użytkownik uzyskał: 2 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Twarze" 09.07.2015

Inne prace tego autora:
"Twarze" 09.07.2015


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Twarze

ekrany na których projektuje osobowość kiedy się wczytać w nie objawić potrafią co nieco pustka egzystowania bez celu wypełniona miejscami narkotycznie znieczulającą fałszu plombą BEZnamiętność BEZwola BEZnadzieja odwracamy je skrupulatnie i pilnie by uniknąć wzajemnej nieszczęśliwości wzmagania! zwielokratniania! spotęgowania! (ho ho!) lekko dech w piersi zapiera pytanie sąsiada – ona (tramwaj) skręca czy prosto? (prosto) i miast człowieka niewdzięczne plecy bezczelna rezygnacja sfrustrowanych w oczach mężczyzn nieobecny uśmiech zagłaskujących strach na ustach kobiet BIEDAPłeć: nieznana
Ocena: 4
Liczba komentarzy: 2    
Data dodania: 09.07.2015r.

1     

Vinylandia Redaktor 07 10 2016 (23:24:05)

Użytkownik ocenił pracę na 4

Dobry wieczór,

Zacznę od dużego wow, bo przeczytawszy twój wiersz natrafiałam ciągle na jakieś zaskakujące momenty. Po pierwszej strofie myślałam, że dotykasz problemu ubezwłasnowolnienia i utraty siebie w wirtualnym świecie. I chociaż nienawidzę używania wielkich liter to rozumiem konieczność podkreślenia słowa bez. Bardziej jednak sądzę, że chodzi o sztuczność zawartą w obliczu drugiego człowieka. Potem jednak zapaliła mi się w głowie lampka, że tytuł to twarze i druga strofa już naprowadza mnie na właściwy tor- uciekamy od innych ludzi, od innych spojrzeń, oczu, bo nie chcemy widzieć w innych cierpienia, rosnącego wraz z kolejnymi twarzami. Trzecia strofa jest dla mnie abstrakcją, tak jakbyś nagle pstryknęła palcami i zaszalała z ilością metafor. Tutaj mam kilka hipotez co do znaczenia, ale zachowam je dla siebie. I w końcu puenta, najbardziej smutna, podkreślająca negatywny wydźwięk całego tekstu. I potem wzrok mój padł na wybraną przez ciebie kategorię- polityka. Może to być polityka w odniesieniu do zachowań społeczeństwa.
Jest to z pewnością solidna praca, dająca do myślenia, świeża i nowatorska. Na plus z pewnością są także użyte przez ciebie środki stylistyczne, bogate w ilości i kunszcie. Uważam, że wiersz zasługuje na mocną czwórkę z małym plusem. Przepraszam, jeżeli pomyliłam płeć, ale niestety nie wyświetliło mi jakiej jesteś.

Pozdrawiam, Vinylandia

A.J Lunaitte Użytkownik wpmt 18 07 2016 (02:14:16)

Użytkownik ocenił pracę na 4

Nic dodać nic ująć - podoba mi się naprawdę i to bardzo:) Szczególnie jeden fragment przybił mój wzrok gwoździem zainteresowania:
"odwracamy je skrupulatnie i pilnie
by uniknąć wzajemnej nieszczęśliwości'

a ten fragment zaskarbił sobie moją uwage na tyle by dac 4:)

"lekko dech w piersi zapiera
pytanie sąsiada ..........
i miast człowieka
niewdzięczne plecy"

Pozdrawiam:)Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68308 | Użytkownicy: 12452
Online(48): 48 gości i 0 zarejestrowanych: