Pseudonim: cudzy
Imię: Robert
Skąd: Konin
O sobie: Jestem cudzy czyściciel. Chłam podobny do wymiocin.
Napisanych prac:
- wiersze: 118
- publicystyka: 4

Średnia ocen: 4.9
Użytkownik uzyskał: 562 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Odbicie lustrzanej" 04.02.2011
"Zapaść - nowy koniec" 09.08.2013
"Usychanie" 27.10.2013
"Usychanie (faza pierwsza)" 09.11.2013
"Amorfia" 06.03.2014

Inne prace tego autora:
"Zaślepienie" 23.09.2012
"Mentalność atramentowej" 09.12.2009
"Gilotyna" 15.10.2009
"Miejscu wymarzonemu" 06.03.2013
"Oddech" 02.10.2010


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Trywialnie o bogu

Zdrada kara i litr wina proszę państwa mniej codzienną historię musi zacząć czas biegnie po rozsypanych paciorkach gwoździach powbijanych w umysły tak głęboko że ciężko wyciągnąć cokolwiek niech się stanie wymięte oddechy powyciągane z momentu którym się staliśmy dziwki pozawieszane u stóp drzwi na linach z wymiocin stworzonych bóg błagał mnie o pomoc prosił na kolanach mówił do mnie Pater Noster oplułem go krzyżu święty z niego zdjęty został pierdolnięty co go zwą jezusem co sypiał z chrystusem niech się stanie słowo boże a i tak chuja wam pomożePłeć: nieznana
Ocena: 4
Liczba komentarzy: 2    
Data dodania: 13.11.2014r.

1     

withoutanypoetry Dyrektor Twórczości 05 01 2015 (13:57:41)

Użytkownik ocenił pracę na 4

Ach, ocena.

withoutanypoetry Dyrektor Twórczości 05 01 2015 (13:57:29)

Cześć.
Tej pracy nie można zarzucić braku emocji. Myślę, że niewielu ludzi przeszłoby obok takim słowom jak powyżej obojętnie. Czy wzbudzanie kontrowersji jest jednak głównym celem tworzenia? W moich oczach wygląda to tak, że albo jesteś wybitnie zły/zła na brak oznak "sił wyższych", albo wpadłeś/aś w nurt bezrefleksyjnej krytyki dla doktryny chrześcijańskiej... Nie mnie jednak oceniać pobudki. Skupię się na ocenie pracy.
Nie podoba mi się forma pierwszej strofy. "Proszę państwa" - zamiast tego, mógłbyś/mogłabyś napisać ją tak, żeby było wyraźnie widać zwrot do owego państwa. Stosujesz ciekawe przerzutnie - słowa kluczowe stanowią zakończenie myśli pierwszej i początek drugiej. To bardzo dobry zabieg. Treściowo zaskakujesz. Gwoździe z krzyża wbite w ludzkie umysły w sposób nieodwracalny - świetnie oddałeś/aś faktyczny stan rzeczy.
Druga i trzecia strofa są w moich oczach zbędne. Co prawda bez nich brakowałoby pewnych treści, ale tak naprawdę nie widzę związku między wstępem, czwartą strofą a nimi. W dodatku w trzeciej strofie widzę dwa błędy - nie da się zawiesić czegoś u stóp drzwi, chyba, że mówimy o drzwiach do "nieba". Wtedy wszystko nabierałoby sensu, choć nie mam pewności, czy akurat to miałeś/aś na myśli.
Czwarta strofa, do której wliczam też występujący za nią wers - bomba treści. Według mnie perła całego utworu. Pomyślałbym nad dwiema rzeczami - zamiana miejsc wyrazów: "prosił" i "błagał" i pozbycie się z ostatniego wersu zbędnego "do mnie". Moim zdaniem te korekty przydadzą się tekstowi.
Zakończenie, puenta, tutaj mnie śmieszy. Dało się to wszystko ująć w bardziej parlamentarnym, bardziej lirycznym tonie. Stosowanie tego typu oklepanych rymowanek też może być środkiem wyrazu - jednak nie zapominajmy o dobrym smaku.
Podsumowując - dostrzegam w pracy potencjał i rzeczy, które wykonałeś/aś dobrze. Nie wliczając w to ostatniego fragmentu pracy, oceniam ją na mocną czwórkę i akceptuję.Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68305 | Użytkownicy: 12452
Online(63): 63 gości i 0 zarejestrowanych: