Pseudonim:
Napisanych prac:
- wiersze: 22
- proza: 1

Średnia ocen: 4.7
Użytkownik uzyskał: komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Burza" 16.11.2011
"Złota jesień" 18.11.2011
"Czar Kobiety" 30.11.2011
"Smutna jesień" 02.12.2011
"Łupu cupu łup" 10.12.2011

Inne prace tego autora:
"Trzy tęsknoty..." 25.12.2011
"* * * (Użyj miecza..." 26.11.2011
"Łupu cupu łup" 10.12.2011
"Czar Kobiety" 30.11.2011
"Gorycz" 15.12.2011


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Troskliwość

czepił się rzep psiego ogona subtelny rynsztok ust ironia wielkości echem Ikar upadku słowa mały i kruchy jest człowiek troskliwe niezapominajki zimą uśmiechają się zjadliwie do swego prywatnego nieba przyziemny nimb wielkości? superlativus trzeci szczebel gniew „swój” inności trawi śni sen o swej wielkości w głowie Wieża Babel miesza spadnie z piedestału – mrówka zabije go halucynacja potęgi jego sen nieprzespany trwa mistrz wulgarnej prozy rozbiegane gałki poczekalni spadają sępem słowa buduje się ludzka ułomność dowartościowuje swój mit to agonia przerostu mocy i własne, prywatne piekło przyjemności huk upadku słowa bełkot niemoralnej wielkości serce mam wielkie większe jak cała Twoja złośliwość        Dedykacja: Memu, serdecznemu Przyjacielowi "Swojemu" w dowód dozgonnej pamięci.

Płeć: nieznana
Ocena: 5
Liczba komentarzy: 5    
Data dodania: 22.12.2011r.

1     

quovadis Użytkownik wpmt 24 12 2011 (00:29:29)

"(...)A dokładniej dotyczy relacji człowieka aspiracji z całym światem, problemu poprawnego i sprawiedliwego ustawiania siebie w hierarchii dokonań i wielkości. (...)
Nie rozumiem Patrrryk. Swayze Twej wypowiedzi, bo jest nielogiczna i sorry bezsensowna! Jak może człowiek mieć "aspiracje (czyli ambicje, dążenia) z całym światem"???
Gdybyś napisał, że podmiot szuka korelacji z całym światem (społecznym) i ma jako jednostka aspiracje/ambicje dotyczące poprawnych (zależnych od samopoznania i samooceny), ale i ukształtowanych na podstawie hierarchii wartości właściwych tylko owej jednostce, wówczas wywód Twój byłby zrozumiały i spójny. I ponieważ stanowi on meritum Twego komentarza w.w. wiersza, a niestety zagubił równocześnie w probie definicji sensowność, przez to nie wiem, co oceniłeś tutaj na 5?


Patrrryk.Swayze Użytkownik wpmt 24 12 2011 (12:32:31)
Napisałem, że wiersz dotyczy relacji człowieka ze światem. A tym człowiekiem jest człowiek mający aspiracje. Może przez tę inwersję źle przeczytałeś zdanie. A wypowiedź jest jak najbardziej sensowna. Na tym forum po za tym nie atakuje się oceniających.

quovadis Użytkownik wpmt 24 12 2011 (13:37:36)
Jeśli Ty moją wypowiedź uważasz za atak - no kurna, nie znasz jeszcze moich kontrowersyjnych polemik i ataków werbalnych!!! Tak, tak nie łatwo jest konstruować wypowiedzi z inwersjami stylistycznymi i tak ubrać je w zdania (bo do tego należałoby przede wszystkim użyć poprawnej interpunkcji), aby czytelnik odczytał właściwy sens tego, co piszący chciał mu przekazać. Sorry ale te zdanie:
"(...)A dokładniej dotyczy relacji człowieka aspiracji z całym światem, problemu poprawnego i sprawiedliwego ustawiania siebie w hierarchii dokonań i wielkości. (...)
jest tak fatalnie zbudowane, że z pewnością nie tylko ja mam trudności z odczytaniem jego meritum. Jeśli nie potrafisz przyjmować konstruktywnej krytyki Twoich komentarzy - to nie komentuj - prosta sprawa. Mi kagańca nie założysz i jeśli odczuwam wstawiane tutaj komentarze za błędne i bezsensowne to będę moje zdanie artykułować - bez atencji czy Tobie ten fakt przypadnie do gustu, czy nie. Miłego, bywaj! :D

Patrrryk.Swayze Użytkownik wpmt 23 12 2011 (22:20:36)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Trochę jak dla mnie przegadany, ale wszystkiego ze sobą nie da się pogodzić. Ogólnie chłopie tekst jest niezły. Osobiście podoba mnie się to, w jaki sposób została zarysowana problematyka wiersza. A dokładniej dotyczy relacji człowieka aspiracji z całym światem, problemu poprawnego i sprawiedliwego ustawiania siebie w hierarchii dokonań i wielkości. Dlatego treść naprawdę jest dość wartościowa, bo dotyczy sprawy nieodzownej. Przedstawiony w utworze podmiot l. zatracił się w mniemaniu o swojej wielkości artystycznej
(tu literackiej) i rzeczywiście nie jest w stanie zauważyć we własnej sztuce niedoskonałości.

W sumie nie znalazłem błędów. Dlatego ode mnie 5. Wesołych Świąt.

EdwardSkwarcan Użytkownik wpmt 23 12 2011 (22:35:10)
Dziękuję i życzę wzajemnie szczęśliwych, zdrowych i wesołych.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(20): 20 gości i 0 zarejestrowanych: