Pseudonim: zingela
Imię: Aśka
O sobie: Staroświecka jak przecinek. Wredna i wybredna, z brzytwą zamiast języka. Specjalistka od wzruszeń z głową... w chmurach. Nie lubię błędów językowych. (zingela.wjo.pl)
Napisanych prac:
- wiersze: 5
- proza: 3
- publicystyka: 3

Średnia ocen: 3.8
Użytkownik uzyskał: 70 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Wady posiadania skrzydeł" 10.10.2013
"Za głośno" 27.07.2013
"Tęcza" 02.08.2013
"Nieuchwytny" 31.07.2013
"Nocą" 20.08.2013

Inne prace tego autora:
"Za głośno" 27.07.2013
"Nieuchwytny" 31.07.2013
"Nocą" 20.08.2013
"Wady posiadania skrzydeł" 10.10.2013
"Tęcza" 02.08.2013


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Tęcza

nie lu­bię kiedy z oczu wys­ta­je ci tęcza nie wiem na którym z pro­mieni mam się skupić widzę w to­bie za dużo za dużo czuję to słońce ta tra­wa ten ogień paląPłeć: kobieta
Ocena: 3.667
Liczba komentarzy: 7    
Data dodania: 02.08.2013r.

1     

zingela Użytkownik 19 08 2013 (12:58:12)

Nie wiem, może to też wbrew regulaminowi, ale lubię, kiedy pod tekstem coś się dzieje. Wolałabym zawsze wiedzieć, co o moim wierszu, opowiadaniu czy czymkolwiek się mówi, dlatego zapewniam, że nie przeszkadza mi to i nawet cieszę się z zaistniałego faktu. :) Dziękuję bardzo za wyrażenie swojego zdania. Pozdrawiam! :)

Efemeryczna Redaktor 03 08 2013 (01:03:13)

Do póki regulamin nie zostanie zmieniony, tytuły powinny być z dużej, a na razie nie zanosi się na jego zmianę. Zapewniam, że zrozumiałam wiersz, a nawet rozłożyłam go na kilka płaszczyzn interpretacyjnych, co nie znaczy, że muszę wiedzieć, pod wpływem jakich emocji pisała go autorka. Tak jak kiedyś pisałam, odbiór poezji to sprawa indywidualna i nie zarzucam Ci, że podoba Ci się to co mi się nie podoba bądź na odwrót, co właśnie uczyniłaś. Myślę, że to bardzo nie w porządku, ponieważ każdy ma prawo wyrazić własną opinię i nikt nie ma prawa jej podwarzać, jeżeli jest ona dobrze uzasadniona, a wydaje mi się, że moja taka była. Po za tym, jeśli wydaje mi się, że nie wiem jak podejść do wiersza to go zostawiam innym, a skoro znalazł się tutaj mój komentarz to widocznie miałam coś do powiedzenia i prosze to uszanować. Dziękuję i dobranoc.

maszróm Użytkownik 02 08 2013 (22:29:00)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Hej,

wiersz cudowny, plastyczny. Podobny do tego, który czytałam ostatni - zarówno formą, jak i stylem. Domyślam się autora :)

Pozytywnie odbieram taką formę pisania. Niestety niektóre fragmenty wydają mi się niedopracowane, za banalne, za mało tam przekąsu i zabawy słowem, zwrotami, za mało kręcisz wyobraźnią odbiorcy. Zabrakło mi tego.

Strofa druga jest bardzo, bardzo dobra. Dla mnie wymowna na tyle, na ile może być tak miniaturowy utwór. Znajduję tu wszystko - tęsknotę, gorzką rozpacz, łzy. Niezwykłe. Ile emocji potrafisz zamknąć w tak małym fragmencie tekstu.

Puenta w 2 strofie i zakończenie tego członu wiersza jest bardzo, bardzo na miejscu. Nie zgadzam się z perla94, która mówi coś o braku puenty. Jest, ale trzeba chcieć ją znaleźć.

Z minusem.

Pozdrawiam
MG

Skryta_w_Snach Użytkownik wpmt 02 08 2013 (13:54:22)

Użytkownik ocenił pracę na 3

Popieram wypowiedź perli94. Niemniej, dobrze by było, gdybyś spróbowała tę miniaturkę poprawić, może powstanie coś fantastycznego ;)

Efemeryczna Redaktor 02 08 2013 (13:08:41)

Użytkownik ocenił pracę na 3

Ave!

Po pierwsze: tytuł z dużej - poprawiam. Myślę, że wiersz ma potencjał. Istnieje wiele płaszczyzn, na których możnaby go rozpatrywać. Pomysł także jest świeży, intrygującvy. Przyznam, że nie do końca wiem, co autorka miała na myśli, mogę się jedynie domyślać. Co do wykonania początek wydaje mi się dobry, bo wciąga. Budowa drugiej części wydaje się być już mniej przemyślana. Jest chaotyczna, jeśli można upchnąć chaos w takim maleństwie. Zastanawiam się skąd nagle wzięła się tam trawa czy ogień? Bo słońce istotnie można powiązać z tęczą, o której piszesz wcześniej. Zastanawiam się także, jak to jest "czuć za dużo". Ogólnie mam wrażenie, że ta druga strofa została dopisana tak lekko bez zastanowienia, jest nie do końca przemyślana. Nie wydaje mi ię ona ani dobrą kontynuacją ani dobrą puentą myśli, którą całkiem zgrabnie umieściłaś w części pierwszej. Ogólnie tej pracy brakuje czegoś, co przyciągało by uwagę. Można powiedzieć, że jest nijaka. Zaczynasz ciekawie, ale zwłaszcza jak na miniaturę, bardzo nieudolnie kończysz.
Ode mnie 3 -.
Pozdrawiam.

maszróm Użytkownik 02 08 2013 (22:32:39)
Pozwolę sobię skomentować Twój komentarz.

Po pierwsze: tytuł z dużej - poprawiam.

po raz kolejny ta sama historia. Trzeba zmienić regulamin.

Przyznam, że nie do końca wiem, co autorka miała na myśli, mogę się jedynie domyślać.

Jak dla mnie w tym utworze nie ma nic, co byłoby bardzo trudne do zrozumienia (w mojej głowie wykreował się automatycznie dość jasny obraz), ponad to mogę stwierdzić, że w poezji to jest piękne, że wręcz nie można wiedzieć wszystkiego.

Budowa drugiej części wydaje się być już mniej przemyślana. Jest chaotyczna, jeśli można upchnąć chaos w takim maleństwie. Zastanawiam się skąd nagle wzięła się tam trawa czy ogień? Bo słońce istotnie można powiązać z tęczą, o której piszesz wcześniej.

z tym, co napisałam wcześniej - nie zrozumiałaś do końca wiersza, a konkretnie mam wrażenie, że nie weszłaś do świata autora. Nie odnalazłaś się tam.

Ogólnie mam wrażenie, że ta druga strofa została dopisana tak lekko bez zastanowienia, jest nie do końca przemyślana. Nie wydaje mi ię ona ani dobrą kontynuacją ani dobrą puentą myśli, którą całkiem zgrabnie umieściłaś w części pierwszej. Ogólnie tej pracy brakuje czegoś, co przyciągało by uwagę. Można powiedzieć, że jest nijaka. Zaczynasz ciekawie, ale zwłaszcza jak na miniaturę, bardzo nieudolnie kończysz.

druga strofa jest całym ładunkiem tego utworu - przynajmniej według mnie; można w niej odnaleźć wszystko, wszystkie emocje, zarazem puenta jest wyrażona i trafiona.

Niestety mam wrażenie, że nie zrozumiałaś tego utworu.

RattyAdalan Użytkownik wpmt 03 08 2013 (00:55:09)
Każdy ocenia według swojej wiedzy i odczuć. Proszę takie rozmowy kierować na PRIV. My mamy pomagać rozwijać się użytkownikom, a nie wzajemnie wytykać sobie (niesłusznie) niekompetencje. Pozdrawiam, R.A.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(62): 62 gości i 0 zarejestrowanych: