Pseudonim: aubrey
Imię: Tomek
Napisanych prac:
- nowości: 19
- wiersze: 31
- proza: 6
- publicystyka: 35

Średnia ocen: 4.9
Użytkownik uzyskał: 1749 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Milczenie" 22.04.2011
"Głód mórz" 01.07.2011
"Pocztówka z nowego Ilionu" 16.07.2011
"Ponad szariat" 08.08.2011
"Studium" 07.10.2011

Inne prace tego autora:
"Brzemienna" 20.09.2012
"Studium" 07.10.2011
"Wołanie z głębi ziemi" 26.04.2014
"Katobajka" 14.11.2014
"Bajka II" 19.05.2014


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Studium

odkąd pamiętam miałaś smak małej pomarańczy którą potrafiłem zamknąć przestrzenią swoich dłoni i schować w torebce wraz ze szminką i perfumami atrybutami kobiecości zatapiałem w tobie palce zdziwiony że pachniesz jak róże w ogrodzie a płatki twoich słów są szorstkie i wpadają w odcień bordo brałem je więc do ust kawałek po kawałku jedząc jak suchy chleb popijany wodą źródlaną w której pływały muzy o kształtnych piersiach czasami tylko wydawałaś z siebie cichy pisk przecinający powietrze z ostrością szabli godząc we mnie a ja wierzyłem że nie umiesz ranić        Dedykacja: Budującej i niszczącej. Prostej i wzniosłej. Tej sile, która mnie odmienia.

Płeć: mężczyzna
Ocena: 6
Liczba komentarzy: 3    
Data dodania: 07.10.2011r.

1     

PookyFan Użytkownik 28 10 2011 (19:05:34)

Wow, rzadko kiedy widzę, że starasz się pisać w wierszu o czymś konkretnym i sprecyzowanym. Nie żeby mi się podobał, nie zrozum mnie źle. xD

Zoso Użytkownik wpmt 10 10 2011 (21:04:14)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Hej,
nic dodać nic ująć - jeśli chodzi o komentarz poniżej, który świetnie zamyka całość.
Wiesz, stworzyłeś fenomenalny wiersz, który jest niesamowicie poprowadzony. Magia wielu poziomów tego utworu pozwala w nim pływać, topić się w tych wersach i spijać ich słodkość, karmelowatość, plastyczność, erotyzm i inteligencję jednocześnie. Ogromnie szanuję twoją poezję za męskość z takim delikatnym wysublimowaniem, gdybyś pisał ten wiersz z cygarem w ustach, jednocześnie grając na skrzypcach - rozumiesz,
kiedy prowadzisz czytelnika od "płatków słów" po "pływające muzy" utwór przypomina mi "Incepcję". Każdy jego wers jest kolejnym poziomem, gra, współdziała ze sobą, tworzy odmienny, liryczny, poetycki, samodziałający świat. Literackie perpetuum mobile, które samo wciąga czytelnika i daje mu chłonąć twoją twórczość.
Wiersz z jednej strony idealnie erotyczny, zestawienia ze smakiem świeżo obranej pomarańczy, płatki wpadające w odcień bordo, czy też ten cichy pisk - który sam gra automatycznie w głowie osoby czytającej. Co tu dużo pisać, wspaniały utwór w klasycznej, niesamowicie dojrzałem formie, czytelnik wyobraża sobie poetę z gęsim piórem piszącego ten wiersz zaraz po spiciu zapachu z kochanej kobiety.Jednak to "zaraz po" pozostaje bez "potem" - o tym informuje ostatnia strofa, ostatnie dwa wersy, które ucinają utwór. Zostawiasz czytelnika w cholernie pięknym zamyśleniu. Nikt nie wie co potoczyło się dalej w życiu podmiotu lirycznego. Co więcej nikt nie wie czy ta wiara była prawdziwa, czy tylko złudna - po cholerę dociekać?
Tyle z mojej strony, dla takiej poezji warto rozwijać ten portal.
Ukłony,

Zoso

amymone Użytkownik wpmt 09 10 2011 (18:20:35)

Ostatnio szukałam emocji, tych najprawdziwszych, wślizgujących się we mnie nagle. Zdobywających mnie. Miarą mojego zachwytu, najwyższego zachwytu, od zawsze był dreszcz. Wtedy czuła, że to, co zobaczyłam, poczułam, usłyszałam zaczyna we mnie żyć i jest po prostu piękne. Tak miałam ostatnio podczas lektury pewnego dramatu. I teraz pojawiły się ponownie one - emocje i chwilę później - dreszcz. To tak jakby drżały nawet źrenice unieruchomione.

Pewnie chciałbyś trochę konkretów, znam Cię, niemożliwy. Przede wszystkim stopniowanie napięcia, intelektualizm taki delikatny i cichutki. Zmysłowość opisu. Inteligentne rozłożenie treści. Inteligencja w ogóle - emocjonalna, psychiczna. Uwielbiam utwory, które są totalne, to jest - jak perła rzucona w morze - piękne. Dopracowane. Przeczute. Wyobrażone. Strawione.

Jestem wzruszona. Oddana. Zachwycona.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68308 | Użytkownicy: 12452
Online(26): 26 gości i 0 zarejestrowanych: