Pseudonim: Dagmara Delijewska
Skąd: -
Napisanych prac:
- wiersze: 55
- proza: 1

Średnia ocen: 4.2
Użytkownik uzyskał: 302 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Białaczka" 15.05.2013
"Fundament" 11.04.2013
"Weno zostań" 18.06.2013
"Obecność" 26.12.2013
"Skleroza" 18.12.2012

Inne prace tego autora:
"Rośnie to co dzieli nas*" 07.12.2013
"Jedno tchnienie, jeden rytm" 25.09.2012
"Skleroza" 18.12.2012
"Wdowa czy wdowiec?" 28.08.2012
"Klucz" 20.07.2012


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

(S)trup

sukienka w lilie przemokła pukiel ryżawych włosów na dobre zniknął pozostawiając na gładkim ramieniu suchą bladość małą białą kpinę mizerne znamię cienia twój rechot pozbawia ją dumy szacunek tonie w szorstkich zakamarkach piwnicy gdzie cegły rdzą przeżarte a obdarte tynki nucą mizerne krzyki gwałtuPłeć: kobieta
Ocena: 4.5
Liczba komentarzy: 3    
Data dodania: 21.07.2015r.

1     

Vinylandia Redaktor 09 10 2016 (18:21:38)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Witam,

Ja w przeciwieństwie do mojej poprzedniczki nie czytałam twoich poprzednich wierszy na tym portalu, więc ocenię sam wiersz bez skonfrontowania go z twoim dotychczasowym dorobkiem. Na gorąco po przeczytaniu twojej pracy mogę powiedzieć tyle: intrygujesz mnie. Wiersz jest bardzo ciekawy, widać w nim szukanie własnego stylu, co jest dobre, każdy chyba ewoluował w swoim warsztacie artystycznym. Ty napisałaś coś naprawdę solidnego, przykuwającego uwagę, do tego bardzo dosadnego i wzbudzającego określone emocje. Pierwszy wers twojego wiersza od razu zaciekawia, zachęca do czytania. Pierwsza strofa wręcz genialna, w drugiej użyte słowa 'rechot', 'cegły rdzą przeżarte'- no nie. to jednak nie było tak dobre jak wstęp. Puenta znowu świetna. Gdyby druga strofa była tak dobra jak początek i puenta to dałabym nawet i 6, może to też dlatego, że po pierwsze trafia do mnie twoja praca, ale gdzieś tam przypominasz, w jakimś ułamku oczywiście, ale mój styl pisarski. Nie jest to zła praca, według mnie dobra, nawet bardzo. Widać, że włożyłaś tu swój wysiłek, swój szlifowany talent. Dlatego dam ocenę adekwatną do jednego wyrazu, który tłucze się w moim umyśle- wspaniale!

Pozdrawiam, V

DalaDeFigueres Użytkownik wpmt 22 07 2015 (21:19:13)

Użytkownik ocenił pracę na 4

Bardzo ucieszyła mnie twoja nowa 'próbka liryki', bo ilekroć wchodzę na forum (a robię to od niedawna) trafiam w magiczny sposób na twoje wiersze. Co za tym idzie, znam całkiem dobrze twój tutejszy repertuar. Z kolei to, co zatrzymało mnie akurat przy (S)trupie, to przełom. Tak, patos mamy już za nami, wszystko co chcę przez to powiedzieć, znajduje się pod spodem.
Ten wiersz znacząco odbiega od reszty - przynajmniej od tych, które czytałam ja. Jest bardziej przejrzysty. To prostota buduje autentyzm. Twoja wizja, tutaj, jest bardzo obrazowa. I jeszcze wstęp – przyznaję, że świetny, mnie zdobyłaś właśnie pierwszym wersem. Końcówka jest, jak dla mnie, trochę zbyt dosadna, ale rozumiem twój zamysł. Potrafię w każdym razie ten zabieg zaakceptować. Ostatecznie, rozjaśnienie sprawy w ostatnim wersie powoduje, że nikt omylnie nie przypisze mu innej tematyki. Trochę zabiera też pole to popisu analizie, ale mniejsza z tym.
Jeżeli mogłabym zasugerować drobne zmiany, to skupiłabym się w przyszłości bardziej na dopracowaniu kontrastu. Problem pojawia się przy obrazowaniu zła, brzydoty, etc. Ten rechot, piwnica i cegły, są...raczej sztampowe. Stać cię na więcej.
Całość odbieram bardzo pozytywnie - w pełni zasłużone "powyżej przeciętnej".

Dagmara Delijewska Użytkownik wpmt 23 07 2015 (21:09:45)
Bardzo dziękuję ;)
Postanowiłam zmienić swój styl pisania. Głównie ze względu na to, że pisząc wiersze rymowane czułam niedosyt. Miałam wrażenie, że większość pomysłów, słów czy emocji tłamszę w sobie, bo nie pasują do reszty (właśnie przez rymy).
Z pewnością zastosuję się do Twoich porad ;)
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam ;)


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68308 | Użytkownicy: 12452
Online(27): 27 gości i 0 zarejestrowanych: