Pseudonim: hufupukar
Imię: marek
O sobie: www.facebook.pl/hufupukar
Napisanych prac:
- wiersze: 25
- publicystyka: 1

Średnia ocen: 4.1
Użytkownik uzyskał: 70 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Latawce oczekiwań" 14.10.2011
"W deszczu schowani" 26.10.2011
"Słoiki tajemnicy" 03.04.2011
"W rynnie myśli" 12.04.2011
"Szczury" 28.04.2011

Inne prace tego autora:
"Mam" 11.04.2011
"Srebro doskonałej czerni..." 13.02.2012
"Dynamitowe płuca" 03.12.2012
"Pijane dusze" 08.05.2013
"Gepardy myśli" 11.05.2011


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Słoiki tajemnicy

siedzimy naprzeciwko siebie w krzesłach pożądania mierzymy swoje winy gorejącym wzrokiem zachwiałem się przez chwilę kołysząc w twoją stronę złapałaś mnie po cichu na chwilę przed podłogą łapiemy swe oddechy w słoiki tajemnicy by wyszeptać ponad uchem modlitwę przytomności latawce naszych myśli unoszą się ochotnie ponad czasem ponad wrzaskiem migoczą nieroztropnie czuję że skrzydeł mi brak by lecieć razem z nimi wtem składasz samoloty z papierowych duszy wsiadamy bez biletów i mkniemy mleczną drogą łapczywie sięgam ręką by z włosów wyjąć gwiazdę jesteśmy zapomniani snem najgłębszym świata bądź śpiączką moją wieczną jak wieczny we mnie płomień tej nocy stań się żarem tańczącym wśród pościeli niech głosy nasze drżące wybudzą w nas lawinę był czas że jak mozaika kruszyłem się w kawałki dziś jestem świeżym płótnem a ty moim malarzemPłeć: mężczyzna
Ocena: 5.5
Liczba komentarzy: 3    
Data dodania: 03.04.2011r.

1     

szalona1718 Użytkownik 05 04 2011 (10:07:51)

Użytkownik ocenił pracę na 6

niesamowity:)

Vinylandia Redaktor 03 04 2011 (20:10:50)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Od razu przeproszę jeśli pomylę płeć ;)

Tytuł piszemy z dużej- zawsze i bez jakichkolwiek wyjątków. Ta duża litera na początku wiersza jest zbędna, więc zmienię ją na małą. I słowo 'na przeciwko' piszemy razem ;) To tyle na temat błędów.

Napisałeś wiersz o miłości. I to łał w jaki sposób! Oczarowałeś mnie słowem. Budujesz tak niezwykłe emocje i obrazy, że czytelnik (a przynajmniej ja) jest zachwycony. Mam wrażenie, że z pewnością nie był to stracony czas, kiedy czytałam twoją pracę.

Treść.
Pierwsza strofa opowiada nam o ogólnym wglądzie w sytuacje, kiedy to dwie osoby spotykają się i poznają siebie nawzajem. Napisałeś, że ta druga osoba pomogła pod. liry. podnieść się tzn. pomogła w jakiejś sprawie.
Druga strofa, wydaje mi się, że opisujesz tu moment ich spotkań. Każdą wspólną chwilę pod. liry. chce zapamiętać i, co najważniejsze, cieszyć się tymi chwilami, kiedy świat jest poza nimi, poza ich miłością.
Trzecia strofa. Hm skojarzyła mi się z tym, że ktoś przez jakiś okres czasu przeszkadzał im w tej ich miłości, ale potem razem idą dalej 'na gapę' tzn. bez pozwolenia.
Czwarta strofa. Opisałeś tu głębsze zbliżenie dwóch osób, które istnieją tylko dla siebie, zapomniani światu. Ale cieszą się sobą i wymagają od siebie paru rzeczy podczas tego intymnego zbliżenia.
Piąta strofa. Podkreślasz wiersz naprawdę wspaniałą puentą. Pod. liry. mówi, że kiedyś był słabym człowiekiem, a dzięki tej drugiej osoby odżył i że teraz żyje tylko dzięki niej.

Podsumowując.
Budujesz naprawdę wspaniałe emocje. Środki stylistyczne są niesamowite, budują w naszej wyobraźni obraz. Słownictwo bardzo dobre. Zdarzyło ci się jedynie parę drobnych błędów. Więc ocena dam pięć z drobnym minusem.
Pozdrawiam ;)

PS. Zastanawia mnie jednak fakt, że ten wiersz był już opublikowany na innej stronie. Plagiat? Czy też może ten wiersz dałeś i tutaj również? Nie chcę cię bezpodstawnie posądzać, a jedynie się upewnić o wiarygodności, że to twoja praca. Jednak akceptuje twój wiersz pod jednym warunkiem, że wytłumaczysz mi ten fakt, bo w przeciwnym razie wiersz zostanie przeze mnie usunięty, a sprawa zostania zgłoszona dalszym osobom.

hufupukar Użytkownik wpmt 03 04 2011 (23:22:49)
ojaaa dziękidziękidzięki za ocenę!:) płec męska, więc bez pomyłki:) od razu prostuje wielkośc liter - nie lubie pisac wielką - zawsze mnie to denerwowało i wg mnie przyjemniej wyglądają małe literki :) przyznaje się do ortów :P i taaaak publikowałem już na kilku stronach ten wiersz, jak również kilka innych - zwyczajnie szukam odpowiednich ludzi, którzy mnie odpowiednio pokierują - bo szczerze uważam, że opisaniu nie mam zbytnio pojęcia. a dobrym dowodem na autentycznośc moich słów będzie fakt, że wszędzie mam ten sam login - hufupukar - czyli tytuł piosenki zespołu sigur ros z islandii :) nie wiem jak mogę to inaczej udowodnic :)

W każdym razie Twoja ocena i komentarz niezwykle mnie buduje i dziękuję wielce za te słowa :)


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68305 | Użytkownicy: 12452
Online(62): 62 gości i 0 zarejestrowanych: