Pseudonim: Zoso
Imię: K-
Napisanych prac:
- wiersze: 77

Średnia ocen: 5.3
Użytkownik uzyskał: 199 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Insomnia" 09.01.2011
"Moulin Matilda" 11.01.2011
"Notting Angel" 14.01.2011
"Heaven's Kitchen" 16.01.2011
"Ostatni Prezent" 19.01.2011

Inne prace tego autora:
"Metamorfizm" 03.02.2011
"Poniekąd" 09.07.2012
"***(Tylko pustka o czwartej)" 20.11.2011
"Odwartościowanie" 12.02.2011
"Dryfując innością" 13.03.2011


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Rozstania

zatrzymałem się na moment obok mojej duszy płakała biorąc pod uwagę wstyd podszedłem jeszcze bliżej poprosiła o fajkę zapaliłem bez chęci a następnie poszliśmy do niej rozebrała się dla mnie włączyła Waitsa tańczyliśmy tango było brudno i pachniało złością ciągle prosiła bym był delikatniejszy skromniejszy spokojniejszy bardziej ułożony nie umiałem pod uwagę brałem naszą przyszłość tonęła jednak w kolejnych kieliszkach po kilku godzinach dałem jej do zrozumienia że nasza znajomość dobiega końca żądała pożegnalnego seksu odmówiłem wróciłem więc do domu bez duszy która teraz pewnie brała kolejny strzał wróciłem w deszczu i postanowiłem z sobą skończyć kolejny raz nie wyszłoPłeć: mężczyzna
Ocena: 5
Liczba komentarzy: 2    
Data dodania: 31.10.2011r.

1     

Patrrryk.Swayze Użytkownik wpmt 31 10 2011 (21:26:00)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Zgadzam się z rzetelnym komentarzem Roberta.

Na moje odważne rozumienie, wg mnie sama przyszłość jest partnerką p.l.Nie tylko ta dziewczyna wprowadzona w wierszu.
Ta przyszłość, to chyba porządek świata, jakieś argumenty, by nie odrzucać życia, przyjąć stan rzeczy i spróbować się pogodzić z faktem dokonanym. P. l. jednak nie chce takiej przyszłości jaka się mu zapowiada, rezygnuje z niej. O tym dowiadujemy się w poincie zamykającej wiersz.
Spodobało mnie się, że wiersz zaproponował zerwanie z przyszłością, życiem jak z jakąś dziewczyną czy kochanką.

W ostatniej strofie "ten powrót bez duszy" od razu nasuwa mi na myśl wyzbycie się wszelkich barier, które by utrudniły w podjęciu próby samobójczej.

Nie wiem czy akurat tak powinno rozumieć się ten wiersz, ale w końcu wpisałeś go w deseń filozoficzną. Dlatego pewnie różne punkty widzenia są mile widziane.

Trochę nie mój styl i forma. Ale treść i klimat pierwsza klasa.

Dlatego 5+

Pozdro

Patryk

Robert Kalinowski Użytkownik wpmt 31 10 2011 (20:33:45)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Witaj Zoso, kurde no! zaskoczył mnie twój wiersz, hehe przyzwyczaiłem się już, w swoich wierszach od takich klimatów, bo osobiście uwielbiam tego typu wiersze, można czytać kilkanaście albo i więcej razy. Wiersz, który przedstawiłeś, w moich oczach, przedstawia pod.liryczny jako osobę, który szuka przygody, który jest człowiekiem negatywnym w podejściu do życia. O tak jakoś, to odbieram. Zaczynasz powoli, wprowadzając w coraz to, większą ciekawość. Czytało się bardzo dobrze, tekst nieprzegadany, bije od niego, taka normalna zwykła rzeczywistość. Która nie jest, kolorowa.

"pod uwagę brałem naszą przyszłość
tonęła jednak w kolejnych kieliszkach" - czuć w tym, troskę (być może o miłość). Alkohol, to chyba jedna z bardziej branych pod uwagę, przyczyń smutku czy też zwykłego buntu (dla życia)

Na początku myślałem, że to wiersz mówiący, o szarym człowieku, który się plącze z kąta w kąt i zapija smutki oraz siedzi godzinami na ławce. Ale gdy przeczytałem, ostatnią strofę z końcówką, po prostu uświadomiłem sobie, że jest to wiersz, o pod.lirycznym który zawiódł się na życiu, na własnej inspiracji, albo po prostu chciał, czegoś innego spróbować...

Alkohol, narkotyki, sex, próba samobójcza...te wszystkie cechy sprawiają, że tekst współgra, z każdą strofą. Że tak powiem, jest zapięty na ostatni guzik. Czytam prawie, każdy twój wiersz. Ale ten jest mi najbliższy. Pozdrawiam Robert.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68308 | Użytkownicy: 12452
Online(23): 23 gości i 0 zarejestrowanych: