Pseudonim: Marzycielka
Imię: Nikoleta
O sobie: Powiadają bowiem, że każdy musi się raz w życiu zakochać, a ja wykręciłam się sianem. /Jane Austen/
Napisanych prac:
- wiersze: 60
- proza: 5
- publicystyka: 5

Średnia ocen: 4.5
Użytkownik uzyskał: 273 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Pory roku" 28.12.2011
"Autoportret w języku kwiatów" 30.12.2011
"Ironia bytu" 25.01.2012
"Przyjaciel-on, trzy słowa" 05.03.2012
"Fatamorgana" 06.03.2012

Inne prace tego autora:
"*** (kończę się już)" 07.04.2013
"Odległości" 16.02.2013
"Ziemio Cieszyńska" 13.07.2011
"Pory roku" 28.12.2011
"Przykra zależność" 14.09.2012


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Romantyzm na wpół senny

jest noc a mimo tego świta w naszych umysłach wciąż nieskalanych żadną myślą w tym śnie miniemy mnóstwo szepczących drzew zdepczemy tysiące mchów wciąż wilgotnych od skroplonego półoddechu w przerwie między niepozorną grą zmysłów znów będę niewidzialną imitacją uczuć bardzo sennych naszą namacalnością spod wystygłych palców nad-wyraz dobrze próbujących wyrazić niemoc naszych słów jakby niedopowiedzianych po raz kolejny kończymy głuchym upadkiem w świecie istniejącym dla ciebie tylko między jednym a drugim (wy)tchnieniem z niby nienagich warg które potajemnie usiłują wymóc obietnicę że kiedyś raz jeszcze zaśnieszPłeć: kobieta
Ocena: 4
Liczba komentarzy: 3    
Data dodania: 26.05.2013r.

1     

villemo Redaktor 28 05 2013 (08:42:05)

Użytkownik ocenił pracę na 4

Witaj.

Zaczynasz, w moim odczuciu, bardzo niefortunnie. Nie o całą pierwszą strofę mi chodzi bynajmniej, a o jej ostatni wers-nieskalanych pierwszą myślą. Pierwsze moje skojarzenie- eufemizm dla głupoty. I chociaż wiem, że nie w takim znaczeniu użyłaś tej frazy, to jednak kojarzy siś dość jednoznacznie. Ale być może się czepiam...
Cała praca bardzo bogata w rozbudowane środki stylistyczne, co w pewnym momencie powoduje u mnie uczucie przesytu. Niemniej to ciekawe i dopracowane środki, świeże. Znalazłam jedynie kilka usterek technicznych. Z drugiej strofy wyrzuciłabym 'tym' przed 'snem', takie wskazanie nie brzmi zbyt lirycznie i w gruncie rzeczy do utworu nic nie wnosi. Odrobinę za dużo, znów tylko moim zdaniem, epitetów w tej pracy. Wsztstko jest 'jakieś', jeśli roumiesz, o co mi chodzi. Skroplony oddech, niewidzialna imitacja, niepozorna gra zmysłów, itp. Niemal każdy rzeczownik okraszony jest przymiotnikiem. Dużo, bardzo dużo ich. Nie jest to błąd, rzecz jasna, ale niektóre z tych określeń (mimo, że oryginalne i niebanalne) wyrzuciłabym w diabły. Utwór stałby się wtedy bardziej przejrzysty i - paradoksalnie - zyskałby na wieloznaczności, gdyż czytelnik sam mógłby sobie coś dopowiedzieć.
Generalnie jednak to dobra praca, choć mogłaby być lepsza. Ode mnie więc również 4.
Pozdrawiam

villemo Redaktor 28 05 2013 (08:43:18)
* żadną myślą, nie pierwszą, wybacz błąd

Rothie Dell użytkownik 27 05 2013 (18:23:15)

Użytkownik ocenił pracę na 4

Witaj.

Drzemie w Tobie wielki potencjał. Zacząłeś/zaczęłaś bardzo banalnie, bym powiedziała. Wraz z każdym kolejnym wersem, moja opinia o pracy wyraźnie się zmieniła.
Stworzyłeś/łaś wiersz, który "z wiekiem" przekształcał się w arcydzieło. Dosłownie. Jestem pod wrażeniem, mniej więcej od trzeciej zwrotki. Osobiście, moja ulubiona strofa to piąta:
po raz kolejny kończymy głuchym upadkiem
w świecie istniejącym dla ciebie
tylko między jednym a drugim (wy)tchnieniem
z niby nienagich warg

Sformułowanie w ostatnim wersie strofy mnie powaliła. "Z niby nienagich warg" - brzmi to bardzo poetycko. Podoba mi się. Jestem na tak.

Może gdyby pozmieniać trochę, w szczególności, pierwszą strofę, byłoby zupełnie inaczej. A tak, ode mnie mocna czwórka z plusem.

Pozdrawiam.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(59): 59 gości i 0 zarejestrowanych: