Pseudonim: Zoso
Imię: K-
Napisanych prac:
- wiersze: 77

Średnia ocen: 5.3
Użytkownik uzyskał: 199 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Insomnia" 09.01.2011
"Moulin Matilda" 11.01.2011
"Notting Angel" 14.01.2011
"Heaven's Kitchen" 16.01.2011
"Ostatni Prezent" 19.01.2011

Inne prace tego autora:
"Zaścianek" 09.06.2012
"***(Jak ptaki)" 27.10.2011
"***(Dziś nie lubię poezji)" 02.11.2011
"Emigrantka" 27.01.2011
"Przesycenie wiosenne" 22.04.2011


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Przesycenie wiosenne

siedem nocy lepiliśmy ciasto tęsknoty z bezkrwistych serc krajanych nożem bezsensu * wkradnij się szeptem we śnie przemień kilometry pragnień na stopę zakazanego piękna otwórz błyskiem tęczówki karafkę z zapachem północy wzbudź wilgotne nadgarstki drżeniem szorstkich dłoni zerwij ze mnie wichrem głosu żakiet szary od codzienności pomaluj trzydniowym zarostem piersi rozpalone krzesiwem wina czubkiem półsłodkiego języka trącaj wisienkę namiętności na emanującym od podniecenia torcie czekoladowych zmysłów baw się mną chłopcze w płaszczu kapeluszem dotyku okryj zanim odejdziesz bezszelestnie pogładź subtelnie falujące uda nie musisz zamykać drzwi        Dedykacja: "Miłość jest wtedy prawdziwa, gdy nie wiemy dlaczego." - Lew Tołstoj

Płeć: mężczyzna
Ocena: 6
Liczba komentarzy: 1    
Data dodania: 22.04.2011r.

1     

Vinylandia Redaktor 23 04 2011 (10:01:18)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Kolejny wiersz miłosny jak widać wiosna działa na nas bezustannie, a to cieszy. W końcu można poczytać jakiś naprawdę dobry wiersz i nasycić się nim, choć na chwilę zanim przejdę do oceniania kolejnych prac.


Treść.

Pierwsza strofa.
Sądzę, że to takie ogólne wprowadzenie do wiersza. Tzn. w tym wypadku zaczynasz swój wiersz od tego, że obie osoby spędziły siedem dni (nocy) bez wspólnej obecności. Podczas tego czasu tęskniły do siebie, myślały o sobie. No wiadomo, że jak się kogoś kocha to go do niego ciągnie, a brak wspólnych chwil powoduje smutek, tęsknotę etc.

Druga strofa.
Pod. liry. pragnie aby ta druga osoba znalazła się chociaż w jego śnie, by wtargnęła do niego. I by te chwile smutku z braku bliskości drugiej osoby nadrobiły tę zaległość. By cieszyć się znowuż ze swojej obecności.

Trzecia strofa.
Tutaj ewidentnie widzę pobudzenie zmysłów na ciało, ruchy, wygląd etc. ukochanej osoby. Te ruchy ciała opisujesz w bardzo hm delikatny sposób- miły, bo bardzo łagodnie wpływa to na wyobraźnię czytelnika.

Czwarta strofa.
Widać tu zbliżenie dwojga ludzi. Ich namiętność, która ma za zadanie skreślić te wszystkie dni rozstania. By rozpalić wszystkie zmysły, które były uśpione.

Piąta strofa.
I dalej mamy to zbliżenie tym razem napisane w bardziej słodki sposób, bo tu mamy słowo 'półsłodkiego' tam 'wisienkę' dalej 'tort czekoladowy'. Mm bardzo przyjemnie wszystko to opisałeś.

Szósta strofa.
Pod. liry. wie, że ta druga osoba niedługo odejdzie, ale zanim to zrobi niech wszystko dokończy. Zabawi się z nią.

I siódma strofa.
"nie musisz zamykać drzwi"- może nie o tyle chodzi o to, że w dosłownym znaczeniu ma nie zamykać drzwi, ale przez otwarte drzwi rozumiemy, że ta osoba czeka na kolejne spotkanie, że czeka na niego.

Podsumowując.
Wymiękam przy twoich wierszach, naprawdę. Choćby nie wiem jak miała to wszystko oceniać to i tak w kółko powtarzałabym to samo, że masz urok, talent, że wszystko potrafisz idealnie dobrać do siebie tak aby twój wiersz czytało się z niewiarygodną przyjemnością. Ode mnie jak zwykle szóstka, bo inaczej bym nie mogła i chyba nigdy nie będę mogła dać niższej oceny. Pisz dalej, bo z ogromną chęcią poczytam kolejny twój wiersz. Ach, no i przy okazji wesołego jajka!
Pozdrawiam ;)


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68308 | Użytkownicy: 12452
Online(13): 13 gości i 0 zarejestrowanych: