Pseudonim: Patrrryk.Swayze
Imię: Patryk
Skąd: Stargard Szczeciński
O sobie: Czas jest taką personą bez czasu dla siebie.
Napisanych prac:
- wiersze: 80
- proza: 21

Średnia ocen: 4.8
Użytkownik uzyskał: 290 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Rozstanie" 04.08.2011
"Poszukiwanie odpoczynku" 08.08.2011
"Wiersz o prawdzie" 09.08.2011
"Prostytucja" 12.08.2011
"Śród-mieście" 20.08.2011

Inne prace tego autora:
"Impuls, wyrok, wąskotorówka" 27.01.2012
"Przemiany" 25.09.2011
"Ars poetica" 01.05.2012
"Czas to stan nadzwyczajny" 03.02.2012
"Historyczne przyrastanie..." 24.11.2011


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Prostytucja

na dnie można zaczynać świat cały od nowa alkohol wznosić bielą puchnących poranków namówić do modlitwy na nawie języka zaczyna się rytuał ulicznych latarni noszonych pochodami do świątyń zaułków pomiędzy spożywaniem odrastasz od słońca zaślubiasz się z chodnikiem pancerzem dzielnicy gromadzisz na ścieranych regałach miednicy kolekcje koczujące groźnego dotyku postury posłannictwem posłania patroszą karmiący wstyd stękania mrowiskami łóżek tam miękkie zbiera sen prawego pod słońcem ostatniego na piersiach strażnika czystościPłeć: mężczyzna
Ocena: 6
Liczba komentarzy: 1    
Data dodania: 12.08.2011r.

1     

Zoso Użytkownik wpmt 17 08 2011 (19:52:15)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Witaj,
Patryku, cholera - jak już nie wiem jak mam cię dobrze ocenić, bo tak: "Wchodzisz" na portal - jak dobrze obserwuję twój "postęp" - wszystkie prace z wysokimi notami...Ostatni wiersz jednak jaki miałem okazję oceniać - nie ukrywam, był dla mnie po prostu do dupy. Uznam to za jakiś błąd w sztuce i zajmę się oceną tego - kolejnego świetnego utworu. Negatywnie, o świecie, o dziwkach, negatywnie o dziwkach w naszym świecie - to co tygrysy lubią najbardziej. Tytuł bezpośredni, dobitny, wręcz dosadny i chwytliwy jak całość. A całość w kolorach szarości, niechcianych dzieci, dna - słynny angielski zwrot "rock bottom" ukazany w sposób bardzo wysokopoziomowy, w kolorach prostytucji, alkoholu i zatrutych dragów - nosz kuźwa, kolejny dobry utwór Patryku.
Zaczynasz obrazem spuchniętych pucharów, które same chcąc nie chcąc wprowadzają w klimat, który wyżej starałem się mniej więcej nakreślić. Same skłaniają czytelnika do niechcianego bólu głowy, który pomaga w odbiorze dalszej treści. Rytuał ulicznych latarni, świątynie meneli w ulicznych zaułkach - bardzo dobra poezja współczesna podsumowująca sytuację w większości wielkich miast.
Odrastanie od słońca - jakie to autentyczne, ciekawe ile osób choruje na takie przymusowe i nieprzymusowe odrastanie - izolacja dwudziestego pierwszego wieku zamknięta w jednym wersie, pokłon.
Takie fragmenty jak odkurzane regały miednicy, a na nich kolekcje dotyku,
wstyd stękania, czy dający do nostalgicznego przemyślenia "strażnik czystości" czynią tę pracę bezbłędną.
Bardzo podobała mi się atmosfera, która owiewa te wersy. Wersy połączone ze sobą świetną atmosferą tego "dna", do którego schodzi cząstka społeczeństwa. Momentami dobijający "wjazd" w obraz prostytutki zwieńczony odrobiną słońca, prawości i czystości. Wyważyłeś, dopieściłeś i dopracowałeś tworząc bardzo dobrą poezję. Oby tak dalej i oby bez takich numerów jak w ostatnim wierszu. Pozamiatane. Peace.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(25): 25 gości i 0 zarejestrowanych: