Pseudonim: Nahimana
Napisanych prac:
- wiersze: 7
- proza: 3

Średnia ocen: 4.4
Użytkownik uzyskał: 28 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Będą z nas piękne ptaki..." 03.06.2013
"Plując pestkami pomarańczy" 13.08.2013
"Dzień przed końcem świata" 11.03.2013
"Nie ma ognia bez dymu" 04.04.2013
"Rodzi się Nowy Świat" 22.03.2013

Inne prace tego autora:
"Rodzi się Nowy Świat" 22.03.2013
"Rajskie ptaki" 23.03.2013
"Będą z nas piękne ptaki..." 03.06.2013
"Nie ma ognia bez dymu" 04.04.2013
"Plując pestkami pomarańczy" 13.08.2013


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Plując pestkami pomarańczy

wśród pestek pomarańczy odnajduję cię ukochany usnąłeś na bujanym krześle skulony jak łajdaczący się kundel który po długiej wędrówce powrócił do domu dawno minął nasz czas chyba tak naprawdę nigdy go nie było teraz za późno eko-kolorowe manifestacje nie przyjmują ludzi wciąż jeszcze młodych były jakieś osiągnięcia z rozkładów komercyjnych gazet symetryczne ciała wyszydzane przez przyjaciół artystów przyszłam więc zamiast londyńskiej modelki i poprosiłam byś zdjął mnie w błękitno-bieli -udało się! o wielkie nieba artyści kopiowali nas w jazzie w prozie i szkle minęły lata odmierzone sinymi kreskami wokół twoich nozdrzy minęły lata? czy to dziwki alkohol i papierosy -lecz wtedy kreski nie powinny być proste ale podobno było warto upić się parszywą sławą do nieprzytomności podobno było ironicznym zaprzedać marzenia za garstkę złota umoczoną w błocie tarzać się, tarzać i mówić jakie ono piękne jak błyszczy masz rację to rzeczywiście było ironiczne gdy indianeczka o sarnim spojrzeniu spokojnie podawała ci dłoń a ty wulgarnie oblepiony świecącym się lukrem wyłeś z tęsknoty za samym sobą cicho już przestań ja też bywam złą kobietą obudź się pomarańcze są gorzkie bez twojego lukru        Dedykacja: Mojej Troi.

Płeć: kobieta
Ocena: 5.5
Liczba komentarzy: 2    
Data dodania: 13.08.2013r.

1     

maszróm Użytkownik 15 08 2013 (22:51:34)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Hej,

ciekawy tytuł, nie jest odtwórczy, zachęca do przeczytania i mamy w nim jakąś nierozwiązaną tajemnicę.

Już w pierwszej strofoidzie dowiadujemy się, o czym jest utwór. Jest to apostrofa do ukochanego. W kolejnej mamy "przyszłam" - więc "mówi" kobieta. Pomimo, że to utwór o miłości, przekonuje mnie. Mamy tu nawiązanie do sztuki, różnych dziedzin życia. Miłość ukazywana jest w perspektywie wspomnienia. Kobieta przypomina sobie przeszłość, opowiada o różnych "skrawkach" związku. Żałuje, że teraz już nie ma czasu na miłość, na ukazywanie uczucia. Pod koniec wiersza jednak mam wrażenie, jakby utwór był jednak fragmentem monologu wypowiedzianego podczas kłótni.

Utwór jest bardzo fajny. Przy tym nie jest "zbyt" grzeczny, podoba mi się to, że znajdują się tu słowa powszechnie kojarzone z wulgarnością.

Pozdrawiam
MG

villemo Redaktor 15 08 2013 (10:34:02)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Witaj.

Twój wiersz opowiada smutną historię związku dwojga ludzi. Można dopatrzeć się w niej upadków, bolesnych rozstań trudnych powrotów. Podmiot liryczny, kobieta, ma wiele do zarzucenia adresatowi, ale wygląda na to, że gdzieś po drodze pogodziła się już ze wszystkimi jego wadami, a wspomina o nich tylko pro forma, może dlatego, że mimo zgody na nie, wciąż wywołują ból. Na koniec jednak stwierdza, że sama też nie jest idealna, dodając przy tym, że adresat, mimo wielu wad, daje jej coś cennego.
Sposób, w jakim o tym wszystkim piszesz, jest bardzo przekonujący. Niby mimochodem wspomniane chwile, ale jest w nich spory ładunek emocjonalny. Nie epatuje przy tym Twój utwór owymi emocjami, są jakby obok, w tle. Język dosyć prosty, ale jest sporo ciekawych metafor, porównań, nie boisz się mocnych słów (łajdaczący się kundel), o których jednak nie da się powiedzueć, że są wulgarne, bo w jakiś sposób kojarzą się ze smutkiem, nie z gniewem. Całość czyta się jednym tchem.
Nie znajduję żadnych uchybień, a ponieważ wiersz oprócz tego, że jest dobry, zwyczajnie mi się podoba, stawiam 6.
Pozdrawiam.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68305 | Użytkownicy: 12452
Online(60): 60 gości i 0 zarejestrowanych: