Pseudonim: KillerBanana
O sobie: "Możemy godzinami dyskutować o miłości, lecz tak jej nie zrozumiesz, ani też nie zaznasz."
Napisanych prac:
- wiersze: 51
- proza: 1
- publicystyka: 1

Średnia ocen: 5.0
Użytkownik uzyskał: 254 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Kałuże" 26.08.2013
"Waga istnień" 21.04.2014
"Misianka" 28.03.2013
"***(Uwierz mi)" 09.07.2013
"***(Na podłodze...)" 02.11.2013

Inne prace tego autora:
"Czekając na świt" 25.09.2013
"Miłość obrzydliwa" 28.04.2013
"Synku" 08.04.2013
"A ty" 28.12.2013
"My- nierozważni" 15.04.2013


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Pasożyt

Mały chłopiec ze zsiniałą twarzą, na którą nigdy nie padało ciepło promieni wschodzącego słońca, który nigdy nie odczuł miłości pana naszego jezuska chrystuska, mamuni z ojczulkiem, ani tym bardziej mojej czy twojej - jest niezauważalny. W jego śledzionie zagnieździł się wirus pustki, sukcesywnie wygryzający coraz obszerniejsze kawałeczki ciała, żeby zrobić miejsce dla rosnącego, ohydnego, brązowego robala. Dostrzeżesz go dopiero po kilku dekadach, wracając wieczorem do żony i synka. Będzie drzemał za rogiem najciemniejszej alejki, chrapał pozbawionym zębów pyskiem, zdobionym ropiejącymi ranami - brudny, schlany, odstręczający. Będzie cuchnął wódą tak okropnie, że przechodząc wzdrygniesz się z obrzydzenia i pomyślisz: "Cholera! Skąd się biorą tacy ludzie ?"Płeć: nieznana
Ocena: 5
Liczba komentarzy: 2    
Data dodania: 04.06.2015r.

1     

villemo Redaktor 08 06 2015 (09:27:49)

Użytkownik ocenił pracę na 4

Witaj.

W pierwszej strofie bardzo fajnie operujesz przerzutnią. Dalej robi się tych przerzutni już za dużo, wygląda to trochę tak, jakby bardzo spodobało Ci się ich stosowanie i w związku z czym stwierdziłeś, że upchniesz je wszędzie, gdzie się da. Męczą.
Trzecią strofę uważam za całkowicie zbędne, smętno płaczliwe wtrącenie, które do wiersza jako takiego nie wnosi zupełnie nic - niepotrzebna dygresja.
Ale dalej jest już dobrze. Podoba mi się Twój surowy styl, brak upiększaczy i sposób, w jaki nazywasz rzeczy po imieniu. Waham się trochę przy "jezusku chrystusku", nie brzmi mi to wcale szyderczo, pachnie bardziej jak dziecięca złośliwość i silenie się na odebranie komuś szacunku (kwestię czy ktoś zasługuje na ten szacunek, czy nie - zostawiam otwartą). Ale może ja stara jestem po prostu.
Jeśli chodzi zaś o samo podejście do tematu - uważam je za nieco tendencyjne (aczkolwiek to bez wpływu na ocenę, każdy myśli jak uważa), choć rzeczywiście w pewnym procencie masz racje.
Generalnie, wiersz ma spory potencjał i trafia do czytelnika poprzez swoją autentyczność i surowość. Ponieważ jednak uważam, że przydałoby mu się kilka poprawek - ode mnie 4-
Pozdrawiam

Efemeryczna Redaktor 07 06 2015 (11:37:11)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Witaj!

Bardzo dobry utwór! Idealny wręcz, zupełnie nie ma się do czego przyczepić. Zwracasz uwagę na ważny problem. Takie pokazanie obrazu, który znamy wszyscy, ale zupełnie z innej strony, "od kuchni". Przy okazji cały tekst jest odpowiedzią na pytanie, które podmiot liryczny stawa na samym końcu: Skąd się biorą tacy ludzie ? No właśnie, raczej się tacy nie rodzą, można powiedzieć, że bardzo często tworzy ich nasze chore społeczeństwo. Brak miłości, w okresie życia, w którym jest najbardziej potrzebna. Co zresztą bardzo sprawnie zostało ukazane, niesamowicie podobało mi się takie trochę szydercze wplatanie do tego religii:
który nigdy nie odczuł miłości
pana naszego jezuska chrystuska,

No po prostu genialne! Brawo! Ode mnie 6.
Pozdrawiam.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68308 | Użytkownicy: 12452
Online(55): 55 gości i 0 zarejestrowanych: