Pseudonim: Rysia
Imię: Gabrielle
O sobie: Hollywood's a place where they'll pay you a thousand dollars for a kiss, and fifty cents four your soul.
Napisanych prac:
- wiersze: 1

Średnia ocen: 5.0
Użytkownik uzyskał: 7 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Pamiętasz?" 26.06.2009

Inne prace tego autora:
"Pamiętasz?" 26.06.2009


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Pamiętasz?

Pamiętasz te dni, w kolorze czarnym? Gdy wszystko traciło powoli sens, nawet kubek herbaty śmiał się w wniebogłosy. Wchodzisz do łazienki i nie patrzysz w lustro, nie chcesz widzieć łez. Wystarczy, że czujesz jak spadają na podłogę. Czerwone oczy, głośny krzyk tłumisz ręcznikiem. Dobrze, że nikt nie słyszał. Co za wstyd. Znów siadasz gdzieś tam i próbujesz pisać. Teraz widzisz coś się zacięło, stanęło i kropka. Nie ma tej ręki, ani słowa, poczekaj, może zrozumie. Przecież kochasz? Teraz...albo nie, jeszcze chwilę. Jak małe dziecko w kącie obgryzasz nieśmiało paznokcie. Twoja dusza jest chora, wciąż łka, a chłód serca przetacza Twoją krew. Widzę uczucia, masz je na wyciągnięcie ręki! Tak, pamiętam.        Dedykacja: Dla tych,którzy nigdy nie zaznali matczynej miłości.

Płeć: nieznana
Ocena: 5
Liczba komentarzy: 3    
Data dodania: 26.06.2009r.

1     

Zoso Użytkownik wpmt 01 01 2011 (21:44:13)

Użytkownik ocenił pracę na 5

po dedykacji zrozumiałem przekaz, utożsamiam się z nim niesamowicie, nie moge osądzać tutaj matki, bo zawsze chciała dla mnie jak najlepiej - jest dobrą i ciepłą osobą. jednak nigdy nie było "kontaktu", nie było. łza pojawiła się w moim oku po parokrotnym przeczytaniu. z czystym sumieniem 5. dzięki.

cofeine Użytkownik wpmt 27 06 2009 (22:37:53)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Zabawne ale twój nick przypomina mi kogoś, kto też tak się nazywał, ale do rzeczy... Mimo że trochę inaczej mogłaś podzielić tekst, to sama treść jest bardzo trafna i ciekawie operujesz środkami stylistycznymi. Wręcz manipulujesz wyobraźnią czytelnika. Na pierwszy rzut oka nie sprawia dobrego wrażenia, ale jednak podobał mi się. Pierwszy, więc 5.

Imbir Użytkownik 26 06 2009 (23:03:46)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Mimo, iż praca odpycha pod względem ilości błędów, to jednak gdy się w nią zagłębić, można odnaleźć niebanalny poziom merytoryczny pracy. Widać, że autor miał konkretny zamysł i "sprzedał" go w formie przystępnej dla ogółu odbiorców. Trafnie wykorzystał dostępne środki stylistyczne, i całkiem widocznie pokazał jak można bawić się słowem. Podoba mi się ta forma, i mimo, że są owe błędy, to daję 5 z minusem. Tak na dobry początek.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68305 | Użytkownicy: 12452
Online(53): 53 gości i 0 zarejestrowanych: