Pseudonim: Dagmara Delijewska
Skąd: -
Napisanych prac:
- wiersze: 55
- proza: 1

Średnia ocen: 4.2
Użytkownik uzyskał: 302 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Białaczka" 15.05.2013
"Fundament" 11.04.2013
"Weno zostań" 18.06.2013
"Obecność" 26.12.2013
"Skleroza" 18.12.2012

Inne prace tego autora:
"Nawróć się" 03.04.2013
"Moje miejsce" 19.07.2012
"Rośnie to co dzieli nas*" 07.12.2013
"Nutella" 17.06.2013
"Prostytutka" 07.06.2013


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Padlina uczuć, lot 69

Rozzłoszczonym dźgam cię spojrzeniem, usiłując chwycić za dno szmery strachu. Gdy niedokładnie obmyte dłonie drgają nad głodnym mięsem - mdlejesz. Melodyjny swąd ociera się szorstkim grzbietem o nos, krusząc w locie łzy. Jesteśmy w ciemni. Cement odgrywa rolę trumny, a niedopałki czerwonych LD, jak znicze - żarzą się bez celu, drażniąc oschłe oczy. Choć upadłam jako pierwsza, nadal żyję. Już tylko spod skrzydeł technologii, wyczuwam nutkę ironii w ostatniej kropli paliwa.        Dedykacja: Boję się lotu samolotem

Płeć: kobieta
Ocena: 3
Liczba komentarzy: 1    
Data dodania: 10.07.2014r.

1     

Ilveran Redaktor 11 07 2014 (13:42:26)

Użytkownik ocenił pracę na 3

Witaj.

Można powiedzieć, że cały ranek Twój wiersz był ze mną. Najpierw w całości, potem strofa po strofie, wers za wersem, aż wreszcie doszłam do poszczególnych słów. Pod względem budowy nie mam się do czego "przyczepiać", dlatego też tak mogłam się skupić na Twojej treści. I mam mieszane uczucia. Wiele razy podczas czytania zastanawiałam się dlaczego akurat takiej metafory użyłaś, co ją mogło wywołać, niekiedy czułam się poniekąd oszukana. Oszukana? Otóż, czasami mamy odczucie, że zestaw słów jest na tyle udziwniony, żeby tylko "być świeżym". A tu nie o to chodzi, kiedy mówimy, by szukać nowości, szerszego spojrzenia, świeżego ujęcia. Bo w tym wszystkim musi też być prawda. Swoboda. A Twoje niektóre wersy się duszą wręcz. Ale po kolei.

"Rozzłoszczonym dźgam cię spojrzeniem,
usiłując chwycić za dno szmery strachu.
" - zastanawiałam się, czy gdybym wbijała w kogoś rozzłoszczone spojrzenie, to czy w tym samym momencie chwytałabym za cokolwiek. Otóż nie. Gdy pojawia się złość zanika wszystko inne. A już na pewno strach! Do tego dno strachu. Wróć. Dno szmerów strachu. Dużo upchnęłaś w to jedno zdanie, choć złość powinna je ogarnąć w całości.

"Gdy niedokładnie obmyte dłonie, drgają
nad głodnym mięsem - mdlejesz.
" - tutaj dużo myślałam o samej formie. Zawieruszył Ci się przecinek? Nie ma prawa tam istnieć. Złe miejsce wybrałaś również dla myślnika. Szczególnie w świetle tego, że "gdy..." nie jest kontynuacją niczego, a nowo rozpoczynającym się zdaniem. Dlatego też "mdlejesz" jest naturalną koleją rzeczy, a nie pobocznym dopowiedzeniem.

"Melodyjny swąd ociera szorstkim grzbietem
o nos, krusząc w locie łzy
." - po pierwsze, to "ociera się". Po drugie, wcześniej o tym szczegółowo nie wspominałam, ale masz sporą tendencję do przerostu formy nad treścią. Nałogowo ozdabiasz, metafory brzmią tak górnolotnie, ale w ostateczności ginie sens, ginie głębia treści. Nie mówię, że piszesz źle. Fajnie, że obserwujesz i próbujesz wyrazić swoje myśli, ale nie kop tylu dołków, Postaw na jakość, a nie ilość użytych upiększeń, pamiętaj też o tym, by miały one sens. Zachowaj równowagę i rozłóż swój talent na całości, a nie tylko na poszczególnych strofach, bo na przykład już kolejna, czwarta całkowicie odbiega od początku. W niej też z kolei zgubiłaś przecinek przed "jak".

Podsumowując - na pierwszy rzut oka ktoś może się zachwycić Twoją pracą, jednak przy większym zagłębieniu się światło blaknie. Ode mnie jedynie trzy.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68308 | Użytkownicy: 12452
Online(25): 25 gości i 0 zarejestrowanych: