Pseudonim: Anima
Imię: Panna A.
O sobie: - Jak mnie scharakteryzujesz John? Pomysłowy, dynamiczny, tajemniczy? - Spóźniony.
Napisanych prac:
- wiersze: 188
- proza: 139
- publicystyka: 2

Średnia ocen: 3.9
Użytkownik uzyskał: 713 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Wybrana, Filonek - Sny..." 12.06.2010
"Wieczorny testament" 17.07.2010
"Jarzębinowo-gorczycowa gorycz" 18.07.2010
"Zbyt gorący piach" 04.08.2010
"Oblana kwasem" 10.11.2010

Inne prace tego autora:
"Dla polonistki czarnych..." 16.09.2011
"Szara, piątkowa pogarda" 08.10.2010
"Pomiędzy" 24.10.2010
"Do Szalonych" 28.04.2011
"Depresyjni" 23.01.2013


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Ortoaldelta

skrawki pożółkłych kartek toczą się po podłodze wydłużając minuty megalomania bezpokorna dorada** zatracona dziesiąty kilometr tułaczki czarstala*** tonąca w pokładzie beztoni rozniesiona na miliony strun i spójrz litery nabrały nóg i rąk wymknęły się cichaczem z bladkreski**** brak pagórków przetrwają pusame***** możesz spalić w płominku****** na westmnienie ******* bo ortoaldel(t)a przestanie być moją mocną stroną *Ortoaldel(t)a – od słów „ortografia”, „alfa” i „delta” ** dorada – od wyrażenia „dobra rada” *** czarstala – od słów „czarny” i „stalówka”, patrz: stalówka, ewentualnie pióro piszące na czarno **** bladkreska – od słów „blada”, „biała” (coś w ten deseń) i „kreska” ***** pusame – od słów „pustynia” i „same”, ewentualnie „samotność” ******płominek – od słów „płomień” i „kominek”. Czy tylko ja uważam, że brzmi to o niebo przytulniej? *******westmnienie – od słów „westchnienie” i „wspomnienie”. Warto zwrócić uwagę na drugą część neologizmu „mnienie”. W domyśle: mnie nie będzie, nie będzie mnie, kiedy…Płeć: kobieta
Ocena: 6
Liczba komentarzy: 4    
Data dodania: 18.01.2014r.

1     

Tygrys Tadeusz Użytkownik wpmt 08 02 2014 (23:31:53)

Źle zrobiłaś, wyjaśniając każdą zbitkę, która miała tworzyć nowy język, o którym informował tytuł. Źle, bo odebrałaś całą zabawę, na której zasadziłaś swój tekst. Mega szkoda. Zabiłaś awangardę, która mogłaby wkroczyć w pole literackie Bourdieu. Zabiłaś mutacyjny charakter języka, którym wszyscy operujemy. Po raz pierwszy zobaczyłem, że ktoś zabił własny tekst. Niesamowite.

Mariangela użytkownik 31 01 2014 (17:16:27)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Witaj,

W Twoim wierszu piękne jest to, że można się nim bawić podczas czytania. Ta zabawa słowem ma niezwykły urok i osobiście mnie urzekła. Mam podobny problem jak villemo - do niektórych rzeczy trudno mnie przekonać, ale Ty wdrożyłaś w swój wiersz ciekawy zabieg, na który od początku byłam otwarta. Uważam, że praca jest bardzo dopracowana, zarówno uwzględniając treść, jak i stronę techniczną. Z przyjemnością czytałam i myślę, że wrócę do niego jeszcze niejednokrotnie. Eksperymentuj dalej.

Pozdrawiam,
Mariangela

villemo Redaktor 21 01 2014 (09:07:50)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Witaj.

Takie prace zawsze wprawiają mnie w zakłopotanie. Jestem strasznie konserwatywna i do pewnych rzeczy trudno mi się przekonać. Zabawy lingwistyczne są jedną z tych rzeczy.
Z drugiej jednak strony, docenić trzeba odwagę, z jaką wdrażasz swój pomysł w życie - brawo za pomysłowość i nietuzinkowość. Twoja praca zdecydowanie zasługuje na uwagę, bo o ile sam pomysł nie jest nowy (?) to jednak wymaga wyobraźni i swoistej odwagi. Wyszło zgrabnie i ciekawie. Niemniej weź pod uwagę, to co napisał Jazzu - zgadzam się z jego sugestiami.
Płominek jest ekstra.
Daję 6, bo, tak jak mówiłam, wiersz zasługuje na wyróżnienie

jazzu Użytkownik WPMT 19 01 2014 (00:06:58)

Powiem tak, nie wystawię oceny, ale podzielę się sugestiami. Sam zamysł jest świetny, neologizmy (chyba że taki zabieg ma inną nazwę) z dwóch słów mogą wnieść wiele dobrego, tylko wg mnie w niektórych za dużo ucięłaś, przez co straciły kontakt ze słowem je tworzącym. Weźmy chociażby "pusame" - ciężko by było domyślić się, że chodzi o pustynię, podobnie rzecz ma się z "bladkreską", tu akurat zastanawiałbym się czy tam zabrakło polskich znaków i miało być "błąd" czy nawiązanie może do rosyjskiego przekleństwa. Natomiast słowo "płominek" uznaję za bardzo trafione i złączone w dobrym punkcie. Co do poprzednich, to może dodać np. "pust(s)ame", to "s" nie wiem sam czy tam pasuje czy nie, ale nawiązuje zarówno do pustki,pustyni,tamy,samych - dużo więcej można z tego wyczytać. Słowo dorada, to w potocznym określeniu gatunek ryby, a nie o to chodziło, można by dodać "b" i wyjdzie połączenie tych dwóch słów poprzez literę "r" "dobrada". Co do zrostów, czy jak to ująć, odnoszących się do czarni/stalówki (tu zaproponowałbym czarlówkę) i wspomnienia/westchnienia, ciężko określić czy to są trafione wyrazy. Z jednej strony bierzesz pierwszą sylabę i resztę z drugiego wyrazu, choć nie zawsze, jak w czarstali czy bladkresce (raz pierwsza część wyrazu lub cały wyraz). Może warto by obrać jakiś system tworzenia wyrazów - o ile taki jest możliwy.
Powiem szczerze, że pomysł mi się podoba, ale głupio wychodzi jak w wyjaśnieniu słów widać opis "coś w ten deseń". System może i nie byłby trudny do opracowania, ale warto nad tym pomyśleć, bo może dać zaskakujące efekty.
Także dzisiaj bez oceny, ale kibicuję tej idei i liczę na coś nowatorskiego - choć nie jestem fanem awangardy;p


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(41): 41 gości i 0 zarejestrowanych: