Pseudonim: A.J Lunaitte
O sobie: Ludzie patrzą na mnie jak na wariata, a ja uśmiecham się i idę dalej bo wiem, ze nie są ślepi
Napisanych prac:
- wiersze: 14

Średnia ocen: 3.4
Użytkownik uzyskał: 138 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Opaska na oczy" 17.07.2015
"Pani Pinokio" 23.04.2014
"Requiem" 29.04.2014
"Interpunkcja niepoprawna wcale" 01.05.2014
"Wirus" 06.05.2014

Inne prace tego autora:
"Obecność" 15.07.2015
"Pustka" 26.05.2014
"Barmanka" 02.04.2014
"Opaska na oczy" 17.07.2015
"Filiżanka" 15.04.2014


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Obecność

Wpadnij do mnie na Dobranoc... Chodź tu (Wystarczy, że będziesz) I nie mówmy nic bo w słowach, czają się nieporozumienia, a w milczeniu rozumiemy się lepiej - niż w dialogu Oczy wtedy nie kłamią, gęsty nie są wymuszone, a taniec brwi mówi więcej niż chcemy powiedzieć... Przyjdź i połóż zmęczenie, na moje ramiona i uśpij troski - w mych dłoniach Sklej pęknięcia pocałunkiem (To wystarczy - Mam nadzieję...) Więc wpadnij do mnie na Dobranoc i zostań proszę... - na Dzień dobry        Dedykacja: dedykacja: N

Płeć: kobieta
Ocena: 3
Liczba komentarzy: 2    
Data dodania: 15.07.2015r.

1     

A.J Lunaitte Użytkownik wpmt 14 01 2017 (00:24:46)

Dziękuje bardzo za ocenę, sama z perspektywy czasu uważam go za lekko nijaki.

Co do Twojej interpretacji, prawie trafiona :) choć nie do końca.
Po pierwsze wiersz jest skierowany do kobiety. Po drugie - "Osoba mówiąca w wierszy chce, aby jej miłość nie została tylko na noc, ale i obudziła się w jej ramionach." - Tak- ale chodziło tu, przede wszystkim o tęsknotę a końcowe " i zostań proszę na Dzień dobry" nie jest tylko przejawem aby ta osoba została, ale miało mieć tez drugie znaczenie - gdy ta osoba była obok- podmiot już miał dobry dzień.To takie wołanie o to by -Coś wróciło.

Po trzecie - milczenie jest zamierzone, tak jak jest w Twojej ocenie napisane - "Podmiot liryczny stawia na niewerbalny kontakt, bez słów, w ciszy, w której najbardziej potrafią się zrozumieć. W ciszy, w której ukoi się zmęczenie, przepędzi troski.", ale chodziło także o to że od słów powstały nieporozumienia i teraz już lepiej jest nic nie mówić.

Dziękuję za ocenę:) Co do niekonsekwencji w pisowni -nie mam usprawiedliwienia, po prostu szukam swojego stylu.

Vinylandia Redaktor 09 10 2016 (16:22:42)

Użytkownik ocenił pracę na 3

Witaj,

Nie lubię niekonsekwencji w stosowaniu znaków interpunkcyjnych, używasz przecinków, średników, wielokropków, ale już samej kropki nie stawiasz na końcu zdania. Mnie to osobiście drażni.
Co do samego wiersza- chwyciłaś się niełatwej tematyki, wręcz bardzo wymagającej, bo od groma jest erotyków i trudno jest stworzyć coś, co zachwyci czytelnika. Czy temu podołałaś w moim mniemaniu? Zaraz się dowiesz.

Podmiot liryczny opowiada z pewnym ułamkiem smutku o ukochanej osobie, przynajmniej dla mnie gdzieś pomiędzy wersami pałęta się to uczucie. Osoba mówiąca w wierszy chce, aby jej miłość nie została tylko na noc, ale i obudziła się w jej ramionach. Jest to chyba częsty strach towarzyszący osobom, które zapraszają i spędzają z kimś noc a rankiem budzą się w pustym mieszkaniu, a nawet, co bardziej przygnębiające, bez perspektyw na kolejne spotkanie/bez kontaktu pozostawionego przez tę osobę itp. Podmiot liryczny stawia na niewerbalny kontakt, bez słów, w ciszy, w której najbardziej potrafią się zrozumieć. W ciszy, w której ukoi się zmęczenie, przepędzi troski. Widać więc, że przynajmniej od strony podmiotu lirycznego czuć głębie uczucia, które jest zakończone prośbą o pozostanie także i "na Dzień dobry", co wiąże się może i z nadzieją na nie tyle kontynuację znajomości, ale przede wszystkim na jej pogłębienie.
Całość jest bardzo melancholijna, czuła, ale i ciepła, niemniej jednak brak mi jakiejś iskierki, wszystko jest bowiem bardzo pastelowe, nijakie. W moim przekonaniu znikoma ilość środków stylistycznych była, a i owszem, zamierzona- tak jak miłość, którą darzy podmiot liryczny pewnego mężczyznę, tak i w użytym przez ciebie słownictwie ważna jest po prostu prostota. Nie jest to zły wiersz, ale także nie nazbyt wybijający się ponad inne. Stąd w moim odczuciu najbardziej adekwatną będzie ocena przeciętna, bo taki w całokształcie jest twój wiersz- przeciętny.

Pozdrawiam, V


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68308 | Użytkownicy: 12452
Online(45): 44 gości i 1 zarejestrowanych: civilizacja