Pseudonim: antluka
Imię: Antoni
O sobie: Piszę, a właściwie to próbuję pisać. ;P "Jem słowa, trawię i zostawiam kupę wierszy" - Antluka ;D Pozdrawiam! Antek ;)
Napisanych prac:
- wiersze: 42
- proza: 5
- publicystyka: 1

Średnia ocen: 3.9
Użytkownik uzyskał: 98 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Wstając rano" 13.03.2011
"Podróżnik" 24.02.2011
"Nimfy" 25.02.2011
"Nad rzeką" 25.02.2011
"Nadzieja" 04.03.2011

Inne prace tego autora:
"Nocne uniesienia" 27.02.2011
"Nimfy" 25.02.2011
"Babciny przysmak" 24.02.2011
"Za wszelką cenę" 28.02.2011
"Niemy krzyk" 12.05.2011


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

*** (O ludzkiej bezinteresowności)

O ludzkiej bezinteresowności A my wciąż wierzymy że nic się nie dzieje Na wszystko narzekamy choć nikt nie jest bez winy Więc ten zdrowy co prężnie wypina muskuły Nie brudzi sobie rąk gdy padają niewinni Wszak wszystkim powiadam Kiedy będziesz tonąć bądź wołać o pomoc Nie patrz się w mą stronę nie zerknę ni kątem Chcę być na czasie być tak jak inni Bezinteresowność jest teraz w modziePłeć: nieznana
Ocena: 3
Liczba komentarzy: 2    
Data dodania: 10.07.2011r.

1     

antluka Użytkownik wpmt 14 07 2011 (12:50:01)

O to mi właśnie chodziło, żeby wiersz był bezinteresowny... ;D

Zoso Użytkownik wpmt 14 07 2011 (00:01:21)

Użytkownik ocenił pracę na 3

Skoro w pierwszej strofie postanowiłeś polecieć lekkim rymem (chociaż bez winy - niewinni to taki pół-rym) wydaje mi się, że nieźle wyglądałoby do końca w taki sposób. Jednak tak zdecydowałeś, jako rodzaj wybrałeś wolny - w porządku.
Antku! To już któraś któraś twoja praca, którą mam okazję oceniać i powiem ci, że niestety tylko przeciętnie. Niczym mnie nie zaskoczyłeś i lekka bezinteresowność właśnie włączyła mi się po odczytaniu wiersza.

Pogrubiona czcionka zdaje się być wstępem do może jakiegoś artykułu z gazety, czy ważnego oświadczenia - twój wybór, powiem, że ni mnie to ziębi ani grzeje.
Treść utworu jest zwięzła jednak mimo wszystko stosunkowo przeciętna. Taka w sumie jak i cały temat. Zgadzam się oczywiście, że bezinteresowność jest modna, ale co z tego? W modzie jest również palenie przez 13-sto latków i seks zaraz po urodzeniu. Może i to ciekawy temat mnie jakoś nie bardzo kupuje.

Pierwszą strofę napisałbym osobiście tak:

A my wciąż wierzymy że nic się nie dzieje
Na wszystko narzekamy choć żaden bez winy
Więc ten zdrowy co prężnie wypina muskuły
Nie brudzi sobie rąk gdy leżą niewinni

Do tego wrzuciłbym jakąś interpunkcję, prawda że zgodniej sylabicznie? Spróbuj sobie przeczytać na głos. Strofa przeciętna o tym, że najłatwiej olać i pozostawić potrzebujących. Podmiot liryczny uważa, że chwalenie się bezpodstawnie jest "zdrowe", a brak ingerencji w bezinteresowną pomoc jest tego podparciem. Z ironią, z dystansem, wyśmiewczo - jednak dla mnie przeciętnie, niedopięte, niedopracowane, niedopieszczone na wyższą notę.

Druga strofa jest takim odpłaceniem się pięknym za nadobne. Podmiot liryczny zaznacza, że on również będzie zachowywał się jak większość społeczeństwa. Gdy jego będzie ktoś prosił o pomoc - zignoruje to. Gdy będzie świadkiem wypadku gdzie ciężarówka potrąca wycieczkę z przedszkola - pójdzie pod żabkę na "Samuraja". Trochę bez smaku, wydaje mi się, że ostatni wers powinien być pierwszym.
Co tu więcej dodawać. Negatywny wiersz, pozbawiony stricte poetyckich elementów (lubię takie utwory) - nakierowany na realizm i ostrzeżenie, zobrazowanie dzisiejszego społeczeństwa.

Mimo tego, że było wcale nieźle, że nawet podobała mi się cyniczna i oschła na ludzi postać podmiotu lirycznego - nie jest do dla mnie utwór powyżej przeciętnej jaka do nas wchodzi.
Pokój, miło, że cię znów zobaczyłem w poczekalni - cieszy mnie to!:)


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(61): 61 gości i 0 zarejestrowanych: