Pseudonim: Anima
Imię: Panna A.
O sobie: - Jak mnie scharakteryzujesz John? Pomysłowy, dynamiczny, tajemniczy? - Spóźniony.
Napisanych prac:
- wiersze: 188
- proza: 139
- publicystyka: 2

Średnia ocen: 3.9
Użytkownik uzyskał: 713 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Wybrana, Filonek - Sny..." 12.06.2010
"Wieczorny testament" 17.07.2010
"Jarzębinowo-gorczycowa gorycz" 18.07.2010
"Zbyt gorący piach" 04.08.2010
"Oblana kwasem" 10.11.2010

Inne prace tego autora:
"Wyblakła twoja twarz" 04.04.2010
"Trędowata" 15.10.2010
"Sześć połówek" 30.11.2011
"Ma-rio-netka" 23.04.2010
"Chcę coś znaczyć..." 16.05.2010


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Niezapominajki

Wyratowałam was z duszących oparów krakowskiego promieniowania różnych horyzontów Staruszka na zydelku trzymała was kurczowo jakby bała się stracić a przecież chciała wam zapewnić dom Wy czujecie choć nam się zdaje że wasza obecność kończy się na skromnej sukni z niebios Chociaż prowadziłam rower zlitowałam się dowiozłam w słońcu o mało nie straciłam równowagi na Bulwarach i nosem nie zbadałam zanieczyszczenia wody Ocalałyście wydzielajcie aromat moim myślom        Dedykacja: Moim ukochanym kwiatom, które nie rosną w mojej okolicy, a które musiałam kupić na Placu Targowym na Grzegórzeckiej. ;)

Płeć: kobieta
Ocena: 4
Liczba komentarzy: 1    
Data dodania: 30.04.2011r.

1     

Vinylandia Redaktor 01 05 2011 (10:34:27)

Użytkownik ocenił pracę na 4

Zacznę od samej treści, a potem skupię się już na poszczególnych częściach wiersza.

Pierwsza strofa.
Nasz pod. liry. (czyli zapewne ty) 'uratował' kwiaty od 'zapachów' wielkiego miasta. Wzięła je, ratując od smogu, dymu itp. zanieczyszczeń powietrza.

Druga strofa.
Opisałaś nam moment, kiedy ujrzałaś te kwiaty i sprzedawczynię, która w twoim mniemaniu sprawiała wrażenie osoby, które chce je (te kwiaty) ochronić przed wszystkim (i być może wszystkimi nawet ludźmi), ale przecież tak naprawdę chce je sprzedać, dać pewny dom, w którym ktoś będzie je pielęgnował i dokładnie się o nie troszczył.

Trzecia strofa.
Pod. liry. w moim mniemaniu stara się jakby zrozumieć kwiaty. Że przecież one wszystko czują, nie są tylko kwiatkiem. Że ich żywot nie kończy się tu przy niebie, w niby rajskie krainie.

Czwarta strofa.
Teraz już nasz pod. liry. ma te kwiaty. Wiezie je na rowerze, bardzo ostrożnie, żeby nic im się nie stało, żeby się nie uszkodziły. Przez to dziewczyna o mało nie straciła równowagi i nie wylądowała w kałuży, czyli innymi słowy niemal się dla nich poświęciła.

I piąta strofa.
Mówisz o nich (o tych kwiatach rzecz jasna), że ocalały. I teraz z tej jakby ich wdzięczności mają jej wydzielać swój aromat, który będzie dla niej niby słodkim nektarem.

Więc podsumowując.
Co się tyczy budowy twojego wiersza to nie mam nic do zarzucenia- przerzutnie dobrze rozlokowane, a strofy dobrze porozdzielane i porozmieszczane. Ogółem sama treść jest nawet w porządku, ale opisałaś to w bardzo prosty sposób tylko od czasu do czasu, wplatając jakieś środki stylistycznie- owszem nie jest to ujmą dla twojej pracy, ale znów aż tak dobrze nie wygląda, czyli ogółem można rzec, że jest średnio. Błędów nie było, ale rzadko (o ile w ogóle) kiedy zauważam w twoich pracach błędy jakiegokolwiek rodzaju. O środkach stylistycznych już wspomniałam- były dobre, aczkolwiek trochę ich było za mało. Słownictwo dobre, nie mam tu nic do zarzucenia. I emocje rzeczywiście pozytywne, ale całą sobą nie odczuwałam tej pracy. I ocena... Więc tak podliczając wszystkie za i przeciw jestem skłonna w ramach mojej pierwszej ocenionej w maju pracy, dać ci czwórkę z maleńkim minusem. Pisz dalej!
Pozdrawiam ;)


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(55): 55 gości i 0 zarejestrowanych: