Pseudonim: Maestro89
Imię: Sebastian
Napisanych prac:
- wiersze: 1

Średnia ocen: 4.0
Użytkownik uzyskał: 3 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Niezależny poeta" 04.06.2015

Inne prace tego autora:
"Niezależny poeta" 04.06.2015


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Niezależny poeta

mrok rozświeca pióro rozbrzmiewa atramentu ton smuci i cieszy głębie mórz falami pieni z ust zachwytu jedyna osoba w środku chwil jedyna kobieca łza zewsząd falami wysokimi tuli ciało muśnięciem wiatru rozbudza utopię się z rybią pewnością pokryty czule łuskami wszędzie popłynę z zamkniętymi oczami a nad wodą rozpalę księżycPłeć: mężczyzna
Ocena: 4
Liczba komentarzy: 2    
Data dodania: 04.06.2015r.

1     

Marzycielka Szef wierszy, redaktor prowadzący 12 06 2015 (21:35:09)

Użytkownik ocenił pracę na 4

Witaj,

niezwykły nastrój, tajemniczość. Czułam niemalże głębię oceanu, jego mroczną, ale dosyć przytulną (jeżeli tak to mogę nazwać) stronę. Kojarzy mi się z ,,Małą Syrenką", jednak nie tą Disney'a, ale Andersena właśnie.

Ubolewam nad pewnego rodzaju ociężałością wiersza, nie wiem, czego jest to powód, może trochę przeładowanych wersów, przerzutni? Szkoda, że tak się stało, zaważyło na odbiorze. Nie rozumiem również w tym przypadku tak dużych odstępów pomiędzy poszczególnymi strofami. Pozwolę je sobie skorygować.

Jak już wspominała Efemeryczna, tekst jest nieco pompatyczny, dostojny, jednak uznałabym to za plus. Dla mnie nie jest to żadna wymuszona, męcząca forma, pasuje do tego ciemnego, spokojnego, nieco mrocznego klimatu.
Przepiękne metafory, epitety, zestawienia - zdecydowanie Twoje mocne strony. Potrafisz stworzyć słowami swój świat, w który odbiorca chciałby wejść niejednokrotnie nawet w butach...

Popracuj nad formą, mam wrażenie, że jest to kwestia czasu. Definitywnie porywasz czytelnika, jesteś niebanalny, oby tak dalej. Pracuj nad sobą, liczę na Ciebie i kolejne utwory!
Jeszcze mocne cztery, ze względu na lekkie niedopracowanie.
Pracę akceptuję.

Pozdrawiam ciepło
Marzycielka :)

Efemeryczna Redaktor 07 06 2015 (17:33:44)

Użytkownik ocenił pracę na 4

Hej!

Czy fakt, że tytuł jest z małej litery, to właśnie oznaka tej "niezależności" poety?:D Raczej piszemy je z dużej.

Przyznam, że mam lekki dylemat, jeśli chodzi, o ocenę Twojej pracy. Bo wiersz ma taką formę, że gdy się go czyta, to ma się wrażenie, że już zaraz zacznie się rymować, ale niestety, nic takiego się nie dzieje. Nad czym trochę ubolewam, bo choćna ogół właśnie nie lubię rymu, to tutaj aż się o niego prosi. No ale nic, może następnym razem.

Jeśli chodzi o treść, to jest trochę pompatycznie, zdecydowanie. Jednak z drugiej strony bardzo bajkowo, co moim zdaniem jest na plus. Dosyć fajnie przedstawiasz to uczucie, fale, morze, syreny, niby nic nowego, ale jednak jest nieźle. Bardzo mi się podobał ten fragment:
utopię się z rybią pewnością
pokryty czule łuskami wszędzie


Cóż, wiersz ma przemyślaną budowę, fajne metafory, jednak z drugiej strony trochę mi się nie podoba ten jego rytm, oraz taka trochę sztuczna wzniosłość. Jednak zdecydowanie jest powyżej przeciętnej. Ode mnie wobec tego 4 +.
Pozdrawiam.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(59): 59 gości i 0 zarejestrowanych: