Pseudonim: Inger
O sobie: kom låt oss gå härifrån, låt oss resa någonstans; resa långt härifrån... låt oss bli dom som försvann
Napisanych prac:
- wiersze: 3

Średnia ocen: 4.8
Użytkownik uzyskał: 13 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Nieutulona dusza z kamienia" 25.08.2013
"Dryfuję" 13.08.2013
"Generacja frustracja" 16.08.2013

Inne prace tego autora:
"Nieutulona dusza z kamienia" 25.08.2013
"Dryfuję" 13.08.2013
"Generacja frustracja" 16.08.2013


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Nieutulona dusza z kamienia

jestem czterdziestotonowym kamiennym pomnikiem do gruntu przyciąga mnie ciężar wspomnień czekam aż trawniki upstrzą się na złoto czekam na drzewne, pajęcze orgie miasto szarzało w strugach deszczu krople wleciały mi do ucha "płacz śmiało mała jesień jeszcze daleko" ulewa zmyła ze mnie zimny pot i gorzkie łzy jestem czterdziestotonowym kamiennym pomnikiem do gruntu przyciąga mnie ciężar wspomnień czekam aż szczękające zęby przegryzą wargi czekam na białe niedźwiedzie na asfalcie ludzie za to czekali cierpliwie aż tryśnie woda z fontanny a ja do zimy chyba nie dotrwam zburzcie mnie już wyrwijcie z fundamentamiPłeć: kobieta
Ocena: 5.5
Liczba komentarzy: 2    
Data dodania: 25.08.2013r.

1     

villemo Redaktor 27 08 2013 (07:23:35)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Witai.

Już sam tytuł zachęca do przeczytania pracy. 'Dusza z kamienia" kojarzy się bardziej z brakiem uczuć, a tu mamy 'nieutuloną'. Intrygujesz, zaciekawiasz.
Treściowo również nie rozczarowuje Twój wiersz, aczkolwiek mam jedną uwagę (a jakże). Napiszę o tym od razu, żeby móc zakończyć miłym akcentem. Nie podoba mi się zakończenie. Brzmi, wg mnie, nieco pretensjonalnie, wpadasz w brzydki patos. W dodatku - nie zaskakujesz, jeżeli miałabym przewidzieć puentę, to byłaby ona właśnie taka. Ale to drobnostka. Ogólnie bowiem podzielam zdanie Mariangeli. Twój wiersz jest niezwykle urokliwy, mnie najbardziej urzekły fragmenty "drzewne, pajęcze orgie" oraz "białe niedźwiedzie na asfalcie".
Bardzo plastyczna praca, rzeczywiście każdorazowo odnajduje dię e niej coś innego, jakąś nową płaszczyznę. Środki stylistyczne wyszukane, przemyślane - po prostu świetne. Klamra ładnie wpasowuje się w treść, nie odnosi się wrażenia, że powtórzenie jest zbędne.
Zdecydowanie jest to wiersz, do którego warto powracać. Ode mnie 5.
Pozdrawiam.

Mariangela użytkownik 26 08 2013 (21:31:07)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Witaj,

Twój wiersz jak najbardziej skłania do przemyśleń. Przeczytałam go kilka razy i za każdym razem odkrywałam coś zupełnie nowego, coś co mnie przekonało.

do gruntu przyciąga mnie ciężar wspomnień


Bardzo ciekawe określenie, idealnie zgrywające się ze stwierdzeniem zawartym w poprzednim wersie. Ogółem cała pierwsza strofa jest bogata w ciekawe określenia, można by rzec, że jest kwintesencją doskonałości.

"płacz śmiało mała jesień jeszcze daleko"


Myślę, że lepiej byłoby napisać tekst kursywą, aniżeli w cudzysłowie, ale to już tylko sugestia, którą zostawiam Tobie do przemyślenia.

Od początku do końca wiersz jest przemyślany, spójny i przekonujący. Autor stworzył wspaniałą historię, w którą zawikłany jest podmiot liryczny i w której czytelnik, taki jak ja, chce zatracić się bez reszty.

Wiersz dodaję do ulubionych. Ode mnie 6.

Pozdrawiam,
Mariangela


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(61): 60 gości i 1 zarejestrowanych: civilizacja