Pseudonim: Agent
O sobie: "Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today"
Napisanych prac:
- wiersze: 8
- proza: 2
- publicystyka: 5

Średnia ocen: 5.3
Użytkownik uzyskał: 53 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Umierające ogrody" 04.10.2011
"Niesłyszalna brama" 15.10.2011
"1939-44-46" 18.07.2012
"Szarość" 02.10.2011
"Realistyczność" 07.10.2011

Inne prace tego autora:
"Niesłyszalna brama" 15.10.2011
"Umierające ogrody" 04.10.2011
"1939-44-46" 18.07.2012
"Sanitariuszka" 27.03.2012
"Szarość" 02.10.2011


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Niesłyszalna brama

…a potem dorosła i pozostawiła swego przyjaciela jedynie z podziwem, z gorzkimi łzami mdlącego koloru, ze smakiem nektaru chmur tonącego w oślepiających, lecz bladych światłach. A lato wiecznie przechadza się zimowymi lasami, spoglądając czysto wiosennie w głąb lśnienia jesiennej harmonii. …te opowieści… Trzymał się z dala od niej, ciągle marzył że obudzi się w bajce wolności, nieśmiertelności. Otworzył ręce i wezwał ją, lecz cisza pozostała nienaruszona. Podróż dobiegła końca, otoczony pyłem każdej małej nadziei suszył łzy blaskiem jej odbicia. Przez niesłyszalną bramę dostrzegł puste obrazy, naiwne serenady jednostronnych oddechów. Ogrzewając się ogniem przeszłości przekroczył śmiało kolejny haniebny krąg.Płeć: nieznana
Ocena: 6
Liczba komentarzy: 1    
Data dodania: 15.10.2011r.

1     

Zoso Użytkownik wpmt 16 10 2011 (17:08:45)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Świetnie! Za to kocham ten portal, że nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. Agencie, wybrałeś fenomenalny rodzaj lirycznej formy i wybrnąłeś w niego z podniesioną gardą. Czytało się świetnie jak właśnie "te opowieści" - te zawiłe, od których oczu i wyobraźni oderwać nie można. Te, które każdy interpretuje inaczej. Ja w twojej opowieści o niesłyszalnej bramie widziałem dwójkę kochanków. Pierwsza część opowiada o dorastaniu. A raczej o tym, co stało się - gdy dorosłość się zaczęła. Kobieta dojrzała, zmienił się jej punk widzenia, światopogląd, uczucie jak płomień świecy - straciło cały wosk, knot się wypalił - wygasło. On został - wylewał z siebie potoki kolorowych łez, smutku, tęsknoty, żalu. Obraz lata chodzącego po zimowych lasach - no co tu wiele gadać - świetnie napisane, fenomenalny, metaforyczny "wężyk", który wplata w siebie wszystkie z pór roku. Bardzo dobre zakończenie tej właśnie "części pierwszej".
Druga część (to bardzo dobrze!) nie niesie za sobą słodkiego, oklepanego, słynnego happy-endu. Czas mijał, on ciągle tęsknił, żałował, wołał, wzywał ją. Ona nie przychodziła.
Marzył. Marzył bajki o nieśmiertelności, wolności - a czymże jest miłość jak nie bajką? Bajką, którą sami tworzymy i piszemy - ile nasze dusze zapragną. Rimbaud mówił - miłość NIE ISTNIEJE...trzeba ją stworzyć na nowo.
Utwór kończy się "czymś". To "coś" to kolejny krok, kolejne przekroczenie jakiejś bariery, może samego siebie. Jednak koniec smutny, wręcz bez-smakowy - bo haniebny. Przekroczenie haniebnego kręgu - prowadzi w kolejny. Ale liczy się chęć tego właśnie marzenia, chęć podróżowania, szukania. U bohatera wiersza powrót dobiegła już końca. Ale iluż jest na świecie podobnych bohaterów?
Moja interpretacja zaczyna popadać w dygresję, więc tylko krótkie podsumowanie.
Czytało się bardzo dobrze, bo świetnie poprowadziłeś ten wiersz. Innowacyjna i na pewno inna forma nadała świeżość, nowe tchnienie poezji, którą mam okazję tutaj codziennie oglądać. Cholernie mnie to cieszy. Świetny poetyzm, środki stylistyczne, prowadzenia czytelnika po całości. Nic do zarzucenia - świetna liryka. Życzę dalszej, równie wysoko-poziomowej weny!


Zoso


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68314 | Użytkownicy: 12452
Online(36): 36 gości i 0 zarejestrowanych: