Pseudonim: TheAnka
Imię: Anna
Skąd: Radom
O sobie: Maniaczka zjawisk paranormalnych i horrorów. Słucham metalu, rocka oraz ubóstwiam muzykę klasyczną. W przyszłości chciałabym zostać patomorfologiem.Mam obsesję na punkcie Księżyca; on mnie podnieca, fascynuje, jest moją inspiracją, moim kochankiem.
Napisanych prac:
- wiersze: 35

Średnia ocen: 4.3
Użytkownik uzyskał: 88 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Zmieszanie dojrzewa" 05.05.2012
"Błędna myśl" 10.05.2012
"Wspomnienie z przyszłości" 11.05.2012
"***(Ze spokojem stoickim)" 12.05.2012
"Kochanek" 15.05.2012

Inne prace tego autora:
"Przysługa" 05.09.2012
"Zwierciadło bytu" 17.05.2012
"Głuchoniemy przyjaciel" 27.10.2012
"Wspomnienie z przyszłości" 11.05.2012
"Ojcze" 28.11.2011


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Nicość

pieszczota ułomna na skraju przeistoczenia pancerzem gruboskórnym owinięta kostka uszczypnięciem euforycznym odcisk przykurczony wszystko nadmiernym przepychem królestwa narcystycznego balustrada obelg nawiązką okryta naznaczona paniki wybuchemPłeć: nieznana
Ocena: 3
Liczba komentarzy: 1    
Data dodania: 20.07.2012r.

1     

subtelny demon Użytkownik WPMT 20 07 2012 (12:57:31)

Użytkownik ocenił pracę na 3

pieszczota ułomna na skraju
przeistoczenia

pancerzem gruboskórnym owinięta
kostka
uszczypnięciem euforycznym odcisk
przykurczony
wszystko nadmiernym przepychem
królestwa
narcystycznego


Cztery wymuszone przerzutnie (pogrubione wyrazy) oraz piąta (zaznaczona dodatkowo kursywą) etxtra wymuszona. Nawet nie chodzi o to, że praca kiepsko prezentuje się poprzez to wizualnie, ale o karykaturalność piątej przerzutni, gdy nakłada się na wcześniejszą i tworzą nam się dwa jednowyrazowe wersy. Co najzabawniejsze, ta piąta była jedyną właściwą, tzn. taką, która nie byłaby błędna, a wręcz z korzyścią dla wiersza i gdybyś nie zastosowała wcześniejszych czterech zasługiwałaby wręcz na uwagę. A tymczasem wygląda to... nie najlepiej. Sugeruję pozbycie się wszystkich nieproszonych przerzutni, przez co praca uzyska bardziej zbitą formę. Tak dla porównania - ostatnie dwa wersy pod kątem konstrukcji - bardzo poprawne.

Szukam dziury w całym, tzn. szukam odpowiedzi na to, dlaczego wiersz tak źle się czyta i już mam: zero orzeczeń. Szczególnie uwidacznia się to w tym miejscu:
wszystko nadmiernym przepychem
królestwa
narcystycznego

wszystko (co?)

Widzę to tak, że chciałaś przedstawić czytelnikowi pewien OBRAZ, stąd mnogość imiesłowów oraz barwność metafor, ale ciąg słów, w których nie występuje ani jeden czasownik jest trudny do przełknięcia, nie mówiąc o strawieniu.

Kolejną sprawą są zapętlone metafory - upchałaś je tak gęsto, że zabrakło powietrza na oddech, na chwilę refleksji. Fajnie, że operujesz bogatym słownictwem, jednak staraj się znaleźć złoty środek w jego używaniu.

Co do samej treści, trochę ciężko jest mi przeniknąć do sedna pracy, odnoszę wrażenie, że podmiot oczekuje czegoś, co ma się za chwilę wydarzyć, że to jest dla niego przykre i bolesne, jednak nijak nie współgra mi to moje odczucie z tytułem. Albo to ja nie potrafię przeniknąć do Twojego wiersza, albo zbyt bardzo uciekłaś w metaforykę i to taką, do której jedynie sama posiadasz klucz.

Daję trzy, by dać prawo innym do wypowiedzenia się pod wierszem.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68314 | Użytkownicy: 12452
Online(47): 47 gości i 0 zarejestrowanych: