Pseudonim: Yumiko
Imię: Sara
O sobie: Śpij, przecież cicho. Noc urasta deszczowa na szybach i wiatr ślepy jak ja przed domem przyklęka. Kto nam ten czas wolny od trwogi wydarł - maleńka? |K.K.B.|
Napisanych prac:
- wiersze: 33

Średnia ocen: 4.9
Użytkownik uzyskał: 142 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Marzone" 26.03.2012
"Bolało" 01.04.2009
"U góry dom" 14.03.2009
"Nieprzekręcona klamka" 27.04.2009
"Zdążyła dać śmierć" 23.03.2009

Inne prace tego autora:
"Mimo nich" 01.02.2012
"Bolało" 01.04.2009
"Przedmowa" 28.04.2009
"Lekarza oczy szklane" 17.04.2009
"Marsz śmierci" 26.02.2009


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Marzone

kiedyś poturlamy słońce drogą z ubitych szczęść na końcu każdej z gwiazd wykopiemy dwa doły nie za szerokie powrzucamy w nie nasze życzenia wymyślne jakąś miazgę z planów śnionych a może wtedy spakujesz ostatnie zdania najlepiej całe wczoraj jak miejsce się znajdzie to i te godziny niektóre poupychać ci pomogę tylko obiecaj że przypomnieć sobie nie zdołamy to w zmarszczonych palcach zostawię ci szepty o jutrze        Dedykacja: szeptom o wczoraj

Płeć: nieznana
Ocena: 6
Liczba komentarzy: 3    
Data dodania: 26.03.2012r.

1     

Mariangela użytkownik 20 04 2012 (21:10:55)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Witaj, Yumiko

Przyznaję, że nigdy wcześniej nie miałam okazji czytać ani jednej Twojej pracy. A żałuję z tego powodu, i to bardzo. Czytałam ze zdziwieniem, że z takich prostych słów i codziennych czynności można utworzyć wspaniałe, oryginalne metafory i zaciekawić czytelnika. Jesteś autorką, którą na pewno sobie zapamiętam. Puenta jest genialna, bez dwóch zdań. Twój wiersz cechuje lekkość i nadzwyczajność.

/kiedyś poturlamy słońce
drogą z ubitych szczęść/ Bajecznie już od pierwszego momentu!

To chyba najbardziej zasłużone 6, które kiedykolwiek dałam.

Pozdrawiam

Marzycielka Szef wierszy, redaktor prowadzący 29 03 2012 (19:52:21)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Witaj.

Twój wiersz spodobał mi sie od pierwszego momentu. Przybrałeś ciekawą forme, masz lekki i intrygujacy styl. Dobrze operujesz środkami artystycznymi, metafory są u Ciebie bardzo wyszukane i nietuzinkowe. Niesłychane jest to, jak splotłaś ze sobą proste słowa w taki sposób, iz cały wiersz wydaje się hmmm.. Bardzo ,,profesjonalny" i dopracowany. Trzeba mieć naprawdę niezwykłe umiejętności, by dokonywac takiego czegoś. w całym utworze widzę namiastkę wujątkowego uczucia- miłości podmiotu lirycznego. Ujawnia się ona w takim fragmencie jak ten: ,,tylko obiecaj że przypomnieć sobie nie zdołamy
to w zmarszczonych palcach
zostawię ci szepty o jutrze". Doszukałam się tu nawet odrobiny erotyzmu..

Cały tekst jest mocno dopracowany, przenosisz czytelnika w inny świat, niemalże manipujując jego emocjami. tyle ode mnie, jestem zdecydowanie na tak.

Pozdraiwam ciepło
alabastrowa Marzycielka ;D

Ancilla Użytkownik wpmt 29 03 2012 (19:48:09)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Yumiko, bardzo dawno nie miałam okazji czytać Twoich prac.
OD razu rzuca się w oczy dedykacja, chwyta za serce. Pogoda niezbyt dopisuje, wiec z miłą chęcią zajrzałam do poczekalni i humor sie poprawił.

Pojawia się wiele porównań, są też przenośnie. Już od pierwszego wersu człowiek rozpływa się pomiędzy słowami, które nam przesyłasz. "Poturlamy słońce" - wiersz jak sama zaznaczasz o ludziach, o więzi, nierozerwalności. Ukazujesz, że ludzie współpracując razem są w stanie przenieść góry. Wiersz bardzo oryginalny, historia poruszająca ludzkie serca. Podmiot za wszelką cenę chce dążyć do szcześcia, i chce je tworzyć z wybrankiem swojej przyszłości.

Zachwyciłaś mnie, Yumiko. Gratuluję tak świetnej pracy ! Zasługujesz na najwyższą notę. Niekonwencjonalny pomysł, świetny, wręcz trafny dobór słownictwa, wpakowałaś w swój utwór emocje. EMOCJE ! I to jest najpiękniejsze, że z prostych słów, odrobiny metafor i porównań stworzyłaś arcydzieło.

Puenta pięknie podsumowująca wszystko. Szepty, delikatny zarys ogromnie naładowanej emocjami istotki. Widać, że podmiot liryczny jest subtelny. Cieszę się, że miałam przyjemność czytać Twój cudowny wiersz !


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(61): 61 gości i 0 zarejestrowanych: