Pseudonim: Vår
Imię: Anna Maria
Skąd: Zielona Góra
O sobie: "Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy."
Napisanych prac:
- wiersze: 22
- proza: 79
- publicystyka: 4

Średnia ocen: 4.7
Użytkownik uzyskał: 420 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"*** (Urwała się nić)" 24.09.2012
"Sen XXVI - dziurawiąc..." 07.10.2012
"Przystanek II - młodość" 23.10.2012
"*** (Duchy przecinają)" 19.08.2012
"Przystanek III -..." 28.10.2012

Inne prace tego autora:
"Sen XXVI - dziurawiąc..." 07.10.2012
"*** (W letniej sukience)" 19.02.2013
"*** (Drżą ci dłonie)" 19.09.2012
"*** (Powiesz mi gdzie..." 27.03.2013
"Kołysanka dla nocnych..." 04.06.2013


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

*** (Mamo...)

robiła to każdemu facetowi nie potrafiła dokończyć słowa z tanich romansów odwiedzała codziennie mroczne zaułki miasta i swojego serca zasłuchana w dźwięk obracającej się Ziemi śpiewała mi do snu za ścieżką ścieżka aż będę niebieska cisza boleśnie kłuje mnie szpilkami każdy dzień jest jak pudełko od ciebie zależy czy będzie to prezent czy trumna        Dedykacja: dzieciom nie-matek...

Płeć: kobieta
Ocena: 3
Liczba komentarzy: 2    
Data dodania: 09.12.2012r.

1     

Ilveran Redaktor 12 12 2012 (17:17:08)

Użytkownik ocenił pracę na 3

Bardzo mocny, dotkliwy wrecz wiersz. Z poczatku nie bylam przekonana co do tak pospolitego slowa "facet", jednak potem stwierdzilam, ze pasuje do Twojego zamyslu. Zamyslu wieluznaczen, obdarcia i malej jednostki, jaka jest dziecko. Urzekla mnie pierwsza strofa i ten poczatek kolejnej. To jak zaczynasz pisac o czyms czego spodziewa sie czytelnik, ale nagle zmieniasz tor. A ten wers:

zasłuchana w dźwięk obracającej się Ziemi


dodatkowo zatrzymuje i az wymusza, by rowniez sie zasluchac. Trzecia strofa natomiast jest lekka odskocznia od ostrosci, nadaje wierszowi jeszcze bardziej hm uczuciowy, dotkliwie drastyczny(?) klimat. "Cisza" wycisza, a nastepujacy po niej wers wbija sie szpilkami, ich stukotem. Zastanawia mnie zakonczenie. Ogolnie caly wiersz taki jest. Balansuje na krawedzi obdartej prostoty, a banalu. Tak i tu, nie czuje sie zaskoczona. Chyba wlasnie najbardziej to zakonczenie sklania mnie do takiej, a nie innej oceny.

Yumiko Użytkownik 12 12 2012 (11:28:59)

Użytkownik ocenił pracę na 3

Już pierwszy wers wskazuje na odwagę autora - Twoją. Pierwsze skojarzenie jakie przychodzi mi na myśl, z pewnością (moją pewnością) nietrafione, ach te chore myśli w głowie. Podejrzewam, że wiesz, które mam na myśli ;)
Zastanawiam się czy mówisz o typowych prostytutkach, o kobietach, którym brak palców by zliczyć partnerów, a może i jeden palec nie wystarczy, by naliczyć tych mężczyzn obdarzonych jakimkolwiek uczuciem - prócz fizycznego pożądania.
Trzecia strofa bardzo ciekawie wstawiona. Ogólnie, wiersz w tonacji pesymistycznej, a ten fragment jednak sprawił lekki uśmiech na mojej twarzy. Uśmiecham się, a tu nagle cios: "cisza", przywracasz czytelnika do porządku. Bardzo mi się ten fragment podoba. Świetnie można manipulować emocjami czytelnika, posługując się takimi jednosłownymi wersami, ale trzeba to robić niezwykle umiejętnie, Ty to widać potrafisz. Są jednak momenty, które troszkę banalnie brzmią. W całości praca jest prosta, posługujesz się prostymi słowami, metaforami, ale obawiam się, że są fragmenty, które swą prostotą wciągają cały utwór w tandetę. Szczególnie końcówka. Rozumiem znaczenie, mocna, ale nie zamurowuje mnie to, w co je ubrałaś.
Niestety przy ocenie muszę wziąć pod uwagę całość utworu. Z plusem.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(51): 51 gości i 0 zarejestrowanych: