Pseudonim: bukaj keref
Imię: Kuba
Skąd: Toruń
Napisanych prac:
- wiersze: 79
- proza: 3

Średnia ocen: 4.9
Użytkownik uzyskał: 441 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Człowiek ósmego kręgu" 23.10.2013
"Widowiska" 12.01.2014
"Pytania retoryczne, czyli..." 20.01.2014
"Prosta diagnoza człowieka" 09.02.2014
"Porównanie międzygatunkowe" 18.02.2014

Inne prace tego autora:
"Zamysł bratobójstwa" 09.09.2014
"Pod kasztanowcem" 04.10.2013
"Pogrzeb w polewie czekoladowej" 15.10.2013
"Manifest dewultyzmu" 12.08.2014
"Poemat dla Człowieka" 02.02.2014


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Kronika republiki

(za Z. Herbertem) Sytuacja nie była nawet ciekawa drobne znudzenie antytezą czasów kiedy zabójcy Grakcha przechodzili na stronę popularów i nikt nie zauważał różnicy bo wszystkim i tak rządzili nobile co innego gdyby dane nam było skosztować poczciwej staroświeckiej biedy ukontentować się w kąpieli bezproduktywnego przepracowania wypłukując się z chęci zaciekawienia zakazanym obszarem poza czubkiem własnego nosa jednak oni myśleli tylko o spospoliceniu likwidacji plebejskości dekretem o kondensacji gorszej od upodlenia bo pozwalającej dostrzegać podobieństwa z mitycznymi już rządami Tarkwiniusza gdy nawet domy wiedzy stawały się publiczne właściwie było to normalne że woleliśmy wolność bez wyboru od kontrolowanej niewoli przecież w takiej sytuacji okrzyk Ave Caesar nic nie znaczy nawet z groteską przewrotnego zakończenia to tylko kwestia wahania        Dedykacja: Zdziwionym zmianami na scenie.

Płeć: mężczyzna
Ocena: 6
Liczba komentarzy: 2    
Data dodania: 20.05.2014r.

1     

Ilveran Redaktor 22 05 2014 (12:29:49)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Witaj Jakub.

Ja się nie dziwię, jednak przeczytałam Twój wiersz z przyjemnością. Choć nie od razu byłam przekonana! Wczoraj sięgnęłam tylko po pierwszą strofę i była dla mnie taka... zbyt prosta. Zbyt dosłowna. Jednak dziś zastanawiam się, gdzie jest jakakolwiek granica między "zbyt", a "w porządku". Lubię ten Twój styl. Styl zmęczonego człowieka, który przy pustym barze prosząc o kolejną kolejkę wygłasza swoje mądrości. Człowieka, który jest niesłuchany, mylony z tanim pijaczyną, a w rzeczywistości mądrzejszy niż wszyscy tam obecni. Fantazjuję po trochu, jednak tak dobrze mieć tą możliwość, w kwestii Twojej poezji.

Ostatnio rzucił mi się w oczy komentarz o "smutnej dojrzałości" i wybacz, ale muszę się z nią zgodzić. Jednak w pewnej części. Bo to co się dzieje, nie powinno być pomijane, nawet przez młodych ludzi, dlatego Twoje postrzeganie świata jest zaskakujące, ale też trochę pokrzepiające.

Mówiąc już o samym wierszu - jak zwykle bardzo dobrze przepływasz przez tekst. Wszystko jest wyważone, przerzutnia oddycha, nic nie zgrzyta i nie narzeka w tekście, dlatego można przejść przez niego spokojnie, w swoim rytmie i odebrać ile się tylko da. Jest u Ciebie prostota, ale jednak trzymasz poziom "ponad", co pozwala trafić do każdego. Mało takich wierszy w temacie "polityka". Dlatego, jeśli chodzi o ten temat, ode mnie najwyżej, a ostatnie "to tylko kwestia wahania" zostanie ze mną na dłużej.


bukaj keref Redaktor 22 05 2014 (15:15:22)
Zbyt dosłowna powiadasz... Cóż, i tak moim zdaniem jest to jedna z lepszych metafor polskiej polityki, jaką udało mi się napisać. A co do "smutnej dojrzałości", to odpowiem tak samo: zawsze mogę kłamać.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68305 | Użytkownicy: 12452
Online(54): 54 gości i 0 zarejestrowanych: