Pseudonim: ulciak
Napisanych prac:
- wiersze: 16
- proza: 8

Średnia ocen: 4.8
Użytkownik uzyskał: 108 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"W wieczory jak ten" 15.03.2010
"Niebospad" 19.06.2013
"w radiu nie nasza piosenka" 02.08.2013
"wolę pisać na brzegu..." 08.08.2013
"Prześwitujemy się" 30.10.2013

Inne prace tego autora:
"Opowieść o chłopcu,..." 05.04.2010
"wolę pisać na brzegu..." 08.08.2013
"Prześwitujemy się" 30.10.2013
"Dzień dobry" 08.04.2010
"Trochę mnie drobniej na..." 10.09.2013


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Kilka papierowych drgań

jestem zbiorem tych wszystkich miejsc z kolorowych pocztówek na lodówce resztką miodu w słoiku firanką o którą kot haczy pazurem dzielę się na kilka odcieni szarości bywam każdym dniem w kalendarzu ołówkiem który je wykreśla krawędzią plamy na obrusie jestem okrągłym śladem po kubku z herbatą złym wierszem czytanym przed śniadaniem kursywą co skłania się ku tobie wychodzi ci bokiemPłeć: kobieta
Ocena: 4
Liczba komentarzy: 4    
Data dodania: 02.12.2013r.

1     

subtelny demon Użytkownik WPMT 03 12 2013 (19:43:25)

Użytkownik ocenił pracę na 3

krawędzią plamy
na obrusie

jestem
okrągłym śladem
po kubku z herbatą


Wiem, że nie, ale jednak trąci mi to swego rodzaju pleonazmem, chyba przez fizyczną bliskość metafor oraz ich faktycznych powiązań (ślad po kubku może być/jest plamą na obrusie).

Wiersz składa się wyłącznie z wyliczeń. I, nie mogę zaprzeczyć, te wyliczenia są bardzo ładne, plastyczne, poetyckie. Ale brak mi dla nich słowa komentarza, jakiejś refleksji, puenty. Co prawda ostatnia strofoida skłania się ku pewnemu podsumowaniu, jednak mimo tego czuję niedosyt. Chciałabym np. wiedzieć, dlaczego podmiot jest resztką miodu w słoiku i jak to się ma do zakończenia. Co prawda wiersz spełnia się bez tego, może to moje widzimisię, może. Ale może to być też baza pod świetny wiersz, o dłuższych wersach i bogatszej treści.

Mam wiersz, w którym mam dobre metafory i dużo powietrza, ale brak mi w nim ostatecznie emocji. Jest neutralnie. Czyli chyba najgorzej dla wiersza.

Co do samej formy, takie krótkie wersy często (nie zawsze) świadczą o zachowawczości młodych twórców. Jeśli mogę coś doradzić, nie bój się dłuższej formy - nie raz służy wierszom znacznie lepiej od "paragonów".

Treść: 4.
Forma: 3.

ulciak Użytkownik wpmt 03 12 2013 (22:27:10)
Szczerze przyznam, że w pierwotnej wersji wersy były dłuższe, ale za każdym razem wracając do wiersza coś mi nie pasowało, zmieniałam, zmieniałam i może zmieniłam aż za dużo :)

Jeśli chodzi o miód, herbatę, firankę, obrus czy inne z wymienionych rzeczy, to miałam na celu ukazanie zwykłych obiektów, składających się na codzienność każdego człowieka. Chcąc być tą czyjąś codziennością próbuję, jednak wychodzi mi to w ułomny sposób (stąd resztka miodu, dziurawa firanka, plamy i odcienie szarości). Stąd także kursywa i wychodzenie bokiem.

Bardzo dziękuję za wiele dobrych rad, które na pewno wezmę sobie do serca, postaram się poprawić wiersz tak, aby nie wydawał się neutralny.

Pozdrawiam ciepło! :)

Efemeryczna Redaktor 03 12 2013 (15:14:35)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Ave!

Jest kilka ciekawych fragmentów, jednakże cała koncepcja tekstu jest żywcem ściągnięta z "A ty" zespołu Hey, i czytając ten tekst nie mogę się wyzbyć tego wrażenia, przykro mi. Nie mówię, że to plagiat, ale jednak kojarzy się. Mimo to tekst jest ciekawy. Ma sporo świeżych fragmentów i działa na wyobraźnię. Najbardziej urzeka druga i ostatnia strofa. Zwłaszcza ostatnia, bardzo ciekawie zobrazowana metafora.
Ogólnie za treść: 4.

Co do formy: właściwie to nie mam zastrzeżeń, wiersz jest biały, czyli taki jak miał być. Całkiem ciekawie dobrane środki, zwłaszcza porównania osoby podmiotu do zwyczajnych zjawisk, spotykanych w dniu codziennym. Podobają mi się także przenośnie, i jak już wspomniałam, metafory.
Ocena za formę: 5.

Ode mnie 5 z minusem.
Pozdrawiam.

ulciak Użytkownik wpmt 03 12 2013 (22:39:29)
Wydaje mi się, że wiele tekstów piosenek lub wierszy opiera się na podobnej koncepcji, aczkolwiek przyznam, może rzeczywiście kojarzyć się z tym utworem (choć z ręką na sercu mogę powiedzieć, że nie był on moją inspiracją). Wiersz powstał na podstawie wcześniej spisanych przeze mnie myśli, bez ładu i składu, gdzieś na marginesach zeszytu. :)

Bardzo dziękuję za miłe słowa oraz ocenę :) Przyjemnie jest czytać takie opinie przed snem :)

I teraz mam niemały dylemat - poprawiać formę wiersza czy nie? :D Z jednej strony otrzymała ona ocenę 5, z drugiej 3... ciężka decyzja :P

Pozdrawiam ciepło! :)


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68305 | Użytkownicy: 12452
Online(65): 65 gości i 0 zarejestrowanych: