Pseudonim: langgelonn
Imię: Jeny
O sobie: Jeny K.G Fortlan
Napisanych prac:
- wiersze: 6

Średnia ocen: 3.3
Użytkownik uzyskał: 28 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Kowfpan (czyt:..." 08.06.2012
"Nad światło" 26.06.2012
"Bractwo Bratanek (org. tyt...." 13.07.2012
"Freezec (czyt...." 18.05.2012
"Dla... (Effa... tłum...." 29.05.2012

Inne prace tego autora:
"Kowfpan (czyt:..." 08.06.2012
"Dla... (Effa... tłum...." 29.05.2012
"Nad światło" 26.06.2012
"Bractwo Bratanek (org. tyt...." 13.07.2012
"Freezec (czyt...." 18.05.2012


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Kaho na wesoło - Polityka

Hamas grozi: hopaj siup, drastycznie bez głów. Na to banki: niach, niach, na świecie krach. Policja w ten: niuch, niuch, "- mamy gdzieś sprawiedliwy trud". Trzask prask Babajaga ubrała kask, No i wchodzi między wrony z bożych łask, "- joł ziomale dzień za dniem za nocą brzask." Gdy nagle coś trzaśnie To media przybiegły właśnie. Czarowna jędza ze złością w głosie "- Hola, hola wścipskie łosie, Coście waści moście panowie chcieli coś? boś jakże toś wy! Tacy jak łoś na wskroś, Uciekajcie stąd, Na cóż mi plotkarski swąd." Zadziwione panie z prasy "- Hejo stara po co te hałasy?" Aż tu jeden złamas z Hamas Krzyczy w towarzycho mając granat. "- zamknijta się wszyscy to napad!" Media naraz: "jacie ciocio, ale allach." Z przerażenia cały moment zastygł Przez chwilę każdemu oczy odpoczły a nogi w posadzkę kłapły. Oj chyba nie każdy. Babuszka to wtyczka arabskiej bandy. Teraz w woki toki (czyt. "Łoki toki") nawija: "dawać tu pojazd!", a bryka wbryka przed wyjazd. "- wiśta wio do skarpca!". Łapu capu, pełna kabza. "- Fora ze dwora, jak to tak można?" Skrzywiła prasa zdziwiony obraz. A baba śmiała się. Franca przebrzydła. "- Toż to polityka tak was ograbiła."        Dedykacja: Autor: Jeny K.G. Fortlan

Płeć: kobieta
Ocena: 0
Liczba komentarzy: 2    
Data dodania: 22.06.2012r.

1     

langgelonn Użytkownik 26 06 2012 (16:35:04)

Dziękuję za twój komentarz. Masz sporo racji w tym co piszesz, ponieważ w tym "pseudo wierszu" z uwagi na potoczne słowa i archaizmy jest wesoły zabiegany klimat niedorosłości. Mimo wszystko chciałem stworzyć coś nowego i jakby się skupić i wgłębić w ten utwór to dostrzeżemy, że polityka jest w organizacjach, mediach, policji, ekonomii oraz w zwykłych ludziach. Czytelnik powinien kierować się tytułem tego utworu czytając go od początku do końca. Przesłanie jest oczywiste: polityka okrada ludzi, media to pokazują a sami ludzi w tym uczestniczą godząc się na to jednocześnie zaprzestając walki. Ja też pozdrawiam cieplutko, Langgelonn :)

.moniaa. użytkownik 25 06 2012 (16:43:35)

Witaj.

Nie wiem czy ten utwór można nazwać wierszem, to jedno. Dalej, jak na wiersz, to nie odpowiadają mi tu słowa, które użyłeś - np "joł ziomale", "jędza", "złamas", "Franca przebrzydła" - jest to zwrot potoczny, można tak mówić, ale czy w wierszu? Rozumiem, że chciałeś stworzyć śmieszny nastrój, ale myślę, że to jeszcze nie to. Następnie, użyłeś wielu form językowych, w mowę współczesną wsadziłeś nawet archaizmy. Z wiersza powstaje jakby sprawozdanie ze świata, niekoniecznie polityki, po prostu sprawozdanie z codzienności, tak odczułam, czytając. Cztery pierwsze strofy wydały mi się nie tyle śmieszne, jak bardziej żałosne czy może zwyczajnie niedorosłe. Niektóre zwrotki odbiegają od całości tematu. Naprawdę nie wiem jak się obejść z tym 'wierszem', jak na żartobliwy klimat, może jest dobry, chociaż jak dla mnie, to nawet z tym nie bardzo, ale miejscami można powiedzieć - jest śmiesznie i jest mądrze. Utwór ma swoją logikę, która niestety, nie posmakowała mi, ale nie mniej jednak pewnie przesadzam z tą krytyką, bo z reguły dla kogoś innego, kogoś niemającego dużej styczności z poezją, na pewno nie jest taki zły, jak to widzę, więc akceptuję bez oceny.

Utwór jest dość długi i zawiera zbędne znaki. Może dobre jest to, że ukazałeś po prostu prostotę w ludzkiej codzienności. Myślę, że idealnie pasowałby na bajkę - morał bardzo dobry.

Pozdrawiam cieplutko, moniaa ^.^


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(61): 61 gości i 0 zarejestrowanych: