Pseudonim: Zoso
Imię: K-
Napisanych prac:
- wiersze: 77

Średnia ocen: 5.3
Użytkownik uzyskał: 199 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Insomnia" 09.01.2011
"Moulin Matilda" 11.01.2011
"Notting Angel" 14.01.2011
"Heaven's Kitchen" 16.01.2011
"Ostatni Prezent" 19.01.2011

Inne prace tego autora:
"Listopad" 17.11.2011
"***(Mógłbym)" 09.10.2011
"Za-picie" 19.08.2011
"Kolumbowie dwudziestego..." 05.03.2011
"Wszystko za życie" 28.03.2011


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Igieł pełne poduszki

przepocony tiszert wskazuje z fotela oszkloną muzyką do-łóżkową ścieżkę nie miał zwyczaju spać nocą * sucha gałąź trącana wiatrem zmysłów obija dobranocą granatową szybę schładzając podniecone wargi bezsennie tonie w mlecznej kropli milcząca nokia szantażowana myślą wybrania się wyczekiwanym błyskiem słowna namiętność wygrywa ze snem karetka przemyka pod parapetem gładzi zarost lodowatym opuszkiem frunąc fenem młodej wyobraźni nieśmiertelne jednostki milczenia krzyczą z każdym pulsem tętnic czołgając się po schodach zamyślenia odlicza do-pocałunkowe kilometry za trzy godziny detonacja budzika        Dedykacja: aniołom odwiedzającym z wyboru buntownicze serca

Płeć: mężczyzna
Ocena: 5
Liczba komentarzy: 2    
Data dodania: 07.03.2011r.

1     

Lete Użytkownik wpmt 19 04 2011 (17:40:03)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Witam. Natknęłam się na ten wiersz dzisiaj i spodobał mi się. Spróbuję go zinterpretować , bo ostatnich nocy moje poduszki również na mnie uparcie się najeżają.


Podmiot liryczny spędza noc jak każdą inną. Nie ma ochoty na odpoczynek wśród „kłujących” duszę poduszek, nieprzyjemnych przez to ,że uwalniają natłok myśli i wspomnień.Wszystko co go otacza, zdaje mu się,jakby chciało ułatwić mu spoczynek, widząc jak bardzo jest zmęczony. Bezsenność wyczerpuje.
Ulegając senności kładzie się na łóżku,wciąż rozmyślając,cały jest przepełniony pragnieniem uczucia. Jest jak sucha gałąź, z której wysączyły się wszystkie uczucia, i której wiatr przywiewający wspomnienia zadaje ból. Każe się skarżyć na swój los, przypominać o beznadziejnej tęsknocie.
Bohater oczekuje jakiejś wiadomości od ukochanej. Niejako „przyciąga” myślami upragnione słowa – bo dostaje sms’a . Wiadomość wywiera wielkie poruszenie w bohaterze. Karetka pod parapetem? Czyżby podmiotowi zdawało się ,że jego serce bije tak szybko, że potrzebuje pomocy?
Podmiot liryczny frunie jak na wietrze, wśród marzeń. Wyobraża sobie spotkanie z ukochaną, lecz wie,że to na razie jest niemożliwe. Buntuje się wewnątrz przeciw temu, uwalnia krzyk tęsknoty. Lecz zmęczone ciało nakazuje mu milczeć.
Jest skrajnie wyczerpany rozmyślaniem. Lecz wciąż uparcie odlicza, jak wiele drogi dzieli go od szczęścia.
Tak przepływa prawie cała bezsenna noc.
Zastanawiam się, w jakim celu bohater nastawił budzik, skoro bezsenność uparcie trzyma go każdej nocy. Może ma nadzieje, że kiedyś w końcu uda mu zasnąć i prawdziwie odpocząć? Ale czy oznaczyłoby to ,zarazem, że przestał kochać?

I tak wygląda moja prosta interpretacja do Twojego wiersza.

Wiersz o tęsknocie, która wyniszcza i nie wiemy czy wzmacnia miłość bohatera. Ale chcemy w to wierzyć. W to, że podmiot liryczny zostanie wynagrodzony za cierpienie. Bezsenna noc, która go nęka , zdarza się każdemu z nas, więc ufamy prawdzie z tego wiersza. Bardzo miło się czytało. Szczególnie podoba mi się druga strofa będąca w całości metaforą. Pozdrawiam.:)

KarolA_K Użytkownik wpmt 07 03 2011 (16:40:47)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Zaciekawił mnie ten 'tiszert', ale nie będę się go czepiać.
Ogólnie błędów nie ma.

Temat o miłości - jak na pewno wiesz, temat ten jest bardzo popularny. Wiele osób próbuje pisać o miłości, od tej szczęśliwej do tej nieudanej, nieszczęśliwej.
klimat: smutne - więc to o tej 'smutnej' miłości.

Ciężko zainteresować czytelnika z takim tematem i klimatem jednak Tobie się to udało.

Podzieliłeś wiersz na dwie części przed '*' i po.
Część przed, jest dla mnie takim opisem sytuacji, takim wprowadzeniem w wiersz.

Bardzo płynna praca z dobrymi metaforami, które dodają atmosfery i czaru całości. Dodatkowo epitety sprawiają, że wiersz jest jeszcze lepszy.
No i zakończenie które wyszło u Ciebie wręcz idealnie.
wplotłeś do pracy wiele emocji które niemalże czuć z każdym kolejnym przeczytanym słowem.

Z czystym serduszkiem daję 5 z plusem.
Pozdrawiam ;)


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68308 | Użytkownicy: 12452
Online(22): 22 gości i 0 zarejestrowanych: