Pseudonim: Efemeryczna
Imię: Zuzanna Eva
Skąd: Edinburgh
O sobie: "Ty jesteś nocą i tylko noc potrafi ciebie zrozumieć i zamknąć w swoich ramionach." http://perla-666.wix.com/efemeryczna
Napisanych prac:
- wiersze: 140
- proza: 5

Średnia ocen: 4.9
Użytkownik uzyskał: 530 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Senno - tabletkowa..." 09.07.2011
"Namiętność na tle Animal..." 16.07.2011
"*** (z pajęczej sieci..." 27.11.2011
"Pomarańcza" 25.12.2011
"***(śmierć o kolorze..." 10.01.2012

Inne prace tego autora:
"Kilka linijek niepoprawnego..." 21.12.2011
"Niestałość" 20.05.2015
"Epitafium" 03.02.2013
"Zapach nieba" 20.06.2012
"Lilith" 29.01.2012


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Elizabeth Bathory

twój krzyk już zamilkł cisza zakreśla krąg twoja krew skapuje na mnie gorąca drżę rozkoszując się widokiem staczającego się do snu słodkiego ciała nienaruszona dotykiem dasz mi młodość jakiej nie poznałam dasz mi krew składając życie w perwersyjnej ablucjiPłeć: kobieta
Ocena: 4.5
Liczba komentarzy: 4    
Data dodania: 25.06.2011r.

1     

Kurczak_Alojzy Użytkownik wpmt 25 08 2012 (01:20:53)

Użytkownik ocenił pracę na 3

daję 3, ale tylko dlatego że nie chcę zaniżać Ci noty... Piszesz na poziomie poezji sz.P. Ryszarda Andrzejewskiego, więc myślę, że wszelkie komentarze są zbędne...

Efemeryczna Redaktor 25 08 2012 (10:13:29)
Po pierwsze wypraszam sobie takie porównania. Po drugie poezja jest jedną z ostatnich dziedzin życia, w których mogę pokazać swoją wolność, swoje poglądy, to jak postrzegam świat i piękno i nikt, absolutnie nikt nie może mi tego zabronić,także sposób w jaki to robię także uważam za dowolny, wybrany przez autora, a to czy się to podoba innym, to już sprawa gustu, jak widać każdy ma inny.

Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia to proszę, rozwiń swój komentarz. Krytyka mobilizuje, ale tylko taka, która pozwala poprawić błędy. A Twoja wypowiedź naprawdę nie wnosi nic, co pozwoliło by mi dostrzec jakieś ubytki w tej pracy, a jedynie coś co mogłabym nazwać bardziej "uprzedzeniami".

Zoso Użytkownik wpmt 28 06 2011 (23:58:08)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Ach, aż sobie wyguglowałem tytułową postać, bo szczerze mówiąc nie widziałem o kim czytam;)
Perło, no co wchodzę to większym blaskiem oczy me zalewasz. Bardzo dobry, w tempie, z dynamizmem i pazurem mroczny i wysnuwający bardzo ciekawe wyobrażenia wiersz!

Przed północą odczyt był tym bardziej ciekawy, gdy mowa o tak sławnej seryjnej morderczyni. Bez zbędnego przesadyzmu, na okrwawionych palcach, z wersu na wers, ze strofy na strofę czytało się świetnie - aż miałem ochotę jeszcze i jeszcze raz. Bardzo nęcące, mroczne, klimatyczne środki stylistyczne i sceny zbudowane podczas całości wiersza nie pozwalają czytelnikowi na chwilę wytchnienia.

Początek tajemniczy, z zaciśniętym kręgiem i milczącym krzykiem pozwala odbiorcy wejść w ciemny, mistyczny, morderczy wręcz klimat utworu.

Środek wiersza morderczo wolny, budzący skryte fragmenty wyobraźni odpowiedzialne za liryczny strach. Pojedyncze "drżę" to moje epicentrum wiersza, jego kulminacja w zwolnionym tempie. Widzę przestraszoną kobietę, która jednak za wszelką cenę pragnie poznać sekrety z życia morderczyni. Uwolnić swoje zakurzone żądze, zabawić się życiem i śmiercią. Ta skapująca krew trochę banalna - bo znany obrazek, jednak ciało spływające w sen ratuje strofę numer 2. Podobał mi się bardziej.

Dwie ostatnie strofy to bezpośredni zwrot do tytułowej bohaterki. Podmiot liryczny chce przeżyć drugą, inną, szaloną, krwawą młodość u boku swojej guru. Chce krwi, rytuałów, momentami szaleństwa i mrocznej perwersji. Chce innego życia "po drugiej stronie".

Zawiało mrokiem i wysokim poziomem dobrej pracy. Dynamizm, krótkie, wymowne, pozostawiające miejsce na własne przemyślenia strofy w opakowaniu świetnego, oryginalnego tematu.
Miałem dać piątkę, ale jak sobie przypomniałem (a właściwie nie mogę sobie tego przypomnieć) kiedy ostatnio postawiłem ocenę maksymalną...to co mi tam.
Podobało się, bardzo!
Pokój!

Efemeryczna Redaktor 29 06 2011 (11:05:33)
Podmiotem lirycznym miała być sama tytułowa postać. Być może nie widać tego zbyt wyraźnie. Po za tym Twoja interpretacja jest bardzo dobra.

Dziękuję za ocenę.
Pozdrawiam:)


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(55): 55 gości i 0 zarejestrowanych: