Pseudonim: Zoso
Imię: K-
Napisanych prac:
- wiersze: 77

Średnia ocen: 5.3
Użytkownik uzyskał: 199 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Insomnia" 09.01.2011
"Moulin Matilda" 11.01.2011
"Notting Angel" 14.01.2011
"Heaven's Kitchen" 16.01.2011
"Ostatni Prezent" 19.01.2011

Inne prace tego autora:
"Poniekąd" 09.07.2012
"Za-picie" 19.08.2011
"Bransoletka" 16.05.2011
"Obawy" 23.12.2011
"(S)przeciw" 31.07.2011


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Deficyt

wsłuchując się pod otwartym niebem w odgłos biegu wspólnej krwi rzeki kilometry zapomnienia wyznaczajmy szybując ciepłym spełnienia wiatrem na Brackiej mnie rozbierz z tęsknoty tamując samotny nurt zabieganych ukradnijmy ostatnią złotą kaczkę wyrywając słodkie źdźbła sekund nim rozpłynę się z Wisły tonią siedem gram zapachu poproszę podaruj niespokojnym językiem okruszek makowego pocałunku szyjmy złotymi nićmi więź spojrzeń musi nam wystarczyć wytrzymać wyrywać bezsensu chwasty musi przez bezbarwnych kilka (tygo)dni        Dedykacja: "Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia." - Dostojewski

Płeć: mężczyzna
Ocena: 5
Liczba komentarzy: 2    
Data dodania: 08.05.2011r.

1     

KarolA_K Użytkownik wpmt 10 05 2011 (17:42:13)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Naprawdę 'przyjemny' wiersz o miłości. Lekko się go czyta. Ma polot i taki słodki aromat. Zawarłeś w nim emocje, które są bardzo dobrze widoczne w tej pracy.
Nie będę interpretować go, bo musiałabym powtórzyć parę zdań Lete.
Błędów oczywiście nie znalazłam ;)
Świetnie dobrane środki stylistyczne, oraz tak ogólnie fantastycznie dobrane słowa (które idealnie ze sobą współgrają), sprawiają, że mam ochotę przeczytać ten wiersz raz jeszcze.
Ode mnie w takim razie również 5.
Pozdrawiam ;)

Lete Użytkownik wpmt 09 05 2011 (21:10:46)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Sentyment do Krakowa?;)

Towarzyszymy dwójce zakochanych, którzy przemierzają zawiłe, krakowskie uliczki. Podmiot liryczny pragnie, by to spotkanie było niezwykłe (jednak tworzone tak prostymi czynnościami) . Podmiot czuje jedność z ukochaną. Porównuje do niej swój oddech, tętno., do tego stopnia, że nie wie, czyja krew zaczęła ,właśnie ,płynąć szybciej.
Teraz, kiedy już się spotkali, mogą bez lęku zastanawiać się, jak wiele ich dzieliło od spełnienia.
Na kolejnej ulicy podmiot wyzbywa się wspomnień o wielkiej tęsknocie. Tym, co sprawia, że zapomina o cierpieniu ,jest bliskość ukochanej osoby. Jest pochłonięty obecną chwilą.
Spacerując, zajęci sobą, dochodzą do Wisły, jej nurt przypomina podmiotowi o nieuniknionej, kolejnej rozłące z ukochaną. Chce on ,tym razem, zatrzymać coś, co będzie dawało mu poczucie bliskości ukochanej. Choćby jej zapach, który gotów byłby zapieczętować, jak gramy aromatycznej herbaty ,w jakimś woreczku. Prosi o krótki pocałunek( taki na „do zobaczenia”) który mógłby wspominać bez bólu. Okazuje się on jednak przepełniony uczuciem, zwiastujący długie rozstanie.
Więc już tylko spojrzenie- które zapisze w pamięci twarz, uśmiech- i rozstaną się. Będzie ono silne, niczym nierozerwalna nić. Podmiot liryczny widzi w oczach ukochanej sens wszystkich cierpień, oczekiwania. Wie ,że wspomnienie ich pomoże mu przetrwać męczące dni, przebarwione chwilami zwątpień i dni ,które bezlitośnie ciągną się, niczym długie tygodnie.
Pamiętajmy jednak, że bez cierpień i cieni świata, nasza radość byłaby nic nie warta.

Kolejny bardzo ładny i przyjemny wiersz o miłości. Swoją drogą, spróbuję kiedyś znaleźć, pośród twoich prac, taką ,która zupełnie odbiegnie od tematu ‘miłość’(choć może bez skutku, bo miłosny temat jest ci chyba jakoś szczególnie bliski i dobrze się w nim czujesz).Pozdrawiam.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68308 | Użytkownicy: 12452
Online(27): 27 gości i 0 zarejestrowanych: