Pseudonim: dusfluran
Napisanych prac:
- wiersze: 69

Średnia ocen: 5.4
Użytkownik uzyskał: 206 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Krematorium słów" 02.12.2011
"***(Ochrzcili go)" 21.12.2011
"O naszym Spartakusie" 14.01.2012
"Bo kiedyś znałem..." 28.01.2012
"Akupunktura kochania" 07.02.2012

Inne prace tego autora:
"Człowiek na wygnaniu" 23.03.2013
"Szadź" 07.06.2012
"Sensor" 28.06.2015
"Akupunktura kochania" 07.02.2012
"Charlotte i rysy na szkle" 09.05.2013


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Dalekie kraje

twój gest przypomina mi precyzyjne ruchy skalpela w mgliste poranki kilka nieopatrznych cięć między krucjatami słów a zorzą twoich piersi i ot tak jakby wskutek pomyłki na nowo wpadamy do przerębli wzmiankując tylko o byciu plonem plugawej ziemi nastał już czas by kończyć z poezją wyjechać do Francji gdzie wespniemy się na szczyt klifów by pomarzyć o nowym rozdaniu tak Charlotte nie przesłyszałaś się właśnie o nowym rozdaniu chciałbym pomarzyć staniemy się wolni od polarnych terenów i notorycznych charknięć nocy wyjedziemy do krajów gdzie skała nie będzie wyznacznikiem kanionu w którym mieliśmy umrzeć w naszych powiekach zapalą się ostatnie znicze tego listopada urosną dorodne drzewa pozbawione pnia i korzenia cóż mogę ci jeszcze obiecać pisząc po skrawku papieru toaletowego w pewnym wielkomiejskim klozecie gdzie kończy się balsam absolutu a rozpoczyna litania skomlenia i miłości i jeszcze raz skomlenia i znów po stokroć przeklętej miłości smaruję właśnie ostatnią pajdę mojej krwi do zobaczenia kiedyś gdzieś pewnie w moim śniePłeć: mężczyzna
Ocena: 6
Liczba komentarzy: 3    
Data dodania: 09.12.2013r.

1     

Ilveran Redaktor 12 12 2013 (18:52:50)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Witaj.

Będac na początku kolejki stawiasz wysoką poprzeczkę. Bo każdy nastepny wiersz bedzie brzmiał już bardziej zwyczajnie. Brzmi. Co pierwsze rzuca się w oczy, to forma. I jak wielu mogłoby się przerazić, tak tutaj wers po wersie zanika wszystko - długość, objętość - i zostają same słowa. Słowa słowa.

Bardzo ładnie się przepływa przez Twoją pracę. Jest niesamowicie płynna, wiesz co to znaczy dobre zastosowanie przerzutni, akcent. Czytelnik wczuwa się, chłonie. Mam jedynie pytanie co do pierwszego wersu - nie powinno być "ruchY"? Na tym pytania się kończą. Zaczynasz ze smakiem i kończysz ze smakiem. Co więcej z linijki na linijkę coraz bardziej się rozkręcasz. I tak od "w naszych powiekach..." ogłabym czytać i czytać, dobre zastosowanie powtórzeń takze wpływa na korzyść.

Cóż więcej mogę mówić. Dawno nie wystawiałam takiej oceny. Milego dnia.

dusfluran Redaktor 13 12 2013 (00:18:48)
Oczywiście, że powinno być "ruchy". Musiałem to przeoczyć. Dziękuje Wam za ciepłe słowa uznania i komentarz.

jazzu Użytkownik WPMT 12 12 2013 (16:53:59)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Ciekawe przejście tutaj zastosowałeś, może bez widocznego zaznaczenia, jest rozdział między snem a jawą. Czytam ten wiersz kolejny raz z rzędu, raz w nocy, raz za dnia i raz wieczorem. Dopiero teraz znalazłem siły, by się za niego zabrać, gdyż po kilku komentarzach skończyły mi się siły.
A tutaj mamy kawał dobrej poezji, oniryczne marzenia podmiotu lirycznego, który wprawnie opisuje nam swoje doznania. Postacie francuskiego romansu, gdzie główni bohaterowie zdobywają góry - wspólnie i napawają się tym widokiem. Osiągnęli szczyt i nawet kanion nie jest im straszny, jako zapadlina, złowróżbna przepaść dla obojga.
W sumie to kolejny wiersz, w którym przewija się motyw drzewa, tutaj bez osłon i podstawy. Ciekawy jest ten wzrost popularności tego motywu. Przedwczoraj czytałem o pniach bez konarów:)
Jeśli miałbym mieć uwagę techniczną, to coś bym zrobił z końcówką 3 strofy od końca, bo to wcięcie bardzo rzuca się w oczy. Może lepszy byłby podział na dwie strofy.
Poza tą jedyną uwagą, mogę szczerze powiedzieć, że jestem zadowolony i to tak na 6 w skali zarówno treści, jak i formy.

Pozdrawiam


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68305 | Użytkownicy: 12452
Online(60): 60 gości i 0 zarejestrowanych: