Pseudonim: próchno
Imię: Marcelina
O sobie: Nic tak nie wkurza jak polityka, immunitet i dogmatyzm.
Napisanych prac:
- wiersze: 21

Średnia ocen: 4.5
Użytkownik uzyskał: 80 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Słodycz" 27.12.2014
"Postrzeganie" 31.12.2014
"Skostniały" 31.03.2014
"Czerwiec" 02.06.2015
"Bulimik" 16.06.2013

Inne prace tego autora:
"Kulminacja" 02.10.2013
"Obrona" 19.10.2014
"Z perspektywy czasu" 23.02.2013
"Do wyblakłości" 12.06.2015
"Pobudka" 29.03.2014


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Czerwiec

jak mogą w twoim pustym pokoju hotelowym wciąż istnieć wiersze Miłość i śmierć Połączone błędnym znakiem równania skoro teraz nie ma nawet twojego głosu i wszelka ekstaza bodźców byłaby najwyżej niewzruszonym i bezbarwnym wyrazem obłąkania jasieńku dwudziestego pierwszego romantyczna kukło z której wyparowała już wszelka żywa woda Najpewniej z powodu ogólnego zniecierpliwienia ciała gdzie ci było tak śpieszno czy nie wystarczali ci już papierowi i schludni ateiści wykazujący się jednak wiarą w to najbardziej powszechne kłamstwo w które nawet my- ale wiedz że twoje dwa tysiące wciąż śmieją się na rogach ulic czekają (...) czy bez ciebie coś jeszcze może być tak myślopędną kofeiną krainą smaku wirtuozerii? (...) zdradził cię dwutysięczny piętnasty czerwiec nowej ery byłbyś najpewniej uprzejmie zdziwiony ale to nie ci pierwsi przyjaciele z kartki i atramentu płakali nad twoim pustym pokojem hotelowym        Dedykacja: Dla P.J. [*] (mówił, że przeczytał dwa tysiące książek, minimum dwa tysiące)

Płeć: kobieta
Ocena: 5.5
Liczba komentarzy: 2    
Data dodania: 02.06.2015r.

1     

Vinylandia Redaktor 07 06 2015 (13:16:56)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Witam.

Bardzo spodobał mi się twój wiersz. Poprzez osobisty opis straty wiersz nie tylko zyskał na jego wyjątkowości, ale także jeszcze bardziej oddziałuje na czytelnika. W końcu kiedy bardziej się wzruszamy- gdy ginie dziesięć ludzi czy jeden? Chyba bardziej jedna osoba, gdyż staje się nam bliższa, właśnie osobista, jeżeli nie jest to ktoś nam bliski. Jak zauważyła Efemeryczna jest to pewien sposób odreagowania, poukładania myśli i uczuć podmiotu lirycznego. Stąd taki chaos, zagubione fragmenty- (...). Wszystko to komponuje się w idealną całość. Czytelnik nie tylko wynosi z twojej pracy żal i współczucie dla podmiotu lirycznego, ale także i refleksje dla samego siebie. Nie od dziś wszyscy myślimy o śmierci, nie tylko w kategorii, co nas po niej czeka, ale także jak będzie bez nas? Czy ktokolwiek w ogóle zauważy naszą nieobecność. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Mnie tekst bardzo wzruszył i uważam, że zasługuje na 6.

Pozdrawiam.

Efemeryczna Redaktor 05 06 2015 (16:40:20)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Witaj!

Ten wiersz jest genialny. Widać, że bardzo osobisty, przez co jedyny w swoim rodzaju. Przepiękny opis straty. Podoba mi się pewnego rodzaju chaos, który tam panuje, dużo się tam dzieje, a jednak wszystko pasuje. Jak np. takie nie dokończone zdania, po nich zaczyna się coś zupełnie innego, "z innej beczki". Tak jakby to miało przedstawić mętlik w głowie podmiotu i próbę poukładania sobie wszystkiego na nowo. Jeden z tych wierszy, które chcąc nie chcąc, pełnią funkcję jakiegoś rodzaju terapii dla piszącego, a czytelnika zmuszają niekiedy do zastanowienia się nad sensem swojego istnienia, nad tym, czy jeśli odejdziemy, to zostawimy po sobie tego typu drobne rzeczy w umysłach innych. Czy ktoś nas zapamięta, czy ktoś zapłacze.

Zastanawiają mnie jedynie dwie rzeczy w tym wierszu, a właściwie trzy. Dlaczego 3 słowa, na pierwszy rzut oka losowe, są napisane wielką literą? Czy "jasieńku" nie powinno być z dużej? I te "(...)", które na ogół sugerują, że pomijamy jakąś część tekstu, podczas cytowania. Nie lepiej sprawdziłyby się tutaj np. gwiazdki?

Ode mnie 5.
Pozdrawiam.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68308 | Użytkownicy: 12452
Online(22): 22 gości i 0 zarejestrowanych: