Pseudonim: aubrey
Imię: Tomek
Napisanych prac:
- nowości: 19
- wiersze: 31
- proza: 6
- publicystyka: 35

Średnia ocen: 4.9
Użytkownik uzyskał: 1749 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Milczenie" 22.04.2011
"Głód mórz" 01.07.2011
"Pocztówka z nowego Ilionu" 16.07.2011
"Ponad szariat" 08.08.2011
"Studium" 07.10.2011

Inne prace tego autora:
"Posenium" 26.02.2012
"Brzemienna" 20.09.2012
"Moralitet wenecki" 12.03.2014
"Bajka II" 19.05.2014
"Byty sieciowe" 30.11.2012


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Brzask

jak możesz ucinać sobie drzemkę przecież fotony walczą pod pościelą nieba drążą tunele czerwień wschodu rozlewa się po ścianach których kolor spływa po poręczy prowadzącej do kuchni gdzie siedzą już nasze cienie snując niepoważne rozmowy o tym i o tamtym między nogami plącze się Kot Peszek mruczy dopiero co zszedł z jej głowy chce mleka zapomnij że nadstawię swoje nierozwinięte sutki by skosztował rozkoszy dalej nadstaw swoje szumisz odbieram cię na innej częstotliwości pewnie dlatego wyglądasz dziś na zgoła nowe zjawisko w głębokim śnie wznosisz się i opadasz mówisz że potrzeba piosenek a nie pieśni bo koszmary o doskonałości nigdy się nie skończą czy musimy o tym teraz rozmawiać później boli mnie głowa Peszek również nie ma czasu na seks        Dedykacja: Marii i chorym imaginacjom o porankach, które rozpocznę kawą z mlekiem. Oraz cudzym myślom o drugiej poprawce tekstu.

Płeć: mężczyzna
Ocena: 6
Liczba komentarzy: 1    
Data dodania: 23.02.2012r.

1     

Marzycielka Szef wierszy, redaktor prowadzący 26 02 2012 (14:46:44)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Grrr. Miałam juz cały komentarz, jednak przy wkładaniu ładowarki do telefonu wyłączyłam zasilacz. Więc..

Witaj. Powiedzmy, że jeszcze raz.

Cały utwór przeczytałam z wielką przyjemnością. Piszesz w oryginalny, kokieteryjny sposób, potrafisz zaciekawić i zachwycić czytelnika swoimi trafnymi, wyszukanymi i oryginalnymi metaforami. Fenomenalnie operujesz środkami artystycznymi. Jedyną rzeczą, do której mogłabym się ewentualnie przyczepić, są przerzutnie w strofie pierwszej. Gdybyś dodatkowo rozdzielił trzy (również pierwsze ) wersy, cały fragment byłby bardziej lekki i przejrzysty. Przypuśćmy jednak, że to tylko mój mały kaprys i cały utwór jest sam w sobie doskonały.

Myślę, że klimat jest zdecydowanie pozytywny, gdyż właśnie w taki nastrój przenosi czytelnika. Polenizowałabym też z rodzajem. Wydaje mi się, iż jest to wiersz wolny, ponieważ ilosć wersów, sylab itd. jest dowolna w każdej strofie. Wiem jednak, że wiersz wolny mozna zaliczyć do białego, więc pozwól przejsć mi do interpretacji owego dzieła.

Widzę namiętność, która rozgrzewa zmysły i zręcznie wybudza fantazję z zimowego snu. Cały utwór jest nią przesączony, jednak w tak trafny oraz dobrze dobrany sposób, że na całe szczęście nie zalatuje mi tu kiczem. Jest to wielki plus, tymbardziej w dzisiejszych (dość rozbuchanych seksualnie) czasach. Wykorzystałeś w taki sposób motyw kota, że zabarwiłeś cały utwór odpowiednią dozą dobrego humoru, co jeszcze bardziej działa na odbiorcę.

Oczyma wyobraźni widziałam starodawny piecyk kafelkowy, a przy nim rozgrzana parę kochanków: wodzącego za delikatną, ale zadziorną jednocześnie kobietą mężczyznę- kota i ową kusicielkę. Porusza się bardzo subtelnie, jakby głaskała powietrze . Hm, może się już zamknę, bo moja wybujała fantazja zaczyna galopowac coraz to dalej. Nie wypada mi tego opisywać. Chyba nie muszę zachwalać Twojego wiersza pod niebiosa, abyś zobaczył jak bardzo mi się spodobał, prawda ?

Pozrdawiam cieplutko,
Alabastrowa Marzycielka ;D


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68305 | Użytkownicy: 12452
Online(66): 66 gości i 0 zarejestrowanych: