Pseudonim: Szary sweter
Imię: Weronika
Skąd: Łódź
O sobie: "Pisać jest trudno, ale jeszcze trudniej byłoby nie pisać." - T. Breza
Napisanych prac:
- wiersze: 25
- proza: 4

Średnia ocen: 5.7
Użytkownik uzyskał: 141 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"Ciche serce" 26.09.2011
"Guziki" 28.09.2011
"Wypominki" 04.02.2012
"Nie padało" 12.02.2012
"Lot na końcu siebie" 05.03.2012

Inne prace tego autora:
"***(noc spływa z burzą)" 23.04.2012
"Wiem" 16.05.2013
"Lot na końcu siebie" 05.03.2012
"Guziki" 28.09.2011
"Wrony" 09.06.2012


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Biografia

chciałeś udawać poetę ale zabrakło ci odwagi by podnieść sztandar tylko schowałeś pod nim głowę i krzyczałeś że idziesz twoje wiersze były suche a pisywałeś i prozę jej nadmuchany dramatyzm zmiażdżył ci piętę kiedy sprzedając siebie zapomniałeś że nieobecny nie może zwyciężyć więc przegrałeś i nagle stałeś się tak boleśnie ludzki że wystąpiłeś o apostazję i rzuciłeś palenie zacząłeś bać się ciemności w której swoją żonę mogłeś brać tylko od tyłu jakby hipokryzja była lepsza od prawdy kim jesteś chciałeś udawać wielu a zostałeś twarzą w twarz z samym sobą i dopiero to uczyniło z ciebie męczennika więc wbiłeś sobie krzyż w beton i zawisłeś na nim nie bawiąc się nawet w świętego Piotra bo chciałeś pokłonów nie tego by zmartwychwstać ucichłeś wreszcie martwy także w oczach Boga który jedyny spełnił twoje oczekiwania i nie istniałPłeć: kobieta
Ocena: 6
Liczba komentarzy: 4    
Data dodania: 22.08.2012r.

1     

dusfluran Redaktor 24 08 2012 (12:33:42)

Alabastrowa z tą żoną to aż się prosi żeby dosłownie interpretować.

Marzycielka Szef wierszy, redaktor prowadzący 23 08 2012 (16:17:52)

Użytkownik ocenił pracę na 6

Witaj.

Mam niezły dylemat. Wiersz jest świetny, ale czasami wywoływał we mnie śmiech. Cóż, ma się te zjechaną psychikę, jednak mnie już nieco znasz, więc wiesz ockm :P. Cieszę się, że w mam okazje podziwiać Twój nowy tekst.. stwierdzam, że ,,Biografia"
posiada elementy autobiografii, jednak mam nadzieję, że nie w całości <puszcza figlarny uśmieszek>.

chciałeś udawać poetę
ale zabrakło ci odwagi by podnieść sztandar
tylko schowałeś pod nim głowę i krzyczałeś że idziesz

zaczynasz intrygująco. Widziałam człowieka, który chciał być widoczny, ale nie do końca utożsamiał się z samym sobą. Nie czuł się wart niektórych słów, szedł bardzo niepewnym, chwiejnym krokiem.

twoje wiersze były suche a pisywałeś i prozę
jej nadmuchany dramatyzm zmiażdżył ci piętę
kiedy sprzedając siebie zapomniałeś że nieobecny nie może zwyciężyć

wydaje mi się, że lepiej brzmiałoby ,,pisałeś". W dodatku bardziej realnie i w dodatku zgadzałoby się z prawdą.. Pisałeś regularnie, namiętnie, wciąż i bez końca. ,,Pisywałeś" jest takie łagodne i pastelowe. Świetny epitet w drugim wersie, całość przypomina Achillesa- pięta, brak zwycięstwa, wielkie ambicje. Ostatni wers niezwykle prawdziwy i refleksyjny.

więc przegrałeś
i nagle stałeś się tak boleśnie ludzki
że wystąpiłeś o apostazję i rzuciłeś palenie

kontynuujesz, podajesz skutek poprzedniego fragmentu. Przez to, ze jest on w osobnej strofoidzie jest bardziej wyeksponowany, brawo. Drugi wers odebrałam jako taką okropna zwyczajność, szarość. Ostatni kawałek jest pomysłowy, bardzo pomysłowy. Jak dla mnie apostazją było wyparcie się palenia, ładne nawiązanie, porównywanie tego uzależnienia do wiary, kultu religijnego. Palenie jest tez tak brutalnie poetyckie, jeżeli wiesz, co mam na myśli.

zacząłeś bać się ciemności w której
swoją żonę mogłeś brać tylko od tyłu
jakby hipokryzja była lepsza od prawdy kim jesteś

Emm, ten fragment mnie co najmniej rozbawił, jednak nie wzięłam go na poważnie. Jak dla mnie taką ,,żoną" dla podmiotu lirycznego jest pasja, coś, co naprawdę kocha. Co powinien mieć na całe życie w swoim sercu. Kolejne wytknięcie, ukazujące niechęć do akceptacji samego siebie (wers trzeci).

chciałeś udawać wielu
a zostałeś twarzą w twarz z samym sobą
i dopiero to uczyniło z ciebie męczennika

Udawanie. Kolejny krok do ukrycia samego siebie. Ciekawe oblicze męczeństwa, ładnie ukazuje uzależnienie od społeczeństwa. Mogłabyś pominąć ,,i", wydaje mi się, ze jest zbędne.

więc wbiłeś sobie krzyż w beton i zawisłeś na nim
nie bawiąc się nawet w świętego Piotra
bo chciałeś pokłonów nie tego by zmartwychwstać

tutaj widzę czysta przemijalność, ale chęć zobaczenia, jak ludzie czczą. Prawdopodobnie twórczość tego pisarza/poety. Jest taki dziwny ludzi zwyczaj, że zauważają kogoś talent, teksty dopiero, kiedy odejdzie. Własnie tak odebrałam tę strofoidę. Dobre nawiązanie do Biblii. Ze strony technicznej, gdybyś usunęła więc, uniknęłabyś powtórzenia. a sens byłby taki sam.

ucichłeś
wreszcie martwy także w oczach Boga
który jedyny spełnił twoje oczekiwania i nie istniał

końcem jest koniec. koniec naszego bohatera. Szczerze powiedziawszy, to całkiem ładny i zręczny ten koniec. Podoba mi się ostatni wers- spełnienie oczekiwań nieistnieniem. Ciekawe, filozoficzne.

No i co ja mam ci powiedzieć, Droga Pani Weroniko? Na pewno życzę sobie więcej takich prac, tak dobry. Ocena odzwierciedla to czy mi się spodobało, z małym minusikiem. Tyle ode mnie, pracę akceptuję.

Pozdrawiam ciepło
Alabastrowa Marzycielka ;D

Szary sweter Użytkownik wpmt 23 08 2012 (18:16:26)
Dzięki Ci, słitharcie za komentarz i ocenę. :) Co prawda dopuściłaś się małej nadinterpretacji (z tą żoną chociażby to naprawdę nie była przenośnia), a pięta z pierwszej strofy odnosi się do Księgi Rodzaju. W każdym razie, dzięki raz jeszcze, pozdrówki. :)

Marzycielka Szef wierszy, redaktor prowadzący 23 08 2012 (20:31:20)
Wiesz, Słithart, dla Ciebie wychodzi na korzyść. Najwidoczniej wiersz taki dobry, że można na wiele sposobów go sobie tłumaczyć.. Choć prawda, czasami za bardzo kombinuję ;PMusisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68308 | Użytkownicy: 12452
Online(29): 29 gości i 0 zarejestrowanych: