Pseudonim: Niezdecydowana
Napisanych prac:
- wiersze: 3

Średnia ocen: 4.8
Użytkownik uzyskał: 13 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"***(Nadaremnie ścierałam..." 24.05.2015
"Bez słów" 22.05.2015
"Nie wystarczy" 27.04.2015

Inne prace tego autora:
"***(Nadaremnie ścierałam..." 24.05.2015
"Nie wystarczy" 27.04.2015
"Bez słów" 22.05.2015


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

Bez słów

tyle bym opowiedziała tym niosącym burze ptakom zatroskanym górskim szczytom wietrznym łąkom kwiatów tyle bym opowiedziała tym strumieniom pluskającym małym żabkom wśród grzybieni zasłuchanych w lasu koncert tyle bym opowiedziała ciszę w morał bajki wplotła zapomniała gdzie rozsądek wśród przemyśleń motka tyle bym opowiedziała... słowa zbędne są w kochaniu        Dedykacja: Temu, który rozumie mnie bez słów.

Płeć: kobieta
Ocena: 5
Liczba komentarzy: 4    
Data dodania: 22.05.2015r.

1     

Marzycielka Szef wierszy, redaktor prowadzący 22 05 2015 (22:19:51)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Witaj,

piszesz niezwykle wdzięcznie, lekko, o czym wspominała już moja poprzedniczka. Całość sprawia wrażenie bardzo sielskiej, w pewnym sensie leniwej utopii... Przez tekst można płynąć, nic nie zostało tutaj przegadane. Technicznie nie mogę kompletnie czepić się żadnego, najmniejszego szczegółu.
Podoba mi się pewnego rodzaju naiwność podmiotu lirycznego, niekoniecznie w znaczeniu pejoratywnym, ufność, oddanie się uczuciu. Trochę takie pierwsze, słodko - infantylne zauroczenie.

Jestem bardzo rozdarta. Z jednej strony czarujesz, wciągasz czytelnika, sprawiasz, że mimo podejścia do pewnych spraw, własnych doświadczeń, udziela się mu optymizm, radość, swoista naturalność panująca w utworze. Boli mnie z kolei fakt obrania przez Ciebie tak prostej drogi przy temacie, który poruszano już tysiąc razy na tysiące sposobów... Winno to zostać odebrane za wadę, jednak po co kombinować, skoro ta prostota pasuje do panującego klimatu.

Balansujesz na granicy dobrego smaku, lekkości i nudy, przewidywalności, a granica ta jest cienka, więc uważaj! Zdecydowanie ratuje Cię plastyczność, zgrabna puenta. Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak postawienie piątki... z małym minusem.
Życzę wielu inspiracji! Pracę akceptuję.

Pozdrawiam ciepło
Marzycielka :)

Niezdecydowana Użytkownik wpmt 22 05 2015 (23:01:19)
Dziękuję :)
Lubię wplatać w swoje prace elementy przyrody, barwność świata, uwielbiam bawić się słowem- wiem jednak, że granica przewidywalności i powielania tematu czy też zwrotów jest cienka. Wciąż się uczę, a jednocześnie maluję świat swoimi kredkami :) Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam!

Vinylandia Redaktor 22 05 2015 (19:52:47)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Witam.

Twój wiersz nie należy do najłatwiejszych w ocenie. Z jednej strony strasznie oklepany temat miłości, co się z tym wiąże ciężko napisać coś nowego o tym,co nie byłoby ani zbyt banalne ani przesadzone. Z drugiej twój wiersz, który jest jakby wypośrodkowany. Mamy zarówno wielokrotnie powielane motywy, ale z drugiej jest tutaj coś niezwykle lekkiego i urzekającego.
Historia opowiedziana przez ciebie jest prosta. Podmiot liryczny opowiada ile by mógł mówić o miłości (?) lub czymkolwiek innym. I wymienia- poszczególne obiekty przyrody (tak na marginesie, bardzo mi się to podoba w twojej pracy, sprawia to jeszcze większe wrażenie lekkości, nadaje temu wierszowi takiej sielankowej i przyjemnej aury), wyjątek stanowi trzecia strofa. Zakańczasz swój wiersz jakże prostym, choć, jak już wspominałam, urzekającym wersem "słowa zbędne są w kochaniu".
Cóż mogę więcej mówić? Od strony technicznej czysta perfekcja. Dobre środki stylistyczne, lekkość. Miałam dać 4, ale tak czytam i czytam twoją pracę, która coraz bardziej roztacza wokół mnie swój urok i poddaje się- 5, a co mi tam!. Oby więcej było takich prac!

Pozdrawiam.

Niezdecydowana Użytkownik wpmt 22 05 2015 (19:59:14)
Dziękuję za tyle ciepłych słów. Wracam do pisania po długiej przerwie, sprawia mi to wiele radości, oczyszcza :)


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(60): 60 gości i 0 zarejestrowanych: