Pseudonim: Peonia
Napisanych prac:
- wiersze: 1

Średnia ocen: 5.0
Użytkownik uzyskał: 2 komentarzy

Najlepiej oceniane prace:
"*** (Anioły nie mają..." 19.01.2012

Inne prace tego autora:
"*** (Anioły nie mają..." 19.01.2012


Najnowsze wiersze (wszystkie):
"Formalina" - Jodla
"O pięknie" - alexgregor
"(S)trup" - Dagmara Delijewska
"Opaska na oczy" - A.J Lunaitte
"Obecność" - A.J Lunaitte
"Teoria poezji" - czerwiec
"Cichym śledziłam Go lotem..." - Bramini
"Głosy" - WildBeast
"Wewnętrzność" - szon
"Twarze" - klasyk

*** (Anioły nie mają gładkich dłoni)

Anioły nie mają gładkich dłoni nie wydeptują palcami ścieżek we włosach nie odnajdują po drodze kościanych grzebieni anioły nie mają karminowych ust nie ciekawi je co daje karmin wymieszany z owocem kaliny anioły nie mają ciała nie błądzą bosymi stopami po bezdrożach poznania anioły wierzą w kwiaty owoce nasiona w początek ulepiony z żebraPłeć: nieznana
Ocena: 5
Liczba komentarzy: 2    
Data dodania: 19.01.2012r.

1     

Peonia Użytkownik wpmt 22 01 2012 (15:07:33)

Dziękuję za miłe słowa :),,Anioły nie mają ciała''... Chodziło mi tu bardziej o zestawienie anioła z człowiekiem.O to,iż czasem ciało przeszkadza człowiekowi w rozwoju duchowym,jest narzędziem pięknym,zmysłowym,ale również grzesznym.Moim zamierzeniem było zwrócenie uwagi na biologizm człowieka.

seska Użytkownik wpmt 22 01 2012 (14:45:23)

Użytkownik ocenił pracę na 5

Hey
Od razu zauważyłam ten tekst w poczekalni. Głównie ze względu na tytuł. Bo dlaczego niby Anioły nie miałyby mieć gładkich dłoni? Ale czytając całość pomyślałam faktycznie. Anioły nie mają gładkich dłoni i karminowych ust. Zapewne nie mają też skrzydeł i aureoli. Nie potrzebny jest ten wers tak jasno wyrażający, że nie mają ciał, czytelnik sam powinien to sobie wyinterpretować.
Często się nam wydaje, że Anioły to takie słodkie stworzonka do patrzenia i podziwiania, ale tak na prawdę nie znamy ich mocy i prawdziwego posłannictwa. Tego, że są po coś więcej, że mimo duchowe, są bardziej przyziemne niż nam się zadaje, w dobrym tego słowa znaczeniu. Są bliskie stworzeniu i chcą nieść mu pomoc.
Cały wiersz jest bardzo delikatny, nienachalny, kojarzy mi się z poezją ks. Twardowskiego i na pewno warto się nad nim pochylić.


Musisz się zalogować aby móc pisać komentarze.

Znak Fabryka Słów Media Rodzina Iskry Purpose Akcent Jaguar W.A.B. Telbit Radwan Piąty Peron WSQN Replika E-tekst Piórem Feniksa Edupedia Audiobook Złote myśli

Statystyki: Wiersze: 9701 | Proza: 2330 | Publicystyka: 721 | Komentarze: 68306 | Użytkownicy: 12452
Online(41): 41 gości i 0 zarejestrowanych: